Nowy komputer do pracy a czasem i do rozrywek [do 2500 zł]

Przełożenie wentylatora z jednego miejsca na drugie to tylko cztery śrubki. Możesz sprawdzić organoleptycznie :slight_smile:

Zależy. Na 100% jeden pchający jest wskazany, jak masz też jeden wyciągający, to dałbym z różnymi obrotami. NP. pompujący 1200, wyciągający z CPU 400 (bo zasilacz i GPU też bezie opróżniać).

Postanowiłem że moje potrzeby najlepiej zaspokoi karta GTX 1650 (nie super). Kartę połączę z Ryzenem 1600 lub 2600 + 16 GB RAM.

I teraz chciałbym uzyskać pomoc w wyborze konkretnego modelu karty (sklep morele). Chciałbym by model ten kosztował max 650 zł i był jak najbardziej cichy. Najlepiej by bez obciążania działał w trybie pasywnym czyli nie kręcił wentylatorami. Znajdzie się coś wartego polecenia?

Najtaniej - 600 zł - wychodzi
Palit GeForce GTX 1650 StormX 4GB GDDR5 (NE51650006G1-1170F)

  1. Palit to dobra firma?

  2. jeden wentylator, pewnie głośno?

  3. w spoczynku pasywna ?

OK, nadal nic nie kupiłem ;(
Czy mógłbym prosić o ocenę aktualnego pomysłu ?
https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=629993
W szczególności czy pamięć pasuje do płyty i będzie pracować z częstościowością min 3000 Mhz.

Wiem że RX 560 to słabo jest ale na moje potrzeby starczy. Zastanawiam się nawet czy zamiast Ryzen 1600 + RX 560 wziąć tylko Ryzen 3400g.

Ewentualnie co byście zmienili? Mogę dołożyć jeszcze z 200-300 zł. Chce by było cicho.


Witam. Mam propozycję z kartą graficzną 1650 4GB z dwoma pół-pasywnym chłodzenim na której pograsz bardziej wymagające gry. Dyski opcjonalnie dałem dwa SSD zamiast SSD + HDD. Zasilacz dałem o lepszej sprawności 80+Bronze. Windowsa można dokupić taniej.

Można też ściągnąć z sieci za darmo. Ale chyba nie o to chodzi.

Właśnie, brakuje Windowsa, który kosztuje niestety 500 zł i obudowę muszę mieć max wysokości 40 cm.

Niestety mam wątpliwości co do legalności, a nie mogę sobie pozwolić na brak legalności. Wszędzie stoi po 500 zł a ty nagle o połowę taniej.

Bo to jest tańsza wersja, któą pobierasz drogą elektroniczną na pendrive. Za 500 to otrzymasz gotowy nośnik ze zgranym windowsem, lub za podobną kwotę można kupić osobno Win10 + fajny pendrive.
Samsung 256GB BAR Plus Champaign Silver 300MB/s
Na Windowsa może być taki za 15-20zł.
Kingston 16GB DataTraveler SE9 (Metalowy)

Już lepiej kupić używaną z naklejka COA. Dla mnie Twoja propozycja tyle legalna co klucze po 6 zł.
@Judykator zmienił się coś budżet czy dalej tyle samo wyciskamy?

Gdyby to był klucz z aledrogo warty 6zł, to bym nie pisał.


Ciekawe są też gotowe komputery z x komu, które posiadają system operacyjny Windows 10 wliczony w cenę.

Składaki z Alledrogo, taka mniej więcej jakość.
A przepraszam fotki bardziej profesjonalne i lepszy PR copywriter zrobił, w środku ten sam złom. :wink:

Omówmy pierwszy z brzegu:

  • procesor można wykorzystać do budżetowych mini komputerków, ale są lepsze opcje o czym niżej
  • 8 GB RAM, kogoś pokopało, 2666, pewnie z wysokim CL, w single channel. Vega is dead.
  • płyta A320, czyli budżet i z 4 slotami RAM, to akurat plus, ale B350/450 w podobnej cenie (~250) są u konkurencji
  • zasilacz be quiet!, z 40 zł droższy od SIlentium, a tez 350 W

Nie wygląda to źle, ale tak jest. Nawet składając z samej tylko oferty Xkomu można złożyć w podobnej cenie lepszy, do korzystania z integry i casualowych gier 3000 i 2x4 (nie więcej jak 16 GB do 3200 nikt nie da więc 1x8 gb 2666 jest cebulactwem) lub 1200 z tanim Radeonem.

Chciałbym wydać 3000 zł z Windowsem, ale mam 3500 zł. I ten Windows chciałbym z poważnego sklepu i to w wersji BOX (choć czytałem że i OEM można przenieść na kolejny komputer ale to problematyczne podobno)

Grywam w gry ale w takie jak na początku wskazałem. Gram również w RPG ale tam zadowoliłbym się 900p i średnimi lub małymi szczegółowymi oraz tak z 25-30 FPS

W nowszych, to niestety Vega 11 nie da rady. :wink:
Zresztą już meisiąc temu poskładałeś dobry set… nic nie wymyślisz, a dalsze czekanie spowoduje wzrost cen, wirusek fabryki w Kitajstanie unieruchomił. :wink:

Czyli kup na stronie M$ lub xkom, morele, komputronik, sferir, euroagd, mediamarkt, to sklepy pewne i masz 99,99%, ze pirata nie sprzedadzą.

No właśnie jak tak oglądam na yotube to daje radę z mniejszymi szczegółami (witcher 3, Red Dead Redemption - co prawda 720p raczej)
np.



https://www.youtube.com/results?search_query=3400g+witcher+3

Generalnie RPG to może 5-10% czasu używania komputera [i dlatego się waham czy pakować się w lepszy sprzęt] , a za 2-3 lata jak dzieci mi podrosną kupię konsole.

Czy ja wiem… do 2400/3400G G możesz dołożyć sensowną kartę zamaist kosoli. Oba procki koło 650 są?

Poszukaj ofert 1600/1500/1400 Ryzena używanego, procki są bezpieczne. Dodaj do tego używaną kartę (na gwarancji! 1050TI/1050/rx 560) i w granicach 650-700 złotych będziesz miał połaczenie równie wydajnego procesora co 3400G z grafiką 2x lepszą od integry. Czyli będzie szansa na te 900, nie 720 i stabilne 40FPS, bo w 25 fps w dynamiczne gry jest jakością “konsolową”. :wink:

O żywotnosc nie bój się, te modele sa stosunkowo nowe, na gwarancji nie będą wydrenowane, i ze 3-4 lata pociągną. Prędzej dzieci wymuszą wymianę na nowszą. :wink:

https://allegro.pl/listing?string=1400%20ryzen&bmatch=baseline-cl-eyesa2-dict43-ele-1-1-0306&order=p

Coś takiego zrobiłem.
https://www.morele.net/komputery/dyski-i-nosniki-danych/dyski-ssd-518/?konfigurator=konfigurator-zestawu-komputerowego&configId=630178

@panicagaming SG1 odpada:

Polecam taniej Windows a wy jeszcze marudzicie.

W X Kom dają do komputerów dobre jakościowo podzespoły. Sama obudowa to Elipse P400 i Corsair Crystal za 850zł. G.Skill Trident, płyta Rog Strix, to najwyższa półka a nie byle jaki składak od handlarza. Polecam zobaczyć test takiego komputera. Większość komputerów ze sklepu X Kom ma 100% oryginalny Win10 wliczony w cenę, to nie trzeba nic dokupywać.


X-Kom to moim zdaniem najlepszy sklep internetowy w Polsce, bo ma rzetelny i uprzejmy dział sprzedaży, oraz godny zaufania serwis gwarancyjny, więc z czystym sumieniem polecam.