Nowy dysk - SATA ! POMOCY!

(Ky San) #1

Witam. Mam problem. Dziś zakupiłem dysk Segate Barracuda 250gb (SATA). Czytany jest jako IDE Channel 3, a w instalatorze Windowsa XP ciągle pisze, że dysk twardy nie istnieje lub nie zostal podłączony? POMOCY! !!

(Songo93) #2

Zapewne potrzebny Ci będzie SP2

(qwertyuiop[]) #3

musisz stworzyć dyskietkę startową do swojego dysku

odpowiednie pliki powinieneś mieć na cd dołączonym do płyty głównej musisz je przegrać na dyskietkę i w czasie startu instalacji win xp wcisnąć f3 lub f6 (nie pamiętam ale pisze to na dole ekranu)

to powinno pomóc

(Ky San) #4

No to k!@#$% leże.. ;( Stacje dyskietek mam rozwaloną więc nic z tego.. Instaluje Win XP Sp2... Proszę pomożcie ;( Muszę mieć tego kompa dzis, jest mi cholernie potrzebny.. Dziękuje za zainteresowanie topikiem.

(Przemoxmx) #5

musisz zainstalowac sterowniki SATA podczas instalacji systemu (F6) nie ma innego wyjścia... chyba ze moze jakos z neta je sciagniesz i doinstalujesz ale nie wiem czy sie tak da... poszukaj na stronie producenta dysku

(Ky San) #6

Na stronie producenta nic nie znalazłem. I co robic dalej? Po wcisnieciu F6? Tam moge okreslic jakies plyty od producenta czy coś.. Włożyłem plyte na której znajdują się drivery do płyty głównej..

wyskakuje mi komunikat:

YOUR HARD DRIVE DOESN'T SUPPORT HPA!

Co robić:(? RATUNKU!!

(lazikar) #7

Sterowniki masz na cd od płyty głównej. Zgrywasz je na FDD i zapodajesz przy instalacji wciskając F6 jak takie info wyswietli instalator ( Pojawi sie na dole ekranu po rozpoczesciu niebieskiego tła)

Bez fdd wywal dysk na smietnik. ;]