Nowy komputer, bez systemu, źle skonfigurowany dysk twardy?

(P9SumikP0) #1

Kupiłem komputer bez systemu i mam problem z zainstalowaniem Windowsa XP. Mam 2 płyty - jednej komputer w ogóle nie widzi - na innym komputerze nie ma z tym problemu, drugą płytę zaczyna odczytywać, ale pojawia się komunikat "System Windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera" i żebym sprawdził dysk twardy, czy nie ma wirusów, czy jest poprawnie zainstalowany i skonfigurowany, i radzi uruchomić program CHKDSK /F, tylko jak to zrobić bez systemu operacyjnego? Bardzo proszę o pomoc.

(system) #2

Jeśli świeżo kupiłeś używany(?) komputer, to doradzam najpierw i zawsze wymazać (nie sformatować lecz wymazać ) twardy dysk: wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html

Po tej operacji, o ile przejdzie bez problemu, przystąp do instalacji systemu.

(P9SumikP0) #3

Właśnie że komputer to nówka, prosto ze sklepu, mogłem napisać od razu, i co w takim przypadku?

(system) #4

To samo! To, że to konieczne dowodzi ten komunikat o CheckDisk. Najwyraźniej ktoś się już "posługiwał" tym dyskiem.

(Agatonster) #5

P9SumikP0 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(P9SumikP0) #6

Dzięki za pomoc, system udało się zainstalować, ale pojawiły się kolejne problemy, których nigdy wcześniej nie miałem, do tego, jak twierdzisz, to "użytkowanie" nowego dysku, tak więc pakuję kompa i odsyłam do sklepu. Jeszcze raz dzięki

Mam nadzieję, że tytuł tematu jest już bardziej konkretny niż poprzedni.