Nowy komp - co wybrać?

Mój komp to obecnie:

Asus K8N (5PCI, 1AGP, 3DDR DIMM, Audio, Lan)nVidia nForce3 250 AMD Hammer

Procesor AMD Athlon 64 2000 Mhz 3000+

Grafa Ati Radeon 9550 XT 128 Mb

Ram - 1536 (512 + 1024)

Dysk - 2 x Samsung 320Gb i 200Gb (oczywiście SATA)

Zasilacz 350 W

Problem mam taki - padła mi płyta główna, zaczęła wariować, nie widziała dysków itp… zresztą nieważne. W tej sytuacji nie będę szukał nowej płyty głównej do tego kompa, bo poprostu go sprzedam na części (już mam kupca), zostawię sobie tylko DVD i stację dyskietek i dokupię kilka nowych części - grafa, płyta główna, pamięć i procek. No i tutaj mam problem. Sprzedawca w sklepie polecił mi taki oto komp:

Płyta główna Gigabyte GA-M56S-S3

Procesor ATHLON 64 5000 AM2 BOX

Pamięć 2 x 1024 MB DDR2 667 MHz

Grafa GF 8600 GT 256MB DDR3 GALAXY

Zasilacz 400 W - reszta zostaje ta sama. Czy z tego jest coś rozsądnego, czy nie będzie to gorsze od tego co miałem? Pomóżcie bo nie znam się tak dobrze na tym. Acha - najważniejsze - cena na jaką mi to wyliczył to jakieś 900zł. Ja to mam zamiar rozbić na raty więc jakieś 200 - 300 zł więcej nie będzie dla mnie żadnym problemem, chodzi mi tylko o to czy warto brać taki sprzęt za takie pieniądze. Na tamtym sprzęcie “Wiedźmin” chodził mi dość dobrze, choć nie miałem detali na maxa) czy tu też będzie śmigał? - ewentualnie jakieś inne gierki. Doradźcie coś co o tym myślicie?

Proszę zmienić temat postu na konkretny, opcja edytuj i popraw.JNJN

Czyli tak przypuśćmy że dysku nie trzeba kupić, obudowy i nagrywarki też nie.

Więc bierz tak

GIGABYTE P31 DS3L - 190zl

Dual Core E2160 - 180zł

GF 9600GT - 450zł

2Gb Patriot LLK 800Mhz - 140zł

Zasilacz Modecom MC 400W - 120zł

I będzie o wiele wydajniej od tego co złożył sprzedawca. Jak potrzebujesz nagrywarki to Pionner DVR 215 (90zł) jak obudowy to CoolerMaster Elite 331\330 120zł

przy tym sprzęcie wiedźmin będzie Ci chodził bajecznie.

Będzie dużo lepsze, zwóć tylko szczególną uwagę na markę i model zasilacza (moc, to nie wszystko).

Rozważ również przejście na platformę Intel (płyta i procesor) oraz ATI/AMD - grafika.

Unikaj P31/G31, najlepiej P35.

Dzięki wielkie za radę :slight_smile: :slight_smile: no i o to mi chodziło (dysku, obudowy, nagrywarki, monitora itd. nie muszę kupować - tylko to co napisałem)… zasilacz polecił dokładnie taki sam, a grafa jest oki? pociągnie jakieś nowe gierki?

Grafa jest ok. choć moim zdaniem, lepiej ATI HD2600XT, a jeszcze lepiej i taniej ATI X1650 XT.

qrcze i znów mam dylemat z tą grafą…która w końcu będzie lepsza?

Bierz 9600GT od Palita, a nie jakieś x1650Xt…

Pamiętaj, że najnowszy model grafiki nie znaczy najszybszy.

Są segmenty cenowe/wydajnościowe.

W przypadku zarówno ATI i NVidii masz serie z końcówkami np. x300, x600, x800, do tego przyrostki, np, pusto, GS, GT, Pro, XT…

W przypadku np. ATI 9600, X600, X1600, HD2600 są mniej więcej równoważne wydajnościowo.

Jednak, jesli jest przyrostek Pro, to znaczy, że jest ok. 2x mocniejsza od tej bez oznaczenia, jeśli ma XT, to jest 2x mocniejsza od Pro i 4x od tej bez.

Dlatego, jeśli nie potrzebujesz DX10, a nie potrzebujesz, bo, żeby grać przy DX10 z ustawieniami dającymi podobne efekty, jak DX9, musiałbyś mieć kartę za 2000,-zł, to nie ma co łaszczyć się na nowości i przepłącać.

Przykładowo: Radeon X1650XT jest w grach dwa razy lepszy od HD2600Pro i porównywalny z HD2600XT i 9600GT od Palita, a kosztuje o wiele mniej, nawet wersji silent.

Możesz kupić dwie takie i płączyć w CrossFire. Przykład:

http://allegro.pl/show_item.php?item=344155415

Grafa jest ok. choć moim zdaniem, lepiej ATI HD2600XT, a jeszcze lepiej i taniej ATI X1650XT :roll:

Toś mnie rozbawił, zwłaszcza tym X1650XT.

jaaro77

bierz to co podał destroy jeśli udźwigniesz finansowo,przy takiej konfiguracji po OC procesora Crysis powinien śmigać całkiem znośnie na wysokich detalach w 1280x1024.

"W przypadku np. ATI 9600, X600, X1600, HD2600 są mniej więcej równoważne wydajnościowo.

Jednak, jesli jest przyrostek Pro, to znaczy, że jest ok. 2x mocniejsza od tej bez oznaczenia, jeśli ma XT, to jest 2x mocniejsza od Pro i 4x od tej bez."

Panie wybacz mu bo nie wie jakie bzdury wypisuje. 9600GT za 450 zł karta jest przeszło 2 krotnie wydajniejsza od jakiegokolwiek 2600 i ze trzy razy wydajniejsza od X1650.

Trzymajcie kciuki za Tomka Adamka dziś, Polsat otwarty od godz. 22:30 walka wieczoru ok. 24:00.

Dobrze radzę posłuchaj to co pisze @Karmazyn65.

Ludzie nie wiecie co mówicie :smiley:

Bierz to co Ci poradziłem … tamte wypowiedzi Karmazyn65 , nie mają nawet 1% racji.

Twoje za to mają pozostałe 99% z haczykiem :wink:

Polecił Szanownemu autorowi najlepszy sprzęt jaki może kupić za swój fundusz … a Ty próbujesz mu wcisnąć chlam … zastanów się trochę. X1650XT no na prawdę solidna karta jak na dzisiejsze czasy.

ja już sam nie wiem co mam zrobić…teraz to żeście mi tak namieszali że mam w głowie pustkę… finansowo to to co napisał(a) destroy jest spoko do zaakceptowania bo to raptem 100 zł więcej… ale jeśli naprawdę to tylko wywalanie pieniędzy to sam nie wiem…dzisiaj to chyba bym musiał co roku sobie kompletować nowego kompa żeby być na topie, a chciałbym go mieć troszkę dłużej niż rok, choć na pewno wyjdzie coś nowszego albo ceny spadną…to jest normalne, ale na dzisiaj mnie interesuje DZISIAJ i nie patrzę w przyszłość aż tak daleką…bo inaczej nic bym nie kupował… to jak z tymi kartami? GF czy ATI???

cod4 praktycznie na full, rozdziałka 1154 x 768

No fajnie że COD4 to chodzi u mnie chyba na max detalach … więc to nie jest zbyt wymagająca gra.

Bierz 9600GT.

Zwróć uwagę, że to ja poleciłem tę kartę.

“… a Ty próbujesz mu wcisnąć chlam … zastanów się trochę. X1650XT no na prawdę solidna karta jak na dzisiejsze czasy.” - to w końcu jest dobra czy nie, bo już nic z tego nie rozumiem… warto kupić tego GF ?? czy zapłacić mniej i kupić X1650XT ???

Radeon HD2600PRO/XT jest dwa razy wydajniejszy od 9600, X600 i X1600 więc jak może być mniej więcej równoważnie wydajnościowo, chyba że tobie pomyliło się z Radeonem HD2400PRO/XT

Przecież Radeon HD2600XT i GeForce 8600GT jest wydajniejszy od Radeona X1650XT, on jest porównywalny ale z GeForce 7600GT a GeForce 9600GT jest dwa razy wydajniejszy od GeForce 8600GT i Radeona HD2600XT a trzy razy wydajniejszy od Radeona X1650XT.

Bierz GeForce 9600GT i nie słuchaj pana Karmazyn65 bo źle na tym wyjdziesz, on się nie zna a pisze i wprowadza ludzi w błąd.