Nowy komp i błąd biosa


(Matiss 90) #1

Witam kupiłem nowy komputer bez wgranego systemu podłączyłem wszystko uruchamiam i wyskakiwał mi jakiś błąd przez który nie mogłem zainstalować systemu, pogrzebałem trochę w instrukcji ale że była po ang mogłem coś źle zrozumieć i tak znalazłem opcje w zaawansowanych opcjach biosu "SATA controler mode" gdzie była ustawiona opcja RAID zmieniłem na IDE i wszystko chodzi ale gdy uruchamiam komputer to pojawia mi sie na kilka sekund komunikat "detect drives done no driver found" jak to naprawić ? I mam jeszcze jedno pytanie czym sie różni RAID od IDE w tej opcji. Bo zauważyłem że mi znikło 20 GB dysku (mam dysk 320GB) czy to może być tego wina ?


(Haku1993) #2

Człowieku.. Masz Plomby na Kompie ? jak ci niezalezy to sciagnij obudowe tak jak ja :stuck_out_tongue: i na dole bedzie batera", Wylacz komputer z gniazdka i ostrorznie wyciag ja na 5 sekund.. potem wluz ja i odpal kompa :smiley: Wszystko bedzie okey poniewarz ona przywruci ustawienia fabryczne Biosa"..

A Ty znajac zycie jak amsz dysk 320GB TO Tylko on moze BYC SATA !

NIE IDE ! ! ! Kapujesz? potem ustaw w biosie bootowanie z plyty...

jak chcesz to wiecej info na gg 5843686


(reanek) #3

A dysk SATA?


(Kamyks1) #4

Na 50% masz włączony RAID..wyłącz w biosie


(Matiss 90) #5

Poradziłem sobie w inny sposób pogrzebałem jeszcze w biosie w advanced i zmieniłem tam ex-sata na pci coś tam i komunikatu nie ma a wszystko ładnie chodzi