Nowy komputer do około 1700 zł

Witam.

Chciałbym zakupić nowy komputer, to znaczy, nie zestaw, ale osobne części.

Komputer nie ma służyć do gier, raczej do domowej pracy, pod Linuksem (Debianem) (mam nadzieję, że jeżeli zobaczyłeś słowo Linux, to i tak mi pomożesz, bo niektórzy dostają stracha jak słyszą słowo Linux). Chciałbym, żeby beryl śmigał na tym (no za tyle kasy, to chyba musi śmigać, nie?). Kasy mogę na to poświęcić około 1600-1700_ _.

Z tej racji, że w Hardware raczej nie siedzę, postanowiłem poprosić Was o pomoc.

Monitor (AccuSync LCD72vm 17"), klawiaturę (PS/2), myszkę (PS/2), nagrywarkę DVD (IDE), kartę telewizyjną (Zoltrix TV Max) - to wszystko mam. Teraz pozostaje kupić najważniejsze rzeczy.

1) Procesor: Marzy mi się jakiś AMD64. Nie wiem czy dwu rdzeniowy, czy jedno mam wziąć (ale raczej dwu), ale zdecydowałem się na AMD64, więc na żadnego intela mnie proszę nie namawiać (chyba, że na prawdę, mam dużo stracić na AMD). Myślałem coś o AMD64 X2…

2) Karta graficzna: GeForce 7600 na PCI Express (hmm, a może GeFOrce 7800?). Co do jej pamięci, to zastanawiam się na DDR2 i DDR3, ale nie wiem… Słyszałem (a raczej, tu na forum czytałem), że jakieś wersje tego GeForce’a się dobrze kręcą - jednak, to nie dla mnie. Nie potrzebuję jakiejś super karty. Myślę, że ta będzie odpowiednia, w żadne gry nie gram, tylko beryl ma pięknie śmigać. A co do firmy, to zastanawiałem się nad Galaxy lub Gigabyte (czy jakoś tak to ma) - co o tym myślicie?

3) Pamięć: 2x 512 MB DDR2 (?) - hmm, nie wiem, może jednak 1,5 GB RAMu ? Ale ten 1 GB powinien wystarczyć…

4) Płyta główna: tu to kompletnie nie wiem… Ogólnie żeby była jakaś dobra, karta sieciowa zintegrowana, dźwiękowa też.

5) Zasilacz: Tutaj też za bardzo nie wiem. Ale zakładam, że pewnie 500-600 W (przesadziłem?).

6) Dysk Twardy: jakiś na SATA (1, czy 2?) oczywiście, maksymalnie 200 GB, ale myślę, że to i tak za dużo - 150 GB wystarczy. Firma, to myślę, że WD była by dobra…

7) Obudowa: heh, tu też za bardzo nie wiem. Nie ma to być jakaś full wypas, zwykła obudowa, miła dla oka i nie droga. Kolor biały, czarny lub niebieski (Sic!).

To chyba wszystkie części jakie potrzebuję, no chyba, że coś jeszcze muszę tam mieć :slight_smile:

Prosiłbym o doradzenie, jakie części, dokładny model itp. Niestety w tych klockach nie siedzę i sam sobie nie poradzę.

Z góry bardzo dziękuję za odpowiedzi.

Pozdrawiam.

Myśle że powinieneś przejrzeć forum,naprawdę sporo takich tematów jest codziennie poruszanych przykładowy link klik

Pozdrawiam i życzę udanego wyboru.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … highlight=

więc po co:

7300GT z DDR2 by wystarczyło. Dla pewności weź 7300GT z DDR3. Chyba, e chcesz to weź 7600GS z DDR3 od Palita (Ale jeśli nie grasz nie wiem czy jest sens).

1GB w jednej kości. GoodRAM 667MHz albo A-Data. Jak starczy kasy albo uzbierasz na nową kość to bierzesz druga kość (chodź Linux i tak jest dużo mniej pamięciożerny niż Winda, nie grasz, więc nie wiem czy Ci 2 giga potrzebne :wink: )

Abit KN9 nForce Ultra, albo bierzesz Biostara ze zintegorwaną grafiką - wtedy odpada kwestia karty graficznej, oraz zaoszczędzisz sporo.

I to znacznie. 400W Amacrox wystarczy.

WD niezbyt dobre. Grzeją się i nie są tak szybkie jakby miało być.

Seagate 7200.10 xxxxxAS. Pojemność jaką tam chcesz.

Wybierz sam. :wink:

Dziękuję za odpowiedzi.

Tak szukałem, jednak z tego co mi wiadomo, to właśnie płytę główną wybiera się zależnie od procesora, a w tym za bardzo nie wiem co wybierać, więc się wolałem spytać.

Nie, nie - grafa taka ma być i koniec :slight_smile: Więc wybiorę wtedy: 7600GS z DDR3 od Palita

hmm, fakt, 1 GB mi wystarczy, więc: 1GB w jednej kości GoodRAM 667MHz. GoodRAM z tego co wiem to chyba lepszy, nie?

Żadnej zintegrowanej grafy. Biorę więc: Abit KN9 nForce Ultra

Ok.

hmm, aktualnie mam WD 80 GB i nie narzekam, dobrze działa… Więc tu mam dylemat.

A mam jeszcze pytanie co do procesora, co myślicie o tym: AMD Athlon 64 X2 3600+ AM2 ?

Pozdrawiam.

równie dobry A-Data. jak nie lepszy.

porób benchmarki

http://www23.tomshardware.com/storage.html

wart swojej ceny. jak tylko sie wyrobisz z kolorem to bierz X2.

Do tej pory miałem: Kigston i też nie narzekam.

Nie rozumiem :expressionless: To dobry czy nie?

Tego też za bardo nie rozumiem, chodzi Ci o tego GeForce 7600?

dobry. jakbym miał kupić A64 3000+ to bym dozbierał do X2 3600+ EE.

chodziło mi o Athlona X2. ja Ci starczy kasy na niego to go bierz zamiast jednordzeniowego.

Zrobiłem wstępny kosztorys ile mnie to wyjdzie i wygląda to tak:

Karta graficzna: GeForce 7600GS Gigabyte 256MB DDR2, TV-Out, DVI, PCI-E ~349,00 zł

Zasilacz: 400W Amacrox ~220,00 zł

Płyta główna ABIT KN9 nForce4 Ultra, DualDDR2-800, SATA2, RAID, GBLAN, ATX ~259,00 zł

Pamięć: 1GB w jednej kości. GoodRAM 667MHz ~200,00 zł

Procesor: Athlon 64 X2 3800+ EE AM2 BOX DWA RDZENIE 65W 1.2V ~420,00 zł

Obudowa: - ~100,00 zł

Dysk Twardy: Seagate 7200.10 xxxxxAS ~200,00 zł

Razem ~1 748,00 zł


Co Wy na to? Będzie się trzymać `kupy`? Będzie dobrze działać? Nie będzie `konfliktów` między sprzętem itp.?

Nie wiem też czy z cenami nie przesadziłem…

Pozdrawiam.

Kto ci wcisnął Amacroxa 400W za 220zł ?!?!?! :o :o bierz z tego sklepu:

http://zenfist.pl/foto.php/pID/1026/fID/01

Do grania w zupełności wystarczy Athlon 64 3800+ jedno rdzeniowy chyba że jesteś przy kasie :roll: .

Nikt nie wcisnął, przeglądałem oferty, patrzę, tu 200, tam 250zł (?), to sobie myślę, tak na chłopski rozum to wychodzi 220zł :wink: Ale skoro kosztuje 169zł, to fajnie, dzięki :slight_smile:

Komputer nie ma być do grania, o czym wcześniej pisałem. Ogólny zamiar: kupić jak najlepszy za dostępną kasę i mieć spokój 4, jak nie więcej, lat. Mój aktualny komputer ma równe 4 lata i jeszcze pewnie pożyłby z drugie tyle, ale coś mnie naszło na nowy sprzęt, zawsze szybciej, można się pobawić bajerami, a nie ukrywam, że mam zamiar zainstalować fifę przez wine/cedega :wink: Akurat fifa to jedyna gra, którą lubię.

Jak reszta, ok?

Pozdrawiam.

To 1 jajowiec :wink: :twisted: starczy :lol:

reszta g00d :smiley: :mrgreen: .

Na a ile zaoszczędzę wtedy? Jeżeli nie dużo, to nie wiem czy jest sens kupować jedno rdzeniowy. Tym bardziej, że komputer będzie służyć do kompilacji programów itp.

może ja bym zamienił te pamięci bo one lubia się gryźć z płytami pod AM2 ja miałem taki przypadek i kilku znajomych lecz nie zawsze się tak dzieje.

na twoim miejscu kupiłbym innej firmy pamięci np. kingston/a-data itp.

Chciałbym wszystkim serdecznie podziękować za pomoc. Wczoraj zakupiłem komputer. Jak na razie wszystko dobrze działa (Debian Sid AMD64).

Pozdrawiam.