Nowy komp + Vista x64 SP1

Kupiłem komp.

p. główna - Asus p5q-e

graf - Asus 9800 gt ULTIMATE

mem - 4 GB (2x2) OCZ N-Vidia Sli READY (800)

Dysk - seagate 500 32 mb

Zasilacz - 560 W

Do tego mam Viste 64bit + sp1

Sprawa wygląda tak. Z instalacją Visty na sprzecie z ponad 4 GB ramu są problemy, trzeba wyjąć 1 kość i instalować, bo instalka się w 80% wysypuje gdy są 4 GB.

Wyjąłem kość, zainstalowałem. Po instalacji wywala mi system błędy typu: 0x00000050, 0x000000A itp. Ten pierwszy błąd jest STRASZNIE natarczywy. Sterowniki do karty, plyty itd są najnowsze, wszystkie pod Viste 64 pobrane z oficjalnej strony. Mimo to Ciagle błędy… Blue Screen. Wszystkie uaktualnienia są pobrane do Visty. Przekopałem google itd i Nie moge znaleźć rozwiązania :confused:

Dysk sprawdziłem, nie ma błędów, pamięć memtestem przejechalem 3 razy, bez błędów.

Pomóżcie… bo już żyły chce sobie podcinać… Co z Tym jest nie tak? Czy ktoś miał doczynienia z takimi problemami?

Vista wczoraj po ~10 Blue screenach DZIAŁAŁA poprawnie przez około 4 godziny. Poszedłem spać… Dziś start kompa… i znów blue screen z 15 razy, po tym Ciagle mi sie exlorer restartował i nic sie nie dało zrobic, restart… znów XXX blue screenów… po czym udało sie odpalić jakoś… ale DZWIĘKU nie ma i nie da sie go naprawić, jakiś błąd, że urządzenie audio zostało odłączone, nie da rady zrobić wł… bo jakis błąd z cyferkami wyskakuje i jedynie OK mogę wcisnąć…

Memtestem przelecialem jak byly dwie kości na płycie i wszystko było ok. Memtest odpalony z płytki bootowalnej (dla ścisłości)

Viste instalowałem kilka razy, nawet na 4BG przeszła 3 razy… Ostatnia próba była na 2 gb i jak mi wywaliło znów ten sam natarczywy błą to już wysiadłem kompletnie ;(

… dość powiedzieć, że 5 dni męczyłem kompa…

…załamka ;(

Screeny: http://rapidshare.com/files/148924925/v … s.zip.html (840kb)

Ahhhh…ta VISTA xD

Może masz uszkodzone RAM’y?

A sprawdzałeś instalować z tymi 4GB?

Albo pożycz od kogoś jakąś kość 2 GB lub 4GB ramu i spróbuj na jego, może odpali

Ram sprawdzałem memtestem. 3 razy całość - 4GB przeszła bez błędu.

Instalowałem z 4GB i z 2GB… po kilka razy, cały czas to samo…

Sprawdź koniecznie z innymi RAM-ami, może jakiś konflikt sprzętowy RAM-mobo występuje?

Przecież kolega pisał, że sprawdzał pamięć i kilkakrotnie z sukcesem zainstalował Vistę :wink:

Zobacz co wywala Vistę, w katalogu Windows powinien utworzyć się wtedy plik mini dump, gdzie będzie napisane co spowodowało. I spróbuj zainstalować Vistę “czystą” - na poczatek nie doinstalowuj innych sterowników - na 99% to one są winne BSOD, a prawie na pewno będzie to grafa :razz:

Niestety w ferworze walki sformatowałem po raz kolejny partycje i chcialem zobaczyc co sama vista bedzie wywalać. Przez 2 ostatnie dni… walczylem na “sprawnej” wiście.

Niestety podczas próby instalki na 2gb ramu wywaliło mi TEN sam błąd co ZWYKLE…

puma313… grafa chodzi Ci o sterowniki czy grafa jako sprzęt?

Wszystkie stery sa najnowsze, pod viste x64 pobrane z oficjalnej strony… Na sterownikach z płyt to samo było.

najczęstszymi przypadkami BSOD na Viście są stery :smiley:

nawet grafa GF do czasu wydania SP1 wywalała Vistę (oczywiście sterowniki) - masz Vistę z SP1 :?:

Tak Vista z SP1

Prawda jest taka, że Vista z aplikacjami i sterami z ‘‘niby’’ kompatybilnymi urządzeniami/programami sprawna w 100% jeszcze nie jest, a Microsoft leje wodę, że TAK :frowning:

Ta płyta może mieć konflikt z tymi pamięciami (OCZ). Spróbowałbym na innych kościach.

Panowie kilka postów o d*** marynie a nikt nie wpadł na pomysł:

Metoda na BSOD’a

zrób i wklej tutaj rezultaty :slight_smile:

Sprawdziłem i pamieci które mam czyli OCZ SLIE READY, nie sa kompatybilne przez płyte główną… Na Stronie asusa nie ma ich na liście… czy to może być powodem BSOD ?

Tak, może.