Nowy komp, brak coolera horyzontalne (mało miejsca w środku)

Witam !

To mój 1 post na forum, mam nadzieję że nie olejecie mojejs prawy jak na innych foach i pomożecie.

Złożyłem sobie nowego kompa:

Procesor: AMD Phenom II x4 955 AM2+/AM3 Black Edition BOX (3.2 GHz, 4 rdzenie - wykręciłem go do 3,8. Chodził max na 4,0 test 6 godzin, standardowe chlodzenie, ponad 7 tys obrotow bylo i 63 stopnie. Obecnie chodzi na standardowym chłodzeniu i jest ustawiony, stabilnie na 3,8GHz jest ok).

Płyta Głowna: ASUS-M4A78-EM (albo płyta, albo procek bo kręci się jak marzenie :D)

Pamięc RAM: Kingston 4GB PC1066 2x2GB CL5 HyperX (KHX8500D2K2/4G) (5 - 5 - 5 - 15; 2,2v)

Grafika: ATI RADEON HD 5770 1024/128 GDDR5 PCI-e

Dysk: Samsung SpinPoint F1 HD322HJ 320 GB 7200 obr/min 16MB Cache

Internet: iPlus - modem: HUAWEI E180

Zasilacz: ATX Fortron 550W AX550-60APN (80+)

No i teraz potrzebuję chłodzenie do niego, bo częsci wsadzone są w starą budę, a jest nie za wielka marketówa >>TUTAJ<< fotki są wszystkiego jak to wygląda.

Potrzebne coś umieszczone horyzontalnie, najlepiej nie za duże.

Osobiście myślałem nad tym chłodzeniem bo jest fajnie i podobno dobre do phenomów 4.

Jest chyba nie za duży (nie wiem nie znam rozmiarów - na zdjęciach sobie oceńcie ale mam wrażenie że może by wlazł na upartego.

Pomóżcie bo muszę jak najszybciej zakupić, bo chce zobaczyć ile wyjdzie do oporu :smiley:

  1. Przede wszystkim nie wrzucaj tutaj linka do jakichś spakowanych plików bo żaden rozsądny użytkownik nie będzie tego pobierać od nowego użytkownika na forum.

  2. Zmierz odległość od płyty głównej do boku obudowy, żeby się upewnić co do maksymalnych wymiarów coolera CPU, który można tam zmieścić.

  3. Znacznie ciekawszym wyborem będzie Scythe Grand Kama Cross.

Ale te spakowane pliki, sa (mozesz zeskanowac) zdjeciami mojego kompa, lacznie z wymiarami (zebyscie mogli mi doradzic co tam wejdzie).

Wczoraj mierzyłem to do prawej krawędzi jest jakies 6cm a w lewo bedzie z 10 cm.

Zreszta mozna to ocenic na zdjeciach. Zaden wirus to napewno (zreszta po to masz programy antywirusowe)…

pzdr

zdjęcia niewiele pomagają, poza tym, że widać kiepski zasilacz i nie najlepszą obudowę. może kup nową “budę”…? w linku który podałeś masz taką pozycję jak “wymiary”, warto z tego skorzystać - bo z tego co rozumiem nie pytasz o to czy chłodzenie “fajnie wygląda” tylko czy się zmieści i czy będzie wydajniejsze od aktualnie zamontowanego-standardowego. nie wiem co do rzeczy mają timingi czy np. modem.

A takie coś podjedzie? http://www.zalmanshop.pl/p62,chlodzenie … forma.html

Moim zdaniem - zmień budę. Np. Cooler Master Elite są fajne i tanie. Albo Cooler Master Silencio: http://www.cooler-master.pl/p181,obudow … zarna.html

MOżliwości jest wiele. Podaj budźet.

No wydaje mi się że zmiana obudowy to dobry pomysl !

Sprawdzalem, to nie jest horyontalne tylko zwykłe.

Budy nie moge zminić - za późno już…

Dodane 15.08.2011 (Pn) 15:05

Zakupiłem juz Hyper TX3 i zobaczymy co z tego bedzie + paste zalman stg2 i wentylator 120x120 na “dupsko obudowy”.

Dodane 23.08.2011 (Wt) 10:39

Mam juz tego hyper tx3, tylko cały pic polega na tym, że chce go zamontowac tak aby wywalał powietrze do tyłu.

Na kazdym filmie instruktażowym widzę tylko jak mocują tak ze wiatrak jest do dołu albo do góry.

Zakupiłem 80x80 i podpiąłem z tyłu wentylator który (jeszcze na stare - boxowe chłodzenie dmucha powietrzem).

A chce zrobić tak z tym tx3 żeby wiatrak był skierowany w strone tyłu komputera, i ten roxo 80x80 wtedy założe na odwrót (czyli zeby wywalał powietrze z kompa).

Nastepne pytanie, to zakupilem rowniez do niego pastę zalmana stg 2 i nie wiem czym mam “umyc” procka ze starej pasty (1 raz bede montowal cooler w kompie).

Prosiłbym o jak najszybszą odpowiedź.

pzdr