Nowy dysk - jaki?

Witam mam zamiar wymienić stary dysk WD 80 giga (ata) na coś nowego w miarę szybkiego i cichego. Ale nie wiem jaki wybrać, rozmyślałem nad tymi dyskami:

Hitachi Deskstar 7K1000.C HDS721010CLA332 1000 GB

Seagate Barracuda 7200.12 ST31000528AS 1000 GB

Western Digital Caviar Green WD10EARS 1000 GB

Samsung SpinPoint F3 HD103SJ 1000 GB

Czytałem tez trochę o testach które narobiły mi większy mętlik. Nie chce się nimi sugerować w 100% bo w praktyce wychodzi zawsze inaczej niż jakieś testy programów.

Chciał bym abyście mi doradzili który najlepiej wybrać z własnych doświadczeń, max cena do 240 zł, nie musi być żaden z wymienionych wyżej.

Dodatkowe pytanie takie, czy dyski sata3 będą dobrze współpracować z z płytą główna która ma sata2 ?

Za odpowiedzi z góry dziękuję.

Najlepszy z podanych przez ciebie to Samsung SpinPoint F3 HD103SJ 1000 GB - dyski z F3 są najlepsze.

Polecam samsunga tak jak kolega Niko1989 , sam posiadam naprawdę cichy i wydajny

Żeby F3 był cichy to nie powiem. Wpada w wibracje i szumi silnik od talerzy.

U mnie nie ma takiego efektu

W takim razie jeśli ma to być główny dysk pod system to wybierz, tj. pisali już wyżej, tego Samsunga F3 HD103SJ - szybki i cichy HDD.

Co do generowanego hałasu i wpadania w wibracje to trzeba mieć także prawdziwą obudowę a nie jakiś piekarnik z Modecoma, Tracera, I-Box’a czy innego noname’a.

Dokładnie, ja mam starą, bardzo ciężką stalową obudowę i dysk potrafi taką konstrukcję wprawić w wibracje. Żeby po zakupie się nie zdziwił, jakie to F1 i F3 są ciche.

Właśnie miałem dopisać zdanie o obudowie ale mnie wyręczyłeś. Możliwe też ze masz obudowę na nie równym podłożu dlatego masz taki efekt. Ale u mnie jest naprawdę super. Jedyne co słyszę to niestety wiatrak od proca ale nie jest mega uciążliwy więc da się przeżyć. Do tego prócz chłodzenia procka dochodzi standardowy wiatrak montowany fabrycznie w obudowie + wiatrak w zasilaczu + silentiumpc zephyr na przodzie obudowy i dołożony na hd4850 wiatrak 80mm ale daję radę. W porównaniu z ułamaną łopatką wiatraka i drgającym jak traktor komputerem to jest cisza

Z tej czwórki najlepszy jest Samsung F3 :wink:

Wziąłbym Samsunga.

Unikaj WD.

Czemu niby unikać ;)? U mnie wszystkie dyski są od nich, u moich znajomych też i nikt nie narzeka :wink:

Zakupiłem tego Samsunga F3 i jak narazie jestem zadowolony. Jest Cichy a posiadam stara obudowę 8 letnią ;] co do prędkości to jakoś nie jest zauważalna ale w testach 2x więcej osiąga niż mój stary WD80G ;] Podczas startu wydaje specyficzny odgłos ale mi sie on nawet Podoba ;]

Takie dość głośnie cpyknięcie głowicy?

cpykania żadnego nie mam tylko odgłos rozpędzania się .

To widać, że dyski Samsunga mają niezły rozrzut. Każdy działa inaczej. Uroki tłuczenia wszystkiego na potęge :lol: