Nowy komputer ~1600zł

Możecie mi poradzić jaki sprzęt kupić do +/- 1600 zł ? Komputer będzie mi służył do grania jak i przeglądania internetu. Przez dłuższy czas nie interesowałem się częściami do PC-ów i teraz jestem zielony.

Liczę na waszą pomoc w doborze sprzętu. Firmy są mi obojętne.

P.S Jeżeli możecie to dawajcie od razu linki :wink:

Procesor: AMD Athlon II X3 440

Płyta Główna: MSI 870-C45

Pamięć RAM: GoodRam 2x2GB 1333MHz

Karta Graficzna: Asus Radeon HD4850 1GB CuCore TOP

Dysk Twardy: Samsung 500GB F3

Napęd: Samsung SH-223C

Zasilacz: Fortron FSP400-60GHN

razem: 1428zł

www.esc.pl

  • do tego obudowa

Odblokować 4 rdzeń na procku :wink:

Odblokować 4 rdzeń na procku ? Czy że co ? ;d

Z tego co wiem :wink: :wink: dodatkowe rdzenie dodaje się w razie usterki (albo na zapas) w razie gdyby któryś był niesprawny. Domyślnie są ukryte ale można odblokować 8) 8)

Athlony to poprostu uszkodzone/ nie spelniajace wymogow bycia Phenomami i rdzenie uszkodzone sa obcinane a plyty z ACC potrafia ale nie musza uaktywnic te wlasnie “niepelnosprawne rdzenie”

PS: Oczywiście dodatkowe rdzenie mogą być niestabilne itp.

Sam mam Athlon x3 445 3.1ghz i nie odblokował się, odblokowanie to nie można brać pod uwagę na 100% że się uda, to trzeba brać za gratis.

Czekam na jakieś inne propozycję złożenia nowego kompa. Chyba że ten, który podał Łukasz14 jest JEDYNYM I NAJBARDZIEJ ROZSĄDNYM ROZWIĄZANIEM.

Grafikę można zmienić na HD5770, droższa o 100 zł, ale chłodzenie ma ciche i pobiera połowę tego co HD4850.

http://www.esc.pl/product_info.php?cPat … s_id=25288

To co Łukasz zaproponował jest w miarę ok. Jeśli można dołożyć do 5770 będzie lepszym rozwiązaniem i wydajniejszym, hm do tego bym jedną kość ram odjął i dodał właśnie do lepszej grafiki, 2GB spokojnie starcza, sam mam na win7 i nie narzekam, do tego ewentualnie można wybrać 460W fortrona(jeśli starczy kasa na gtx460 768mb), ale 400W nie mam na myśli że zabraknie.

2GB czemu odjąć, bo można samemu włożyć, dokupując w późniejszym terminie, tak jak ja dołożyłem do gtx460 768mb gainward bo jest lepszym rozwiązaniem niż radek 5770 a i mam athlon x3 445 3.1ghz i te 2gb spokojnie daje radę. A obudowy nie podano to polecam z firmy Coolermaster elite RC 330-taka sam mam, albo najnowszą wersję 370 która jest lepsza ze względu że zasilacz montowany jest na dole.

RedEvil , 4 GB RAMu to jest takie minimum, jeśli chce pograć w nowe gry, nie radź mu kupować mniej ramu i tą kasę dokładać do grafiki, bo to raczej nie ma sensu :wink:

ma sens jezeli dokupienie ramu to kwestia miesiaca lub dwoch :slight_smile:

Hm, tylko popatrz co będzie lepsze 4GB i jakaś grafa np gts250 czy 2GB i gtx460 768mb sam mam 2GB jak już napisałem i problemów z grami nawet na win7 bo tylko taki mam bo xpek nie chce bo brak dx10/11 dirt2 z max detale dx11 + x16 aa- zero ścinek na 1680x1050(taki mam monitor 20’), Dragon age Początek zero ścinek itd. Grafika zawsze będzie wydajniejsza, a pamięć sobie spokojnie dokupi i sam sobie włoży, a grafika się szybciej zestarzeje a tak z lepszą nie będzie musiał wtedy szybciej zmieniać(martwić). A jeśli nie ma x64 bitowego windowsa to i tak kupowanie 4GB to bez sensu oO bo te 1GB będzie niedostępne przecież, a zanim dostanie nowy windows(mowa o oryginale oczywiście)… a tak to zawsze nowa grafika da więcej korzyści niż 1GB pamięci.

Oczywiście są gry/programy które 4GB skorzystają przy max detalach itd, ale max detali i tak nie włączy jeśli grafika mu nie wydoli ?!

J.w 4850 z 4GB lub 5770 z 2GB to raczej lepsze jest 5770 niż starsza generacja karty graficznej, a 100zł szybciej można uzbierać niż ok 500zł na nową grafikę !!

Mi już mija 1miesiąc od kupna kompa i na brak ramów nie narzekam, choć jak pozbędę się problemów to zapewne dokupie…

Pozdro