Nowy aparat do 300zł

Poszukuje jakiegoś aparatu do 300zł wiem ze za te pieniądze szalu nie będzie ale lepsze to niż stary aparat na klisze :smiley:

proszę o propozycje :lol: …i jak możecie powiedzcie na co mam zwracać uwagę jeśli będę kupował nowy aparat

a tą cenę polecam tylko Panasonic LS75

wyświetlacz 2,5 cala, stabilizajca optyczna, na paluszki etc.

a ja polecam Samsunga S760, mam od kilku tygodni, zdjęcia nie są jakieś świetne, ale jak na moje oko, bardzo dobre. Dość dużo opcji, funkcji, duży wyświetlacz. Jak dla mnie, lepszy od panasonica, w rękach miałem oba i bez żadnego wahania wybrałem Samsunga.

Ojjj kolego. Twój nie ma stabilizacji, w dodatku Samsungi często się psują… Na forum o aparatach cyfrowych każdy ma z tymi aparatami problem… Działa, działa po pewnym czasie się wył. nie chowa lufy i już masz załatwiony aparat…

A Samsung nie chce tego naprawiać i 300 zł w plecy…

Ja polecam tego Panasa.

a an co zwracać uwagę przy wyborze aparatu jeśli akurat nie będzie tego panasa ?

Może coś z Nikona ?

Ale panas jest :smiley:

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 20:06 został dopisany post przez paracik

Może coś z Nikona ?

Ale panas jest :smiley:

Na korzyść Samsunga: ilość pikseli, większe rozdzielczości zdjęć większe, dźwięk w filmach, nie tak jak w przypadku Panasonica, Samsung nie ma stabilizacji ? a to ciekawe… Opinie na necie także bardziej za Samsungiem .

ilość pikseli, ile ?

Jeśli 8,1 masz to rzeczywiście to zaleta =D> :smiley: Czym więcej pikseli tym więcej szumów.

Aparat to aparat nie musi mieć dźwięku w filmach.

odpowie ktoś na moje pytanie ;>??

Tu już wyjaśnione (było wiele razy): viewtopic.php?f=6&t=242973

Chodzi mi o punkty na Lcd …Ty masz 115 tysięcy, a ja 230 tysięcy.

rzeczywiście, dużo to daje…

A co powiecie na Polaroid’a i834?? Stabilizator obrazu, 10 programów tematycznych (w sam raz dla laików :slight_smile: ), 8mpx i… TA CENA…! http://www.pixmania.com/pl/pl/922068/art/polaroid/i834-czarny.html?form=17#tech-specs Co sądzicie? :slight_smile:

W dniu 14.05.2008 , o godzinie 23:52 został dopisany post przez Agniesiulla

Aha, i jeszcze z kwesti estetycznych i wygodniczych: 3-calowy wyświetlacz =D>

Spory wybór:

http://allegro.pl/28159_kompaktowe.html … 00&order=t

Generalnie polecam canony, choć nie wiem, czy coś znajdziesz w tej cenie.

Nie kupuj tylko w Pixmanii. Poczytaj opinie w necie o tym sklepie (pozytywne traktuj z przymrużeniem oka).

I jeszcze - na co zwracać uwagę? Czy aparat robi dobre zdjęcia (czy nie ma szumów - takiej kaszy na fotce). Najlepiej - jeśli jest taka możliwość - przed zakupem przetestować w pomieszczeniu. Jeśli są szumy, to lepiej taki model sobie darować. Tutaj widać o co chodzi z szumami:

http://img229.imageshack.us/my.php?image=f2c1it0.jpg

(z lewej strony Fuji S8000fd, z prawej - Canon A60).

Istotny może być też wizjer optyczny (latem na wyświetlaczu nic nie widać, trudno wtedy kadrować). Rodzaj zasilania - akumulator dedykowany czy paluszki/akumulatory-paluszki (ja preferuję drugie rozwiązanie)? Poza tym lampa - im dalej od obiektywu tym lepiej (mniejsza szansa na czerwone oczy). Zoom optyczny - im większy tym lepiej, choć tu przy takiej kwocie nie zaszalejesz. Trzykrotny to standard.

Na co nie zwracać uwagi - na liczbę pikseli (w tej chwili nie ma ona najmniejszego znaczenia), na “stabilizację”, “wykrywanie twarzy” i inne bajery o dyskusyjnej funkcjonalności.

Właśnie, właśnie - wyczaiłam Canona a470 w MixElectronix za 299zł !!

Musiałbym przetestować tego polaroida, by móc go ocenić. Mogę tylko napisać, że canon A470 jest lepszy niż fuji S8000fd jeśli chodzi o jakość zdjęć.

Ojjj tak! Nie znam się, ale kaszkę zauwazyłam :slight_smile: Chociaż to też zależy od tego czy zdjęcie jest z lampą,np. robiąc fotki Sony S650 zauważyła, że nawet przy dobrym świetle zdjęcie bez lampy jest paskudnie pixelowane. No nic… Pozostało tylko poczekać na paczkę od zacnej pixmanii :smiley: Jak tylko wyprobuje tego sprzecika to ogłoszę się na wszystkich możliwych stronach w necie, bo póki co nie znalazłam ANI JEDNEJ polskiej opinii o tym aparacie.

powiem tak ^^

300-350 to naprawdę MAX

Chciałbym

ŻEBY NAPRAWDĘ DOBRZE ROBIŁ zdjęcia to będzie taki aparat świąteczny ^^ wesele komunia mamie będzie milej mieć zdjęcie z imprezy :slight_smile:

bez efektu czerwonych oczu :slight_smile:

karty SD :wink:

i jeśli mógł by nagrywać Filmy to z dźwiękiem :wink:

zależy mi żeby był dostępny w jakimś zaufanym sklepie internetowym lub dostępny w Kaliszu poprzez jakiś oddział danego sklepu :slight_smile:

Tak wszyscy narzekają na Pixmanię… Mój przelew dotarł we wtorek, a już dzisiaj paczka została wysłana :smiley: Reszta leży już po stronie firmy kurierskiej :slight_smile: Ja ze swojej strony póki co mogę polecić zakupy w Pixmanii i oby polaroid’zik okazał się strzałem w DZIESIĄTKĘ! :lol:

Ja zdecydowałem sie na ten aparat

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=359033332

towar sprowadzany z USA i dlatego mam małe wątpliwości…

Co wy na to ?