Nowy dysk zewnętrzny 2.5" 500GB max 400zł - jaki?

Witam.

Otóż zastanawiam się nad kupnem dysku zewnętrznego.

Wybrałem Samsung S2 Portable 500GB USB2.0 Black. Zamówiłem już w kilku sklepach, niestety towar zawsze okazywał się niedostępny…

Postanowiłem więc znaleźć coś innego i natrafiłem na:

WD MPE 500GB czarny

i

Transcend StoreJet 500GB

Zastanawiam się nad kupnem któregoś z nich, jednakże proszę także o jakieś inne możliwie wydajne i pojemne (500GB) pozycje.

Dziękuję i pozdrawiam.

Nie wiem na czym Ci bardziej zależy. Ale jeżeli rozmiar (2,5") nie ma dużego priorytetu a zależy Ci na pojemności, to za 400zł możesz mieć 1TB:

http://www.emarket.pl/pricelist/item.aspx?PID=C3900652

2,5’’ faktycznie są droższe w przeliczeniu na 1GB, ale za to nie trzeba ciągać dodatkowego zasilacza i szukać wtyczki dla niego.

Zależy mi tylko na 2.5".

Przed chwilą doczytałem, że Transcend StoreJet 500GB potrzebuje 2 wolnych USB do działania i to jest jego wadą…

Ale za to ma więcej zalet niż ten WD.

Np.: nie rysuje się, nie błyszczy, a tym samym odciski palców nie pozostają na obudowie, posiada system antywstrząsowy, transfer jest porównywalny do WD, a do tego posiada ciekawy design.

W tym wypadku jestem skłonny do zakupu Transcend StoreJet, jeśli oczywiście do jutra nie będzie żadnych innych propozycji.

Przypadkiem nie wszystkie zewnętrzne HDD 2,5’’ potrzebują zasilania z dwóch USB?

Z wyżej podanych chyba brałbym Transcenda.