Nowy komp do 4500zł

(Marcin E Pc) #1

Co myślicie o tym:

1 Procesor Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX 1053.00

2 Płyta główna Abit IP35 580.00

3 Corsair Twin2X DDR2 2x 1GB 800MHz CL4-4-4-12 low latency 335.00

4 Karta graficzna GeForce 8600 GT Palit 256MB HDTV & DVI (PCI-E) Sonic+ 459.00

5 Dysk twardy IDE/SATA Seagate 320 GB Barracuda 7200.10 (16MB, Serial ATA II, zapis prostopadły) 425.00

6 Obudowa CoolerMaster Centurion 534 Black 196.00

7 Monitor LCD 19" BenQ FP93GP srebrno-czarny 949.00

8 Napędy optyczne Pioneer DVD+/-RW DVR-212 bulk black (Serial ATA) 132.00

1. Zasilacz AMACROX FREI ERDE 500W BOX - 359,00 Wystarczy?

PS. Jak w praktyce wyglądają te monitory? I dlaczego dużo osób piszę że CRT lepsze od LCD, mi bardziej obraz podoba się w LCD, o tym benq pisze dużo osób że jest b.dobry, a niektórzy piszę że ma mdłe kolory. Jak to jest z tym, i czy jest wystarczający kontrast? Czy jest dobry kontrast? i jak jest z kolorami?

pozdrawiam

PS. komp ma służyć głównie do obsługi programów, konwersji AV, mało do gier, oraz ma obsługiwać w pełni Win Viste? Czy 2GB ramu wystarczy?

(Lukasz Graffix) #2

Jak nie grasz, to procek może być, tylko dokup do niego jakieś chłodzenie, np: Scythe Ninja rev.B.

Płyta Foxconn P35A.

Ram GoodRam PRO900 2x1GB.

Karta ok.

Dysk weź WD3200AAKS.

Obudowę lepiej wziąć CoolerMaster Centurion T05.

Monitor ok.

Napęd ok.

Zasilacz zmień na 550W.

A tak poza tym, to zmień sklep, bo po cenach poznaję, że to komputronik.

(Błażej) #3

Ceny z komputronika?

Zasilacz Enermaxa/BeQuieta 500W

Z tego co pamiętam więcej Amper na 12v mają

(Marcin E Pc) #4

Aa i bardzo zależy mi na ciszy. Więc chciałbym żeby dysk nie był zbyt głośny, chłodzenie karty graf. i zasilacza, A odnośnie:

• w moim mieście może być problem ze sprowadzeniem tego, powiedzieli że mogą sprowadzić wszystko z komputronika (tzn. co komputronik oferuje), tego co się orientowałem ceny są troche niższe, a internetowo nie chcę zamiawiać.

Abit z tego co wiem nie obsługuje 900Mhz pamięci, więc może inną podacie (najlepiej żeby była oferowana w komputroniku)

czytałem opinie, piszą że dysk jest hałaśliwy, a tego nie lubię. Czy tak jest na prawdę?

I jaki w końcu zasilacz, czy ten będzie odpowiedni:

Zasilacz Be-quiet Dark Power PRO P6 ATX 530W?

czy może lepszy ten:

Zasilacz Be-quiet Straight Power BQT E5-550W

(Rastko1) #5

Bierz MSI P35 Neo2-FR

Patrioty LLK 800mhz

A co do dysku nie są hałaśliwe no chyba że nie wierzysz to kup samsunga

(Marcin E Pc) #6

No płyta wydaje się być lepsza, i tańsza i ma 2x pci16x, myślę że zamienię starą płytę na MSI :slight_smile:

(Błażej) #7

http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_ ... ,id,32092/

Drogo mają

(Mariosti*) #8

Co do obudowy to powiem tak, w miarę upodobań, t05 i 532 to prawie to samo z tą drobną różnicą że 534 jest trudniej dostępne, ma z przodu aluminiowe orurowanie ( :smiley: ) i panel z gniazdami usb fw przyciskami i diodami na samej górze, tak więc według upodobań i dostępności. (ps była pomyłka bo pomyliłem 532 i 534, 534 jest "be" bo nie ma ażurowego przodu).

Co do dysku to hałaśliwe są wylko raptory od wd, inne zależnie od sztuki, a aaks'y zdecydowanie są ciche. No a zasilacz http://www.komputronik.pl/Zasilacze_do_obudow/ATX_high_end/Corsair/Zasilacz_do_obudowy_Corsair_CMPSU_520HXEU__520W/pelny,id,31688/

cichy i odrazu ma odpinane kable, + moc, stabilność i bardzo wysoka sprawnośc elektryczna.

(Jjoasz) #9

ostatnio zlozylem kompa, w dostawie do kumpla i zobaczymy jak sie bedzie sprawowal...

* Intel Core 2 Duo E6700 - wysoki mnoznik moze dac niezle rezultaty OC

* Gigabyte GA-X38-DQ6 iX38 Express, S775, PCI-E (x16), DDR2 1066/667/800, - tu jeszcze nie do konca wiadomo... czas do niedzieli :slight_smile: w gre wchodzi jeszcze Asus Maximus Extreme X38( niby jest, ale zamowienia realizuja za tydzien...no i drozszy o ~150pln)

* 2GB (2x1GB) CorsairTwinX XMS2, DDR2 PC2-6400 (800) Non-ECC Unbuffered, CAS 4-4-4-12

* 512MB PowerColor HD2900PRO 320pps, 1600/600MHz GPU - tu moze jeszcze moze byc 320MB Leadtek 8800GTS 96pps, Mem 1600/GPU 500MHz- cena podobna, ale osiagi moga byc gorsze

* 520W Corsair HX

* Coolermaster GeminII Multi CPU 6 Heat Pipe Copper/Alu - bez wentyli, wiec:

* 2x Noctua NF-S12 1200 RPM 120mm - 48cf/17db

* Antec P182 Advanced PERFORMANCE ONE SERIES

* 36 Gb Western Digital WD360ADFD Raptor - pod OS, bo jest jakas 250gb na reszte

* Alphacool Fancontroller 3.5" NoiseIsolater 4 Black (Controls x4 fans)

* Pioneer DVR-212BK - coby dopelnic do rownej kwoty, rzecz malo uzywana :slight_smile:

(Błażej) #10

Płyte weź tą

http://www.komputronik.pl/Plyty_glowne/ ... 39572,s,1/

Też wysokie, o ile nie wyższe FSB zrobisz

W ogóle zamiast brać tak drogie rzeczy, to bude weź normalną za ~150zł

Płyte Foxconna P35A

I kupisz sobie 8800GTXa

(Jjoasz) #11

w sumie... nie moja kasa :slight_smile: kolo chcial naj... to i ma najnowsze - moze proc stary, ale idze wydusic z niego male co nieco :stuck_out_tongue:

ten gigabyte zbiera same pozytywne recenzje, a za asusem przemawia niemalze pelne CF - 8x8 na wspomaganiu mobo, a nie jak w giga 16x4

buda - sam sie mecze na noname, wiec doceniam dobra konstrukcje - swoja wylozylem neoprenem i dalej glosna jest :frowning: - ta, nie powinna sprawic klopotow, nawet przy wydumanym konfigu,

generalnie uwazam, ze skoro wyklada sie kase... swoja zwlaszcza, to ma byc wszystko lux i max, nie ma co oszczedzac...

(Mariosti*) #12

clockwork odpowiedz sobie na pytanie po co cf ma aż 2 mostki... Właśnie nie po to żeby porozumiewać się przez pcie! Jeśli jest jakaś różnica to marginalna, polecam msi p35 fir

(Jjoasz) #13

historycznie, wyglada to tak, ze CF korzystal z zaleznosci master-slave, a wiec jedna karta robila za wszystko, druga wspomagala - to rozwiazanie jest czysto sprzetowe, w przeciewienstwie do SLI nvidii, ktora polega na sofcie i procu... wspomaga sie mostkami, i owszem - to ta sama zasada co CF, ktoras karta jest masterem wtedy :slight_smile:

(Mariosti*) #14

Więc dlaczego sam mówiłeś o cf 8x8 jako zalecie? :]

(Jjoasz) #15

bo asus zastosowal jakis software'owy turbobost... i zamiast klasycznego CF 16x4(master-slave), ma 8x8 (no matter)- polowe teoretycznej predkosci sli 16x16... ktorej czasem dorownuje, nota bene :slight_smile:

(Mariosti*) #16

O ile wiem to on jednak softowy nie jest bo dodatkowy konkretnie grzejący się mostek dołożyli by to osiągnąć :wink: A dorównuje bo 16x nikomu do szczęścia nie jest potrzebne, tym bardziej wątpliwy wydaje się sens pcie 2.0 w sytuacji gdy stosunkowo mocne karty graficzne (x1950pro) nie mają żadnej różnicy wydajności pomiędzy agpx8 i pcie x16 przy takim samym procesorze.... (pcie 2.0 x16 ma mieć transfer "tak jakby" x32 jeśli ktoś jeszcze nie wie i pytanie jest proste: po co?.