Nowszy modem i zniesione limity, a prędkość taka sama

Wydaje mi się że plus nie ma ograniczenia prędkości tylko limit ściągniętych danych. Więc

nie jest tak jak myślisz.

Co do samej prędkości to niestety muszę Cię rozczarować - tego typu internet tak działa niestety. Generalnie sprzedawcy wcisną Ci każdą bajeczkę żebyś tylko podpisał umowę. Internet z sieci komórkowej wg mnie służy tylko do sprawdzania poczty i wiadomości na urlopie albo w ostateczności. Sam korzystam z Play’a ale tylko kiedy muszę. Jeśli internet to tylko po kablu i tyle.

Prędkość zależy, między innymi, od obciążenia sieci.

Najlepsze osiągi są w nocy lub baaardzo wcześnie rano.

@ Lisq - Ja mam Orange od ponad czterech lat i mam wyraźnie różnice w nocy, a w dzień (wewnątrz budynku).

W sumie to Ci zazdroszczę :).

Pozostaje tylko walka z operatorem - czyli wydzwanianie i upierdliwianie się może uda Ci się coś ugrać, chociażby jakiś rabat.

To nic nie da, w umowie jest wyraźnie napisane “prędkość DO XX mbps” a nie “GWARANTOWANA PRĘDKOŚĆ XX mbps” i zapewne gdzieś też jest napisane słówko możliwościach technicznych. Szkoda tylko właśnie, że operator wie o tym że w danym miejscu jest słaby zasięg ale i tak wciska kolejną umowę - ale i na to jest haczyk - to jest internet MOBILNY, więc w “pcimiu dolnym” masz kijowy transfer, a pójdziesz sobie pod sam nadajnik w Krakowie czy gdziekolwiek indziej z laptopem to uzyskasz większy.