Nowy komp problem z instalacją windowsa


(system) #1

Kupiłem złożonego kompa...

Włożyłem płytę z windowsem xp włączam i pisze DISK BOOT FAILURE INSERT SYSTEM DISK AND PRESS ENTER

Czytałem że w biosie HDD powinien być ustawiony na master a DVD na slave

HDD mam ustawione na master a DVD nie wiem jak ustawić....

Proszę o pomoc


(Longhorn2009) #2

Tutaj chodzi o to, że komputer nie znalazł systemu na żadnym dysku twardym. Aby zainstalować Windowsa z płyty musisz ustawić odpowiednią kolejność bootowania w BIOSie (zakładka BOOT) tak, aby napęd CD/DVD był pierwszy. Wtedy bez problemu zainstalujesz system.


(system) #3

First Boot mam ustawione na DVD i nadal to samo

mam pytanko czy tutaj jest wszystko ok :


(witek-pl) #4

Musisz jeszcze włączyć opcję bootowania z innrgo napędu niż HD, BOOT OTHER DEVICE lub podobne...

Co do fotki to sam widzisz że nie wykrywa ci napędu DVD,,, Nie wiem jak masz to podpięte i jaki interfejs. Jak ATA to mozliwe że HD i DVD są na jednej tasmie i mają oba zworkę na master.


(system) #5

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=296315774

Taki kupiłem...

Może z tego coś winiknie


(Mateusz 931) #6

Dokładnie. Spróbuj podpiąć na innej taśmie.


(kamil_w) #7

ehh

Tego się nie ustawia w BIOSie, ale na zworkach z tyłu napędu.

Dysk twardy WD2500JS? A to nie jest czasem na SATA? I jak ty tam chcesz ustawić MASTER? Na SATA nie ma podziału na MASTER i SLAVE. Sam składałeś ten komputer? Jakbyś chociaż poczytał co tam jest napisane na tym HDD to byś wiedział. Mam nadzieję, że pod dysk twardy chociaż nie zostały podłączone oba przewody zasilające (IDE ATA i SATA Power) bo Ci się dysk spali.

Co za głupoty piszesz! Wiesz w ogóle co to IDE Master Chanel? Tam nie ma prawa być napędu optycznego. Tam są tylko HDD. U mnie jest identycznie:

http://img245.imageshack.us/img245/79/2 ... 011bd6.jpg

i jakoś działa wszystko pięknie.

First Boot spróbuj ustawić na "HL-DT-ST D" a nie na DVD

U mnie to wygląda tak:

http://img401.imageshack.us/img401/8088 ... 041xv6.jpg

Powinno startować z napędu DVD

Skoro masz 1 dysk twardy na SATA i jeden napęd dvd to:

  1. dysk na sata podłącz pod wejście SATA1 na płycie gł

  2. napęd DVD ma być ustawiony na MASTER (z tyłu napędu masz zworkę albo i nie, ale na pewno masz tam takie druciki do mostkowania przy pomocy zworek)

  3. podpinasz kabel IDE pod port IDE1 na płycie głównej a napęd optyczny podpinasz ma być podłączony pod drugi koniec kabla (wtyczna na końcu a nie w środku kabla)

Boot other devices wcale nie oznacza, że ma startować z urządzenia innego niż HDD. Ustawiając na "Enable" włączasz możliwość bootowania z innego urządzenia niż trzy poprzednie (np jak masz ustawione 1. HL-DT-ST D, 2. HDD, 3. floop to oznacza to, że masz jeszcze możliwość uruchomienia na z pendrive'a lub bezpośrenio z sieci lokalnej)

PS:

Dobra rada: jak nie masz doświadczenia ze składaniem komputera, to kupuj komputer już złożony w dobrym sklepie z serwisem. Jak czegoś nie będziesz mógł uruchomić, to serwisancipowinni Ci to zrobić. A jeśli już kupujesz komputer do składania, to chociaż czytaj to, co jest do części dołączone (instrukcje obsługi i etykiety też czasem się przyda obejrzeć, bo tam też są WAŻNE informacje)


(Longhorn2009) #8

Może spróbuj podczas startu komputera wciskać cały czas |F8| i |F11| (nie pamiętam dokładnie który). W oknie, które się pojawi wybierz swój napęd CD/DVD i wciśnij |Enter|(musisz mieć w tym czasie włożoną płytę z Win XP, jeśli chcesz go zainstalować).


(system) #9

Dzieki za pomoc wszystko juz działa =D>

Kabel od dvd nie był dociśnięty....