Nowy internet

Nie wiem czy to dobry dział - jak zły to przepraszam i proszę o przeniesienie :slight_smile:

Mam obecnie internet (tyko internet , telefon mam od TP) z Netii 6 Mb/s na 2 lata za 59.90 zł miesięcznie (w umowie mam 6 , a tak naprawdę to ciągnie 7 - 7,5 ^^) przez jeszcze ponad rok , a potem chyba na czas nieokreślony ale tego nie jestem pewien bo nie ja to załatwiałem… Teraz przeczytałem o nowej ofercie No Limits http://www.netia.pl/oferta_dla_domu,szczegoly,143.html czyli bez limitów za jeżeli dobrze zrozumiałem taką samą cenę i tu pojawiają się 3 pytania :

  1. Czy jest możliwość zmiany oferty na nową ? (oczywiście bez płacenia kary lub czegoś podobnego)

  2. Czy w Lublinie jest jakaś nowsza infrastruktura (tzn. kable) żeby ten transfer jakiś był…Chociaż każdy od 8 MB/s i więcej będzie dobry :slight_smile:

  3. Czy modem Sagem Fast 800 powodował by jakieś ograniczenia ?

Wiem , że na te pytania mogę uzyskać przynajmniej częściową odpowiedz na infolinii , ale czasem trzeba czekać po 10 minut na połączenie , a kasa leci :confused:

Liczę na waszą pomoc :wink:

  1. Jak dzwoniłem do netii kilka dni temu, to obsługa sama dobrze nie wiedziała. Jednak po krótkich konsultacjach stwierdzili, że nie ma takiej możliwości.

  2. zadzwoń na infolinie i dowiedz się. Najlepiej i najpewniej.

  3. Raczej nie. Za 99zł dostałbyś od nich jeszcze jakiś ruter.

Polecam kontakt przez Skype’a. Odbierają od razu (jeśli nie mają wolnego konsultanta to po prostu nie możesz w ogóle wybrać do nich numeru). Link na stronie netii. Oczywiści ten sposób jest bezpłatny.

Przy łączu 10 Mb/s i szybszym, modem musi obsługiwać technologię ADSL2+. Sagem Fast 800 nie obsługuje (chyba, że w wersji E4). Ale może być i tak, że centrala również nie obsługuje ADSL2+ albo linia nie pozwala na taką przepustowość.

Lublin to duże miasto, linii telefonicznych tam jest od groma. Trudno, żeby na forum pojawiła się osoba, która będzie znała twoją okolicę i twoją linię, tym bardziej, że nie podałeś nawet dzielnicy.

Bodaj mają wprowadzić taką możliwość. Przeleć temat w dziale Na luzie.

LastNPC7 , Proszę o zmianę tytułu na bardziej konkretny.

Użyj opcji zmien.gif

Pomocne może być zapoznanie się z TYMI informacjami.