Nowy komputer do max 1400zl

no to fajna klutnia sie zrobila(fanboy intela vs fanboy AMD) dobra ja sie poprotu pytam ktory bedzie wydajniejszy w grach intel czy AMD??

W grach Intel

bzdura bo 500mhz

E5200 2.5GHz jest porównywalny z 6000+ 3GHz i 3.1GHz, 7750 2.7GHz

6000/6400+ na rdzeniu Windsor kręcony na 3.5GHz ma wydajność kręconego E5200 na 3GHz

Dopiero E5200 wykręcony na 3.5GHz zagraża 6000+ i 7750 bo ich nie da rady wykręcić na 4GHz

żaden tam fan boy AMD, po prostu jeżeli można coś tańszym kosztem złożyć na AMD to po cholerę walić kasę w Intela. Sporo zestawów nawet na forum składam na Intelu, można sprawdzić. Jeżeli tylko budżet na to pozwala, a nie ma wydajniejszego AMD za tę cenę. Według mnie tutaj lepszym wyborem będzie AMD i żaden fan boy intela mnie do tego nie przekona. Koniec kropka

heh no dobra wiec moze ja ci to wytlumacze wiec tak INTEL ma tansze podzespoly(mobo) AMD nadrabia to cena samych procesorow a i tak intel wychodzi taniej w tej sytuacji;p

Podstawka AM2+ obsłuży nowe procesory AMD Phenom II, gdzie lga 775 nie bardo i5 oraz i7. U intela przeważnie 4Gb RAM-u to maks

jak by ci to wytlumaczyc phenomy II 940 czy jaos tak ida juz na zlom zastapia je 945 zwbudowanym kontroloerem pamieci DDR3 I WYMAGAJA PODSTAWKI AM3. AM2+ po upgradzie biosu juz im niebedzie wystarczac

Jeszcze trzeba dodać że płyty z chipsetem AMD pobierają mniej prądu od płyt z chipsetem Intela

Płyty z chipsetem P35 i P43 obsługują od 8GB do 16GB RAM-u a są w podobnej cenie co płyty na chipsecie AMD 770

925, 945 i 950 mają mieć dwa kontrolery pamięci DDR2 i DDR3, tak jak jest w 710/720 i 805/810, procek na AM3 są kompatybilne z socketem AM2+, tylko płyty z AM3 nie są kompatybilne z prockami na AM2/AM2+ dlatego że tam można wsadzić jedynie pamięci DDR3 a socket AM3 ma 938 otworów jak wiadomo procki AM2/AM2+ mają 940 pinów.

oO ciekawe rozwiązanie :slight_smile: AMD pomyślało o ‘‘mniej zamożnych’’ ? (nie wiem jak to nazwać :P) użytkownikach PCtów, którzy nie muszą zmieniać podstawki pod nowy procesor

Wielki + dla AMD