Nowy dysk twardy (przekopiowanie)

Witam

mam takie pytanko kupiłem dysk twardy nowy i chciałem podmienić za stary… czy istnieje możliwość przekopiowanie windy ze starego dysku na nowy żeby nie instalować wszystkiego od nowa (czyli skopiować partycję C na nowy dysk) czy musze wszystko od nowa instalować bo mam tego troche i chciałem zaoszczedzic czasu…

:no:

Możesz, fragment - jedyny i istotny :spoko:

( z http://www.dobreprogramy.pl/index.php?d … #komentarz)

maciek | IPHASH : TJ-0O-GH-TT | 19.05.2006, 14:24

Mozilla/5.0 (Windows; U; Windows NT 5.1; PL; rv:1.7.12) Gecko/20050915

nie ma co tyle kombinowac TAK POWINNO TO WYGLADAC

najszybsza metoda zrobienia klona to miec program do klonowania obrazu image drive ,r-drive lub jaki kolwiek inny lub xcopy !!! WAZNE! przed zrobieniem klona, kopiowaniem plikow wchodzimy w rejestr w HKEY LOCAL MACHINE/system/mountedevices i kasujemy wsztstko co tam sie znajduje (windows podczas ponownego właczenia uzupelni zpowrotem te klucze juz aktualnymi dyskami ) tak wiec nie trzeba nic edytowac ani kopiowac ) oczywiscie NIE RESTARTUJEMY KOMPA WYKASOWANIU TYCH KLUCZY Z REJESTRU .i teraz albo mozemy przegrac wszystko dokladnie wszystko za pomoca xcopy albo robimy przy pomocy programu do obrazow obraz dysku lub kopie z dysku na dysk.jak przegramy wystarczy tylko nowy dysk ustawic na mastera wlaczyc komputer i juz rejestr sam sie uzupelnil gdzie jest system i wszystko pieknie działa PO 36 godzinach prob i czytaniu roznych dziwnych rzeczy w necie na temat klonowania doszedlem to tych moich przemyslen i jest to najszybsza metoda i najpewniejsza

[/code]

ale rzecz w tym że będzie nowy dysk, a nowy dysk potrzebuje nowych kontrolerów i czy się system załaduje, a jak się załaduję to czy będzie dobrze funkcjonował nie ma żadnej pewności.

Z obrazu stworzonego np Ghodtem czy Paragaon Drive Image można spróbować i raczej na 90 % wszystko będzie działało ok pod warunkiem że tylko dysk był zmieniany.