Nowy dysk twardy z partycjami w miejsce starego - jak zrobić

Witam.

Dziś podłączyłem do komputera nowo zakupiony dysk twardy Seagate 500 GB w miejsce primary wcześniej zamontowanego dysku Seagate 160 GB, który dałem teraz w secondary:

500 GB nowy pusty -> primary

160 GB stary z systemem [partycje] -> secondary

I teraz chciałbym zrobić w ten sposób, by nowy podzielić także na trzy partycje z takimi samymi literami (na C postawić nowego Windowsa), zaś stary dysk sformatować i przerobić go na dysk do testów np. Windows Seven beta (jak będzie) + partycja na kopie zapasową (czyli litery Y i Z).

Jak zrobić więc, by nowy dysk otrzymał oznaczenia starego (C, D i E), nie tracąc jednak wciąż dostępu do zawartości starego dysku (za wyjątkiem starego systemu, jego nie będę potrzebował), by skopiować tamtejsze dane na nowe partycje?

PS. To prawda, że ten Seagate jest bardzo awaryjny? Zauważyłem, że głowica (albo coś innego) wyraźnie hałasuje, dużo głośniej od starego twardziela :confused:

Odepnij stary dysk, zostaw nowy stawiasz na nim system i dzielisz na partycje, potem podpinasz stary dysk aby skopiować dane a potem formatujesz stary dysk.

jeśli system stabilny to program symantec ghost - kopia dysku z resizem partycji.