Nowy komp - co wybrać?

Uważam, że lepiej zapłącić mniej za X1650XT. Jeśli Twoja płyta ma dwa porety PCI-e, to możesz kupić dwie takie.

Karmazyn65 ,

proszę zakończ wprowadzenie autora w błąd …

Bierz 9600GT jak starczy to dopłać do 8800GT I już:!:

Pogrzebałem troszkę w necie i faktycznie ten GF9600GT jest znacznie wyżej oceniany niż X1650XT - a jak już się da porównanie tych kart to ten X1650XT zostaje znacznie w tyle - pytanie tylko czy nie jest tak dlatego że GF jest dość nowym produktem i chcą go po prostu wypromować… No nic, dzięki wam wszystkim za pomoc, w poniedziałek idę do sklepu i zobaczymy co powie na to mój sprzedawca :slight_smile: w każdym razie pokażę mu obie propozycje i zobaczę jak się do tego ustosunkuje. Dziękuję Wam za to, że nie dam sobie przynajmniej wcisnąć jakiegoś chłamu którego on chce się pozbyć ze sklepu, a wyjdę do niego z konkretną propozycją. :slight_smile: W poniedziałek Wam napiszę na co się zdecydowałem ostatecznie. Dzięki i pozdro dla wszystkich.

Dwa X1650XT będą dużo słabsze od GeForce 9600GT i nie wygaduj bzdur, to że ma dwa porty PCI-E to nie znaczy że podłączy dwa Radeony bo płyta może obsługiwać SLI a crossfire nie i można zapomnieć wtedy o dwóch Radeonach.

Nie namawiaj ludzi aby wyrzucili pieniądze w błoto :? :x bo kupno jednego czy dwóch X1650XT to strata pieniędzy.

nie no bez jaj, X1650XT to dobra karta ale ktoś planują ja dzisiaj kupić to lepiej niech bierze hd 3650 który jest dużo lepszy i kręci na 920+/1000+

można wziąć takie dwie i dostajemy wydajność porównywalną do 9600GT a nawet więcej, w dodatku ze świetnym wsparciem multimediów

polecam ASUS’a bo dają dobre chłodzenie

Karmazyn65 , co tak czepiłeś się tego x1650XT??? Pewnie sam takiego masz, co? Ta karta ze względu na wydajność już dawno przestała się liczyć.

jaaro77 , masz do wyboru ATI HD 2600XT lub GF 8600GT w segmencie do 300zł, GF 9600GT w cenie do 500 i GF 8800GT w cenie do 700zł.

A jeszcze jedno, napiszcie mi czym się różni to że jedna jest Palit, inna Zotac, Microstar, Gainward…itd - oczywiście nie pytam o ceny - bo tu różnice widac gołym okiem… :)no i chodzi mi o jedną i tę samą kartę…

Jak chłodzenie jest to samo, to tylko naklejką

Miałem ATI i moim zdaniem są lepsze od GF tylko jak masz odpowiednie sterowniki.

/ mogą być starsze lub ATI Omega Drivers /.

Chcesz się wykończyć finansowo ?

Masz dobry komputer a jeżeli chcesz być na ,czasie" to musisz mieć dużo kasy a komputer zmieniać co trzy m-ce. :slight_smile:

Technika idzie b. szybko do przodu… :wink:

Jedyny rozsądny głos w tej dyskusji.

Miałem ATI a teraz trzeci komp z GF i takie jest moje zdanie że ATI są lepsze.

A druga moja rada jest taka że masz b. dobry komputer i tylko wystarczy zainstalować odpowiednie sterowniki.

Nie wydawaj niepotrzebnie pieniążków. :frowning:

Ja mam ten komputer już trzeci rok, a nie trzeci miesiąc, a pisałem w pierwszym moim poście, że padła mi płyta główna, poza tym MUSZĘ zmienić swój stary zasilacz bo też się sypie (jest naprawdę stary i bardzo daremny) - gdybym nie musiał kupować niczego - zostawiłbym to tak jak jest, niestety płyty już nie ma bo padła całkowicie i nawet nie dychnie, więc zamiast szukać innej płyty (starej pod AGPx8) i zasilacza, to wolę te 400 czy 500 zł dołożyć (i tak rozbijam to na raty) i poskładać sobie nowego kompa, a na części ze starego mam już kupca (kupuje wszystko prócz tej zepsutej płyty), więc AŻ tak bardzo na tym mój budżet nie ucierpi i myślę, że wyjdę na tym dużo lepiej niż zostając przy starym sprzęcie…do tego radeona co miałem dotychczas (9550 XT) jakoś nie mam zaufania - to jest HIS, ciągle miał problemy ze sterownikami, próbowałem już różne i Omegi i Catalisty…zawsze coś mu nie pasowało… nigdy nie miałem GF, więc myślę, że czas zobaczyć czy będzie jakaś różnica…zresztą wszystko będzie nowe, więc jak coś, to zawsze mogę zwrócić lub wymienić… Wszyscy się tu na forum uczepili tych kart graficznych, a nikt nic nie wspomniał o procesorze i o płycie głównej - a to chyba najważniejsze rzeczy w kompie. Napiszcie mi czy ten INTEL Intel Pentium Dual Core E2160 jest dużo lepszy od Athlona 64 5000 AM2 BOX i czy ta płyta którą proponuje destroy jest oki?

Ta płyta ujdzie, szczególnie w tej cenie. Co do procesorów to jeśli będziesz chociarz średnio kręcił to intel będzie lepszy.

Odpal mi TDU, NFS PS, Crysis, Colin Dirt przy rozdziałce 1024x768 i średnich detalach bez zacinki na tym Radeonie 9550XT to tobie pogratuluje, te gry nawet przy 640x480 i niskich detalach będą się ciąć jak diabli, nawet jak da się lepsze sterowniki to w nowych grach będzie kiepsko się grało, będzie po prostu pokaz slajdów.

Ten Athlon 64 3000+ 2.0 GHz to za mało do dzisiejszych gier, trzeba mieć co najmniej procesor 2 rdzeniowy.

W grach najważniejsza jest karta graficzna, a potem procesor i pamięć ram.

GIGABYTE P31 DS3L - 190zl to jest bardzo dobra płyta jak na tą cenę, zapewnia o/c na dobrym poziomie, wydajność jest na podobnym poziomie co GIGABYTE P35 DS3L.

Co do procesora to lepszym wyborem jest Intel Pentium Dual Core E2160, po o/c na 3 GHz wyprzedza wszystkie Athlony X2 z zegarem 3.2GHz a nawet 3.4GHz.

Co do karty graficznej to GeForce 9600GT, jest wydajniejszy od Radeona HD3850/3870, jak więcej pieniędzy to bierz GeForce 8800GT.

Konfiguracja usera destroy jest bardzo dobra, nic lepszego w tej cenie nie znajdziesz, ewentualnie procek E2180 wyższy mnożnik lepsze o/c.

Działać działa ale bez płynngo obrazu, tylko pokaz slajdów.

Colin Dirta to nawet nie odpalisz na Radeonie 9550XT, bo ta gra wymaga Pixel Shader 3.0 a ta grafa wspiera tylko Pixel Shader 2.0.

najpierw trzeba mieć kupę szcześcia, większość staja w okolicach 2,7 GHz, 3,4 to dobre selekty robią

@ Scorpio : to już nie dwurdzeniowy bo ja taki mam przeszło pół roku a może czterordzeniowy ? :slight_smile:

Ale to nie ma znaczenia. :wink:

To nie jest prawda.

Po co w ogóle ta kłótnia… ja chciałem tylko się was poradzić co do sprzętu a zaczęło się robić “kłótliwie” co kto ma albo co jest lepsze - a to nie o to chodziło. Bardzo dobrze, że jedni z was radzą to a inni tamto - przynajmniej wiem między czym mam wybierać i że konfiguracja zaproponowana przez sprzedawcę jest słaba, bo za 100 zł więcej mogę mieć lepszy sprzęt niż ten który on mi zaoferował. Ale tak to już jest ze sprzedawcami - chcą się pozbyć tego czego nie umieją sprzedać. W podkręcanie nigdy się nie bawiłem bo się na tym nie znam, więc to odpada. Dla mnie jest ważne żeby Wiedźmin mi chodził płynnie (ewentualnie Assasin Creed i Neverwinter Nights 2 , CoD4 i Warhammer) jak to będzie śmigać to znaczy że ten sprzęt jest oki - dla mnie wystarczy, a budżet za bardzo nie ucierpi. Większość opowiada się za konfiguracją usera destroy i przy tym chyba zostanę - “nie liczy się siła jednostki lecz jedności” :slight_smile: :slight_smile: i myślę, że to będzie dość rozsądny wybór. Pozdrawiam i dziękuję.

Ma znaczenie i jest to prawda, np. w TDU przy jednordzeniowym procku zdarzają się chwilowe przycinki, przy dwurdzeniowym procku już nie.

Skończmy już tą dyskusje, bo to bezsensu jest.

Ja bym proponował:

intel Core Duo E2160

Foxconn P35A

Geil DDR2 dual 800 CL4 pro ultra, 2x 1gb

Palit GF 8600GT 256 mb,

Chieftes GPS 450AA

Ja mam taki zestawik i pracuje świetnie… I są bardzo duże możliwości OC naprawdę polecem