Nowy IE7 - wady i zalety

Do tej pory unikałem przegladarki Microsoftu, używałem FF. Do FF przyzwyczaiłem się tak, że nie byłem wstanie przesiaść się na Operę. Jednak po zainstalowaniu nowego IE7 jestem pod wrażniem. Na uwagę według mnie zasługuje świetny tryb pełnoekranowy, lepszy niż w FF 2.0. Przegladajac internet najważniejsza jest dla mnie strona www a nie przegladarka (chowany górny pasek daje przestrzeń). Mam tu pytanie … czy jest możliwość wyłączenia animacji autoukrywania sie tego paska? szperałem w rejestrze ale znalazłem tylko klucz wyłaczenia automatycznego autoukrywania (gdzieś tu HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main)

Brakuje mi paru wtyczek z FF, co prawda IE ma dodatki ale jest ich nie wiele. Funkcja ClearType dobrze wyglada tylko na LCDkach na moim 19’ NECu crt. czcionki były lekko rozmyte i wyłaczyłem ją. Przydaje się regulowanie wielkości strony za pomocą ctrl+scroll. Brakuje mi w IE jak i w FF interpolacji zdjeć jak nie są wyświetlane w rzeczywistym rozmiarze :stuck_out_tongue: ale może się czepiam …

Czekam na wszelkie sugestie dotyczące dostosowania IE7 do swoich potrzeb za pomocą rejestru, ale nie tylko :]

Ja najpierw używałem IE6 - na początku myślałem że to jedyna przeglądarka, póxniej Netscape (strasznie muliły kompa), później FF 1.5 (czasami zabierał 100% mocy procka) a obecnie Opera 9.x.

Tak się przyzwyczaiłem do Opery, że nie mam zamiaru ekspertymentować dalej

Ja od początku używam IE 6, ale mam również Firefoxa 2 i Opere 9, lecz nie korzytam z nich za często.

eh Miałem podobnie…

Taka ewolucja przeglądarek…

Najpierw IE6(pierwszy net - neo128) i myslałem ze poza nim to nie ma nic…

Pózniej jakaś nakładka typu Maxtoon(2 miesiące po), póxniej Firefox 1.0(ahh te czasy…, to pieerwsze spojrzenie) :wink: Byłwtedy grudzień, gdy dowiedziałem sie o nim w gazecie komputerowej…

Słyszałem wczesniej o operze, ale była wtedy płatna…

Ale kiedy dowiedziałem się o Operze 9 i wielu pozytywnych komenatrzach spróbowałem…

FF za kazdym razem trza było instalowac rozszerzenia itd. Do tego słyszałem że FF jest nieco lepszy w bezpieczeństwie od IE…

No i do dzis korzystam z Opery… Wg mnei b. dobra przeglądarka…

Ostatnio jajkies testy w PCWK były i pisało ze nawet szybsza nieco niż FF(nie porównując explorera 7)

Wysokie bezpieczństwo i tak do dzis, isnatluej znajomym tylko Opere, mówiąc ze IE to niebieskie, paskudne badziewie podatne na wirusy i kackerów…

Ja używałem IE 6 na początku ;] później Avant Browser(ładna, ciekawe skróty, noi przeglądanie w kartach) Później chyba FF sposobał mi się, ale wkońcu Opera i to było to czego szukałem :slight_smile: Wiele funkcji, a w FF trzeba było po formacie wciul rozszerzeń konfigurować itp. A teraz FF 2.0 jest wolniejsze jak narazie od Opery 9.10 ;] przynajmniej u mnie. I FF mam jak narazie tylko do OGame, bo do Opery rozszerzenie podobne do FoxGame jest zakazane.

Opere kocham, i nie zanosi się żebym zmieniał.

ja używałem IE6 przez pierwsze pół godziny po założeniu neta, a tylko dla tego, że musiałem pobrać FF 1.5 :), później przesiadka na FF2 ale IE7 też zassalem bo musiałem z aktualizacją, a używam go tylko do zasysania z MU.

Firefox rulezzz… :D:D

Opera 9.10 - bardzo dobra przeglądarka. :slight_smile:

Ja też używałem na początku IE6, gdyż myślałem, że nie ma innych przeglądarek. Jednak gdy byłem raz u kolegi, to zauważyłem, że ma taką przeglądarkę jak Firefox. Spodobał mi się, więc go sobie ściągnąłem. Używam go od wersji 1.0. Tak się teraz do niego przyzwyczaiłem, że rzadko używam IE6, Opery w ogóle nie posiadam. Obecnie używam Firefoxa 2.0 i myślę, że to najlepsza przeglądarka, dlatego, że można instalować rozszerzenia i motywy, których jest mnóstwo, a poza tym nie ma w niej zbędnych rzeczy jak np. klient poczty e-mail. Nie uważam jednak, że inne przeglądarki są złe, miałem przez pewien czas Operę i stwierdziłem, że też jest bardzo dobra, ale ostatecznie najbardziej wolę Firefoxa. 8)

Ja używam Firefox 2.0 od czasu gdy był juz dostepny i IE 7 tez od czasu gdy był dostepny wad jak narazie w IE 7 nie znalazłem ale za zalete moge napisać ze pojawiła sie nowośc wprowadzono przegladanie www w kartach tak jak w Firefox’ie he he i widok przegladania tak zwane karty szybkiego dostepu.Ale zawsze korzystałem z Firefox’a a z IE zadko az do wyjscia IE 7

Jakieś 5 lat temu używłem IE, potem firefoxa, a teraz używam opery 9.1 . Wg mnie jest to najlepsza przeglądarka jaka istnieje. Czasami używam Konquerora, ale naprawdę tylko czasami bo jest ona dość wolną przeglądarką.

Kiedy miałem pierwszego neta myślałem że innej przeglądarki od IE nie ma. Zaczęło się od IE 6. Potem Firefox(już nie wiem która wersja :stuck_out_tongue: ). Potem poczytałem o Operze, chociaż jakoś nie byłem do niej przekonany. Teraz ja korzystam z Opery a brat woli Firefox’a 2.0 :stuck_out_tongue: I nie mam zamiaru zmieniac na żadną inną :wink:

Ci którzy mówią,że Opera,czy Fx są szybkie nie mieli chyba do czynienia z K-Meleonem,prawdziwą rajdówką wśród przeglądarek.Co do Opery, w porównaniu do K-Meleona nie tylko jest dużo wolniejsza,ale nie posiada autouzupełnienia.W Fx natomiast po zastosowaniu Adblocka na stronach na których blokuje on reklamy nie działają linki,nie mówiąc o dość częstych resetach Fx.Twórcy K-Meleona wycisnęli z silnika Gecko max i dzięki temu mamy lekką,szybką przeglądarkę,a nie wolny,przeładowany wodotryskami,przereklamowany Firefox. :-({|=

Ja używam neta od roku 2002 i gdzie ja miałem przez 4 lata oczy?

2002-2006 - IE6

2006-2007 - IE 6 w sporadyczności , głównie używam FF 2.0.1 , niekiedy (choć coraz częściej) Opera 9.10 , z 2 miechy temu zainstalowałem K-meleon’a i muszę przyznać , że jest to bezapelacyjnie najszybsza przeglądarka WWW :)A tego posta napisałem z Opery :lol:

Który to juz temat i ankieta o przeglądarkach? :roll:

IE7 to nic specjalnego, w niczym nie jest lepszy od Fx i Opery, a powiedziałbym nawet ze przy tych 2 przegladarkach prezentuje się żałośnie. Spodziewalem sie jakiejs rewolucji a tu po prostu ms dodał wiekszosc funkcji które byly w Fx i Operze “od wieków”.

No ale oczywiscie internetowi marketerzy opłacani przez M$ będą o nim trąbić jeszcze wiele w kazdym zakątku netu

PS: Niekoniecznie mówie o autorze tematu, ani o redaktorach dp, to bylo tak ogólnie :slight_smile:

Bo do takich monitorów jest ona przeznaczona.

Tak się składa, że K-meleon to moja druga przeglądarka (główna-Opera), używam go od wersji 0.7. Gdzie niegdzie jest szybszy od O, gdzie indziej jest odwrotnie.

“Wyścigi czas zacząć” ;).

“Ciekawy argument” :lol: - http://operawiki.info/AutouzupelnianieWOperze . Wystarczyło użyć wyszukiwarki, żeby to znaleźć. Trolić trza umić :stuck_out_tongue: .

Webstandards , sprawdź “zwierzaka” :smiley: . O_9.01 , w 9.10 “nosek” jest koloru czarnego.

Zgadza się :slight_smile: , ale tylko częściowo. To co dla Ciebie jest “wodotryskiem”, dla kogoś innego może być rzeczą niezbędną - autouzpełnianie jest mi kompletnie nie potrzebne, i w ogóle po co ten “wodotrysk” ? :lol: ;).

Domyślną ma Firefox 2.0 chociaż chciałbym Opere :stuck_out_tongue: