Nowy Box by Titan a temperatury bardzo wysokie

Witam,

Ostatnio zakupiłem chłodzenie box’owe by Titan na procesor QuadCore Intel Core 2 Quad Q6600 (podstwka 775), a procesor podczas przeglądania internetu osiąga temp. 55-60*C,a w stresie 70-81*C.

Lewa klapa jest otworzona, mam 2 wentylatory z tyłu (80X80) …

Zasilacz logic 500W.

Witaj,

Core 2 Quady są dość prądożernymi prockami a co za tym idzie, wydzielają sporo ciepełka, więc zwłaszcza w taki upał temperatury mogą być wyższe.

Jeśli jednak wcześniej tak nie było:

-dobrze założyłeś chłodzenie?

-nałożyłeś dobrze pastę?

-podzespoły odkurzyłeś?

Przy okazji postaraj się zmienić zasilacz - choćby dla spokoju ducha. Przez wyroby typu Logic, Tracer, IBox, Fever itp. możesz się pozbyć Quada szybciej niż myślisz. Zwłaszcza teraz, kiedy upały dają w kość, rośnie szansa zepsucia się tego “zasilacza” w najmniej oczekiwanym momencie.

Pasta była na radiatorze tak odkurzylem i dobrze przymocowalem …

A zasilacz ma 4lata, a procek 5lat.

4 lata może podziałać, piątego roku narobi Ci syfu w pokoju i spali pół peceta ;)…

Na poprzednim chłodzeniu były dużo niższe temperatury?

Coś takiego masz?: 1161783-a.jpg

Od 1roku temp rosły … A teraz poprostu box padł dałem komputer do naprawy i wymienili tylko chłodzenie.

Dodane 19.06.2013 (Śr) 22:23

Tak coś podobnego

Spójrzmy prawdzie w oczy. Ani box ani to chłodzenie nie grzeszy wydajnością (rzekłbym, że box pewnie nawet lepiej sobie radził), zwłaszcza że ma do schłodzenia tak ciepły procesor.

Spróbuj podokręcać te śrubki (jeśli nie da się ich już ruszyć to nic na siłę), być może któraś jest niedokręcona i chłodzenie nie ma dobrego styku.

Jeśli czujesz się na siłach, zmień pastę termoprzewodzącą nakładając przy okazji coś porządnego (np. Arctic Cooling MX-2).

Osobiście sądzę, że swoje parę groszy wtrąca również upał na dworze. Sam w spoczynku na lepszym coolerze mam 44 stopnie, co wcześniej było nie do osiągnięcia.

Dobrze jutro zmienię paste i poinformuje o wynikach :wink:

Dodane 19.06.2013 (Śr) 22:54

Dobrze jutro zmienię paste i poinformuje o wynikach :wink:

Dodane 20.06.2013 (Cz) 15:53

Po zmianie pasty na Arctic Silver 5 komputer w spoczynku 50-58*C, a w stresie 70-80*C.

Dodane 21.06.2013 (Pt) 15:49

Dalej 80C w stresie.