Nowy dysk twardy


(Acmilan5) #1

Witam! Czy założenie nowego dysku twardego jest trudne? Znaczy się jak założe i uruchomie komputer to co pokaże się na ekranie monitora? Bo na samym początku trzeba wgrać WINDOWS itp. Może mi ktoś szeroko wytłumaczyć ... :smiley:


(Farall) #2

Ale czy ty chcesz dołożyć nowy dysk do komputera czy wymienić stary na nowy? I jaki to dysk: ATA czy Serial-ATA? Dyski ATA trzeba ustawiać zworką na Master lub Slave w zależności jak będzie pracował, czy jako dysk “główny” czy dodatkowy.robi się to zworkami przy samym dysku Dysków SATA w ten sposób nie trzeba konfigurować. No i nalezy sprawdzić i ew. ustawić dysk w BIOSie kompa po jego zamontowniu. Następnie sformatować i ew. zainstalować system (jeśli to jedyny dysk w komputerze a nie dokładany jako drugi). Napisz coś wiecej, jak jest twoja sytuacja, co chcesz zrobić dokładnie.


(Acmilan5) #3

Chcę kupić dysk twardy MAXTOR (250 GB) 7200 rmp, 8 MB cache - buffor. Jak założyć to umie, przykręcić i podpiąć napięcie, ale po włączeniu komputera będa schody ;p To ma być główny dysk w komputerze …


#4

Pewnie nie takiej odpowiedzi oczekujesz, ale widzę że w ogóle nie znasz sie na tym, więc lepiej zaproś do domu jakiegoś kolegę który ma o tym jakiekolwiek pojęcie i niech on Ci w tym pomoże, bo szkodaby było nowiutkiego dysku. Następnym razem pewnie będziesz już wiedział o co mniej więcej chodzi.


(JNJN) #5

Pomoc

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 712#247712

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=25048

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=45731

Do podziału dysku 250 GB używaj płyty CD z XP z SP1 lub SP2.

Przestawisz bootowanie w biosie jako pierwsze na napęd CD,zapisujesz bios Save i bootujesz kompa z płyty CD z XP i czytaj komunikaty instalatora.