Nowy dysk wd caviar i kilka pytań


(Wigrus1) #1

1.chcę zainstalować sysa na nowym dysku z oznaczeniem dysku jako C:\, lecz na starym dysku też jest partycja C:\ i pytanie czy nie będą się gryzły te partycje? Po wgraniu xp`eka od razu będę chciał usunąć tą partycję. A jakbym zdjął partycję(czy jak to się nazywa) to mogę tylko C:\ ze starego dysku?

  1. Podczas instalacji xp`eka na nowym dysku, muszę odrazu zrobić partycję, tzn. mogę zrobić partycję tylko na system? a później przydzielić wolne miejsce?

  2. Na początku instalacji xp`eka pojawia się okno, czy instalować jakieś sterowniki, pewnie chodzi o sata, ale ja mam pata, więc chyba nie trzeba

  3. Jak ustawić w biosie te napędy: primary slave,secondary, czy jak to tam, mam 2 dyski(starszy,nowszy) i nagrywarke cd


(JNJN) #2

Ad1

Na czas instalacji systemu na nowym dysku najlepiej odłączyć stary(nowy dysk zostawić sam na I kanale IDE, stary podpiąć na II kanał IDE).

Ad2

Wystarczy zrobić partycję na system,resztę później.

Ad3

Nie

Ad4

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … instalacja

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 38&start=0

Książka do płyty głównej.


(Wigrus1) #3

ok, ale bardziej chodzi mi o czas po instalacji, gdy będę już w systemie, czy nie będzie żadnych konfliktów, jako, że są 2 partycje C:\


(JNJN) #4

Ustawisz w biosie bootowanie jako pierwsze/drugie z dysku nowego (HDD-0) i nie powinno być problemu.

Później zdejmiesz partycję C/inną przydzieloną przez system ze starego dysku i założysz nową i sformatujesz - możesz to zrobić od razu i po problemie.

UPDATE

Rację ma Grzegorz30 - system powinien zmienić literę C partycji starego dysku na inną literę - czyli nie będzie dwóch partycji C.


(G Swirydowicz) #5

Witaj!

Nie będzie żadnych problemów! Nowy system automatycznie zmieni literę dysku na kolejną wolną. Ja tak miałem. Jednak jak instalowałem system na nowym dysku, to stary był odłączony. Po podłączeniu go ze starej partycji C: zrobiła sie partycja E: :]