Nowy dysk - SATA ! POMOCY!

Witam. Mam problem. Dziś zakupiłem dysk Segate Barracuda 250gb (SATA). Czytany jest jako IDE Channel 3, a w instalatorze Windowsa XP ciągle pisze, że dysk twardy nie istnieje lub nie zostal podłączony? POMOCY! !!

Zapewne potrzebny Ci będzie SP2

musisz stworzyć dyskietkę startową do swojego dysku

odpowiednie pliki powinieneś mieć na cd dołączonym do płyty głównej musisz je przegrać na dyskietkę i w czasie startu instalacji win xp wcisnąć f3 lub f6 (nie pamiętam ale pisze to na dole ekranu)

to powinno pomóc

No to k!@#$% leże… ;( Stacje dyskietek mam rozwaloną więc nic z tego… Instaluje Win XP Sp2… Proszę pomożcie ;( Muszę mieć tego kompa dzis, jest mi cholernie potrzebny… Dziękuje za zainteresowanie topikiem.

musisz zainstalowac sterowniki SATA podczas instalacji systemu (F6) nie ma innego wyjścia… chyba ze moze jakos z neta je sciagniesz i doinstalujesz ale nie wiem czy sie tak da… poszukaj na stronie producenta dysku

Na stronie producenta nic nie znalazłem. I co robic dalej? Po wcisnieciu F6? Tam moge okreslic jakies plyty od producenta czy coś… Włożyłem plyte na której znajdują się drivery do płyty głównej…

wyskakuje mi komunikat:

YOUR HARD DRIVE DOESN’T SUPPORT HPA!

Co robić:(? RATUNKU!!

Sterowniki masz na cd od płyty głównej. Zgrywasz je na FDD i zapodajesz przy instalacji wciskając F6 jak takie info wyswietli instalator ( Pojawi sie na dole ekranu po rozpoczesciu niebieskiego tła)

Bez fdd wywal dysk na smietnik. ;]