Nowy komputer, bez systemu, źle skonfigurowany dysk twardy?

Kupiłem komputer bez systemu i mam problem z zainstalowaniem Windowsa XP. Mam 2 płyty - jednej komputer w ogóle nie widzi - na innym komputerze nie ma z tym problemu, drugą płytę zaczyna odczytywać, ale pojawia się komunikat “System Windows został zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera” i żebym sprawdził dysk twardy, czy nie ma wirusów, czy jest poprawnie zainstalowany i skonfigurowany, i radzi uruchomić program CHKDSK /F, tylko jak to zrobić bez systemu operacyjnego? Bardzo proszę o pomoc.

Jeśli świeżo kupiłeś używany(?) komputer, to doradzam najpierw i zawsze wymazać (nie sformatować lecz wymazać ) twardy dysk: wymazanie-dysku-twardego-programem-activ-killdisk-t443881.html

Po tej operacji, o ile przejdzie bez problemu, przystąp do instalacji systemu.

Właśnie że komputer to nówka, prosto ze sklepu, mogłem napisać od razu, i co w takim przypadku?

To samo! To, że to konieczne dowodzi ten komunikat o CheckDisk. Najwyraźniej ktoś się już “posługiwał” tym dyskiem.

P9SumikP0 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Dzięki za pomoc, system udało się zainstalować, ale pojawiły się kolejne problemy, których nigdy wcześniej nie miałem, do tego, jak twierdzisz, to “użytkowanie” nowego dysku, tak więc pakuję kompa i odsyłam do sklepu. Jeszcze raz dzięki

Mam nadzieję, że tytuł tematu jest już bardziej konkretny niż poprzedni.