Nowy komputer a instalacja xpka blokowana przez vistę

Witam, szukałem na forum ale nie mogę znaleźć tematu z tym związanego. Kupiłem osttanio komputer w vobisie, w którym już była zainstalowana Vista, próbowałem doinstalować Xpka, jednak po bootwaniu płytki z xpkiem gdy chcem instalować to komputer mówi, że to jest starsza wersja systemu i jej nie może zainstalować, tak samo jest przy probie naprawy, nawet po formacie i usunieciu visty jest dalej to samo, ma ktoś jakiś pomysł??

Jeśli to nowy komputer, to jeszcze nie masz chyba dużo danych. Najlepiej uruchomić komputer z płyty z XP. Usunąć wszystkie partycje z dysku. Następnie podzielić dysk na żądaną ilość partycji - minimum dwie i zainstalować XP. Wszystko powyższe robisz z poziomu instalatora XP. Następnie na drugiej partycji możesz zainstalować Vistę.

dane mam na innym kompie zupełnie wiec tu nie ma problemu, chodzi o to ze gdy wlacze instalatora xp, potem mam do wyboru instaluj, naprawiaj ® albo koncz i jesli sprobuje instalować albo naprawiać to wyskoczy komunikat że ta wersja systemu jest wcześniejsza więc niemożliwe jest jej zainstalowanie. Zastanawiam się czy może przed kupieniem kompa nie nagrali mi przypadkiem jakichs plikow w biosie albo na płycie głownej przez które nie mogę zainstalować starszych systemow

Może najpierw wsadź płytę z Vistą i wtedy usuń partycje,a dopiero potem wsadź płytę z XP i instaluj.

To jest prawie niemożliwe.

Proszę, napisz jak usuwałeś Vistę i jak formatowałeś dysk ??

nie możliwe!! czym usuwałeś partycje z dysku?

ściągnij darmowy program: GParted 0.3.4-0 i usuń z dysku wszystkie partycje i pozakładaj ponownie.

oj mozliwe mozliwe - wczoraj mialem to samo - po pierwszym restarcie instalatora xp’eka ciemny ekran i komunikat o błędzie ładowania systemu - z płytki instalacyjnej XP’eka juz nie chciało sie zabootowac, z płytki Visty dało sie ale żadne funkcje naprawy nic nie dały. Hehe dopiero ERD Commander pozwolił mi na zdjęcie partycji i ponowną instalacje Xp’eka i dopiero potem Visty. Podejrzewam ze podczas instalacji XP’eka na dysku z Vista ( oddzielna parycja, sterowniki AHCI do ICH6R ) boot’a, szlag trafił.

no az tak z tym nie walczylem, partycje jak i dysk sformatowalem usunalem w instalatorze visty

Jak uruchomic ten g-parted kiedy nie bede mial na dysku juz zadnego systemu

a widzę, że nie czytałeś opisu programu na stronie. jest to obraz płyty bootowalnej. ściągasz obraz i nagrywasz , potem startujesz komputer z tej płyty i robisz z partycjami co chcesz.

no przyznaje ze nie czytałem, dzięki. Ja wróce za pracy o srpóbuje tego.

a tak w ogóle usunięcia partycji w g-part a instalatorze visty daje różny skutek??