Nowy Internet 1Mbit/s, lecz wykorzystuje tylko 512Kbit/s

Witam.

Moim dostawcą Internetu jest Netia (kiedyś miałem Neostradę, ale była możliwość przejścia na Netię i korzystania z Internetu na tej samej linii). Około miesiąc temu podpisałem umowę na 1Mbit (do tej pory miałem 512Kbit). Po połączeniu się w opcjach jest informacja, że mam ten 1Mbit z hakiem jednak nie zauważyłem żadnej poprawy szybkości. Na stronce: http://www.speedtest.pl wykonałem test i okazało się, że wykorzystuję tylko 512Kbit. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Mój modem to Sagem 800. Za każdą pomoc będę wdzięczny.

Kolego jak sie nie myle test speed nie raz kłamie. Sprawdz tym http://noc.gts.pl/ . Klikni na jakis plik i zobacz z jaka predkoscia sciaga. Powinno okolo 128kb/s przy 1mb/s

Skacze między 60-70.

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

Przykro mi, ale nic lepszego nie wymyślę, ponieważ nie ma zielonego pojęcia, co może być problemem. Dostawca? Modem? Kabel? Sterowniki? Liczę na pomoc i z góry dziękuję.

Przede wszystkim zadzwoń do dostawcy. Czy aby na pewno w połączeniu wpisałeś hasła od Netii ?

termin zmiany szybkosci lącz ok 53dni w neti a w neo 36dni

Zainteresowało mnie to, ponieważ teoretycznie wyświetla się informacja, że połączenie jest już szybsze, ale skoro wystarczy poczekać to problem rozwiązany. Dziękuję wam bardzo za pomoc.

zadzwoniłeś do operatora? wejdz na www.speedtest.net

tylko operator…- wszechmogący…

dzwoń koniecznie do operatora - wiem jak to jest, bo sam dla TPsa robię i to my, technicy, przełączmy usługi dla innych operatorów :slight_smile: A droga od zgłoszenia do zlecenia nam wyboista jest, uwierz :slight_smile:

poprostu serwery sie przeciązają :slight_smile:

ja mam 512 a rzeczywiscie tak po 4-5 miesiacach spadło do 20kb /64kb i po prostu jest duzo osob na tej lini

Netia wykorzystuje serwery neostrady włane mają tylko w wiekszych miastach;/