Nowy dysk twardy


(Kornelia) #1

Witam.

Potrzebuję nowy dysk twardy z założenia chce na nim zainstalować linuksa. Aktualnie posiadam 2 x WD Caviar Green WD5000AADS 500GB sATA II 32MB - chodzą dobrze, ale z tego co się orientuje nie są to bogowie szybkości ...

Co polecicie? Potrzebuję 500 GB ewentualnie możecie podać też coś na 1 TB? Całkiem możliwe, że znajdę kupca na te moje dyski więc możliwe, że wszystkie dyski wymienie na podany przez Was model ...


(Soninja11) #2

Szukaj dysku Samusng F3.


(Kornelia) #3

http://www.proline.pl/?p=SAM+1TB+32+HD103SJ

http://www.proline.pl/?p=SAM+50+16+HD502HJ

Mówisz o tych?


(Szotek5) #4

Polecam obejrzeć: http://www.redcoon.pl/index.php/cmd/sho … id/B208242


(Kornelia) #5

Wierz mi lub nie SzoteK … ale parametry mi nie wiele powiedzą - nie mam zbyt dużego pojęcia o dyskach … Hitachi robio dobre dyski?


(Tom837) #6

Witam

Ja mam Samsung F3 (w opisie) i jestem zadowolony. Spisuje się nad wymiar bardzo dobrze. :slight_smile:


(Szotek5) #7

Ja na swój dysk Hitachi nie narzekam, mam DeskStara 320GB, używam go już 4 lata i jak na razie mnie nie zawodzi. Opinie również potwierdzają, że pracuje dosyć cicho http://www.skapiec.pl/site/cat/8/comp/8 … omentarze/ .


(Tom837) #8

Z drugiej strony, to na dzień dzisiejszy producenci dysków najbardziej dbają o kulturę pracy (i zadowolenie klientów) swoich produktów w porównaniu do innych producentów akcesoriów komputerowych.


(Soninja11) #9

Nie rozważał bym dysku pod kontekstem Akcesoriów:-). Te WD Green to podobno jakieś dyski ‘nie wypały’. Słabe i bardzo zawodne.


(Kornelia) #10

Właśnie nie wiem skąd te złe opinie … u mnie działąją bardzo dobrze… ale potrzebuje jeszcze jednego dysku. :slight_smile: