Nowy komp - gry nie chodzą

witam.

nabyłem nowy komputer.

zainstalowałem xp i sprzęt.

w manadżerze sprzętu nie wykazuje błędów żadnych, wszystko chodzi, filmy, dvd, itp.

ale nie chodzą gry…tzn. nie mam za bardzo nowych gier, ale np. próbowałem uruchomić stare nba i wyskakuje napis:

Unhandled Exceptiom 0xC0000005 occured at address 0x6000c328

Stack TRace Unavalible

i gra się nie uruchamia.

mogę uruchomić ją, jeśli w opcjach “3d setup” zmienię kartę graficzną z tej co mam na “software rendener”.

ale to chyba nie w tym rzecz. powinno pójść na mojej karcie graficznej.

sprzęt mam taki:

płyta gł. - asus a8n-e

procek athlon 64 3200+

karta graficzna - radeon x800gto 256mb HIS

RAM 1024mb kingston dual channel (2x512)

twardy dysk 200GB seagate sata

inna gra: championship manager 01/02 wyskakuje mi napis, że gra nie może zostać uruchomiona bo: there is not enough system memory to create game. please free up some and try again.

a przecież twardy dysk mam prawie pusty :frowning:

o co chodzi?

z góry dzięki za odpowiedzi…

p.s. własnie instaluję uaktualnienia do xp - service pack itp.

może to pomoże…

Sprawdz temperature programem EVEREST lub SpeedFan. I wrzuć moża screena na forum z temperaturą

Zainstaluj może najnowsze sterowniki do płyty głownej i karty graficznej. Wiem że te co dostaje się w sklepie z nowym kompem nie są zaspecjalne.

Ostatecznie jeśli to nowy komp to i świeży system zformatuj dyski i wgraj nowy sytem jeszcze raz Tu masz porade jak to zrobić dobrze

Zwiększ ilość pamięci wirtualnej :slight_smile:

Na tę ilość ramu co kolega ma to nie powinno być takich problemów, sformatuj dyski i zainstaluj jeszcze raz Wind3.

ps. Mam prawie identyczną konfigurację i wszystko hula bez problemów :?

ehh, czyli jeszcze raz zainstaluję windows :/.

wydaje mi się jednak, że za 1 razem wszystko poszło dobrze, bo instalacja przebiegła bez problemów…

a co do zwiększenia pamięci wirtualnej. jak to się robi? może najpierw tego spróbuję?

co do temperatury, to mam obudowę LCD i na wyswietlaczu mam temperaturę 24-26 stopni cały czas.

a, jeszcze spróbuję nowe sterowniki zainstalować, choć też wydaje mi się, że jeśli kompa kupiłem 3 dni temu, to te co mi dali, powinny być w miarę nowe…

dziękuję wszystkim za pomoc.

edit: acha, jeszcze jedna rzecz. mam dość stary monitor. może on nie daje rady z wyświetlaniem tego co daje karta graficzna? :slight_smile:

bo dlaczego jak zmieniam w ustawieniach 3D gry, z radeon x800GTO na software rednener to gra chodzi? ale wtedy niezbyt pięknie wygląda od strony graficznej rzecz jasna…

jeszcze dodam, że zasilacz mam chieftec 450W

yordi ustaw sobie 512MB początkowo i końcowo :?

wejdź w System i Zaawansowane --> wydajność --> ustawienia --> zaawansowane --> pamięć wirtualna --> zmień

w okienku pamięć wirtualna mam takie dane:

Rozmiar pliku stronicowaniadla wybranego dysku:

dysk C:

dostępne miejsce: 185257MB

Zaznaczone “Rozmiar Niestandardowy” ustawione tak:

Rozmiar początkowy MB: 1536

Rozmiar maxymalny MB: 3072

Całkowity rozmiarplików stronicowania dla wszystkich dysków:

Dopuszczalne minimum: 2mb

Zalecanie: 1534mb

Aktualnie przydzielono: 1536mb

może to przez to, że mam dysk niepodzielony i wszystko jest na jednym?

jejku ustaw tak jak napisałem i sprawdź co będzie :-s

wow! 1 problem rozwiązany :slight_smile:

uruchomiła się gra championship manager, w której wczesniej pisało, że nie wystarczającej pamięci :slight_smile:

gra smiga jak szalona!

na starym kompie (bardzo starym) musiałem czekać z 15 minut aż minie jeden tydzień, a teraz to kwestia 20-30 sekund!!

wielkie dzięki!

choć to nielogiczne, bo w ustawieniach mam teraz:

aktualnie przydzielono: 512MB

zalecane: 1534MB

jest jakieś logiczne wytłumaczenie? :slight_smile:

no, ale ważne, że zadziałało.

niestety gra nba nadal się nie uruchamia, ten sam błąd wyskakuje.

Unhandled Exceptiom 0xC0000005 occured at address 0x6000c328

Stack TRace Unavalible

a dokładniej wyglada to tak, że ekran robi się na sekundę czarny, potem widzę mój pulpit w bardzo niskiej rozdzielczości (wszystkie ikony i litery bardzo duże), następnie ekran znów ciemnieje na ułamek sekundy i wyskakuje okienko z powyższym błędem…

wydaje się, że tym razem to coś z kartą graficzną…

yordi spróbuj aktualizacji sterownika :roll:

Złośliwość i logika rzeczy martwych, ale tak n poważnie to niektóre gry wymagają odgórnie przydzielonej wirtualki bo same sobie z tym nie radzą :smiley: najlepiej mieć oddzielną partycję na ten plik (wymiany-tak się to fachowo nazywa), ja tak mam i śmiga aż miło popatrzeć :slight_smile: