Nowy dysk - jak przenieść system

(Mini21) #1

Witam.

Mam taki problem.

Zakupiłem nowy dysk 500 GB i chciałbym przenieść na niego system.

Wygląda to u mnie tak:

Dysk nr. 1 (stary-250 GB)

C-system

E-programy, gry

F-zdjęcia, muzyka itp.

Sklonowałem cały dysk za pomocą Dysk Wizzard'a.

Teraz wygląda to tak:

C-system

E-programy, gry

F-zdjęcia, muzyka itp.

Dysk nr.2 (nowy-500 GB)

H-system

I-programy, gry

J-zdjęcia, muzyka itp.

Natomiast chciałbym, żeby wyglądało to tak:

F-zdjęcia, muzyka itp.

Dysk nr.2 (nowy-500 GB)

H-system

I-programy, gry

Cały problem polega na tym, że komputer widzi partycję C jako systemową i nie mogę jej sformatować.

Co zrobić, żeby komputer zaczął widzieć dysk H który jest klonem dysk C jako systemowy?

Mam nadzieję, że za bardzo nie namieszałem :slight_smile:

Pozdr.

(Dzioka) #2

A nie lepiej zgrac co potrzebne na płyty lub pendrive'a, podzielic odpowiednio nowy dysk, sformatowac go i wrzucic dane??

Przez ten czas, jaki kombinowałeś nad tym przenoszeniem dawno było by o sprawie :slight_smile:

(Maxx45) #3

Na ata to ten 500GB jako ostatni do taśmy i ztego będzie startował system,a stary z partycją c sformatujesz.Nie wiem jak ma to się z dyskami sata.

(Besiu 99) #4

Najlepiej jak włożysz płytke z winem i na początek sformatujesz tylko dysk C a potem jak chesz musisz zainstalować system na H i ustawić żeby system odpalał z dysku H. Musisz to w biosie ustawić... sorka niedoczytałem i jeszcze usunać te inne i utwozyć z 250 tylko 1 oczywiscie :stuck_out_tongue:

(Jjoasz) #5

nie wiem po co tak kombinowac?

Autor - klonujesz caly dysk 250gb na nowa 500-tke i odlaczasz stary dysk, odpalasz system (automatycznie przypisze C), wylaczasz, podlaczasz stary dysk jako drugi (w boot) lub slave jesli ata i formatujesz go, potem wystarczy przekopiowac lub sklonowac dane ktore chcesz tam umiescic, przypisujac literki nowym partycja...