Nowy Internet 1Mbit/s, lecz wykorzystuje tylko 512Kbit/s

(Whoocash1989) #1

Witam.

Moim dostawcą Internetu jest Netia (kiedyś miałem Neostradę, ale była możliwość przejścia na Netię i korzystania z Internetu na tej samej linii). Około miesiąc temu podpisałem umowę na 1Mbit (do tej pory miałem 512Kbit). Po połączeniu się w opcjach jest informacja, że mam ten 1Mbit z hakiem jednak nie zauważyłem żadnej poprawy szybkości. Na stronce: http://www.speedtest.pl wykonałem test i okazało się, że wykorzystuję tylko 512Kbit. Czy ktoś wie jak rozwiązać ten problem? Mój modem to Sagem 800. Za każdą pomoc będę wdzięczny.

(zbyszko1979) #2

Kolego jak sie nie myle test speed nie raz kłamie. Sprawdz tym http://noc.gts.pl/ . Klikni na jakis plik i zobacz z jaka predkoscia sciaga. Powinno okolo 128kb/s przy 1mb/s

(Whoocash1989) #3

Skacze między 60-70.

(Asterisk) #4

Zapoznaj się proszę z tą stroną i zmień tytuł na

konkretny. Inaczej temat poleci do śmietnika.

(Whoocash1989) #5

Przykro mi, ale nic lepszego nie wymyślę, ponieważ nie ma zielonego pojęcia, co może być problemem. Dostawca? Modem? Kabel? Sterowniki? Liczę na pomoc i z góry dziękuję.

(Maney691) #6

Przede wszystkim zadzwoń do dostawcy. Czy aby na pewno w połączeniu wpisałeś hasła od Netii ?

(system) #7

termin zmiany szybkosci lącz ok 53dni w neti a w neo 36dni

(Whoocash1989) #8

Zainteresowało mnie to, ponieważ teoretycznie wyświetla się informacja, że połączenie jest już szybsze, ale skoro wystarczy poczekać to problem rozwiązany. Dziękuję wam bardzo za pomoc.

(Marek Darek Pl) #9

zadzwoniłeś do operatora? wejdz na www.speedtest.net

(Boria14) #10

tylko operator......- wszechmogący......

(Maney691) #11

dzwoń koniecznie do operatora - wiem jak to jest, bo sam dla TPsa robię i to my, technicy, przełączmy usługi dla innych operatorów :slight_smile: A droga od zgłoszenia do zlecenia nam wyboista jest, uwierz :slight_smile:

(system) #12

poprostu serwery sie przeciązają :slight_smile:

ja mam 512 a rzeczywiscie tak po 4-5 miesiacach spadło do 20kb /64kb i po prostu jest duzo osob na tej lini

Netia wykorzystuje serwery neostrady włane mają tylko w wiekszych miastach;/