Nowy komputer gorszy od starego

Witam mam problem miałem komputer średniej klasy : Intel core 2 duo E8400 3.00Ghz + GF9600GT, 4GB RAM. Teraz mam i5 750+ Radeon 5770, 4GB RAM HYPER X. Gry chodzą mi gorzej. Sterowniki mam zainstalowane najnowsze. Poprostu w niektórych miejscach jak sie obrócę np w Call of Duty 6 to spadek FPS z 80 mam na 30FPS. Co jest bardzo wkurzające. Na starym kompie z takimi samymi ustawieniami tak nie było. W czym może być problem jak nowy komp jest lepszy i to o dużo? Aha na obydwóch mam Windows XP SP3

Próbowałeś zmiane systemu,xp na nowy komputer to zły pomysł i najlepiej 64 bitowy,kolega z tego forum miał podobny problem ,posiada i7 ,4 gb ram ,GTX 295 ,więc też nie słaby komputer ,na win xp 32 bit gry mu chodziły słabo,a po zmianie ma win7 64 bit,gry podobno chodzą o niebo lepiej.

Aha no dobra ale czy wtedy jak zmienie na Windows 7 to gry bedą chodziły tak jak powinny. I czy wtedy musze mieć Directx 11? bo nie wszystkie gry chodza na 11-stece?? Musiał bym instalowac wszystkie sterowniki co nie?

Windows 7 od razu ma DX 11, ale spokojnie uruchomisz na nim gry robione pod starsze DX, gdyż każdy DX ma w sobie biblioteki również z starych DX

OK, dzięki! Zainstaluje Windows 7 zobaczymy co z tego będzie.

Czy stawiałeś od nowa tego Windowsa XP na nowym kompie? Sądzę,że wina jest jednak po stronie sterowników, albo czegoś brakuje. Już samo zaktualizowanie sterowników do Radeona powinno przynieść zdecydowaną różnicę w szybkości działania systemu i gier/grafiki/. Do tego najnowszy directX. Jeśli jesteś pewny sterów to należy sprawdzić w biosie, czy wszystko jest zoptymalizowane, np. pamięć no i dyski.

To teraz nie instalowałeś sterowników? Uruchom menadżer urządzeń i sprawdź czy widać w nim jakieś “kolorowe znaczki”.

Przeczytaj ten wątek: zmiana-directx-windows-t388528.html

Ile wam tłumaczyć jak gra jest pisana przy wykorzystaniu DX9 to korzysta tylko z bibliotek DX9 nawet jak by system miał DX20.

Nowe gry zazwyczaj mają wybór czy odpalić interfejs DX9 czy DX10/DX11.

Dlaczego jest gorsza wydajność w XP hmm podobno nowe drivery są optymalizowane pod kątem nowych OS-ów (Vista/7).

Ja osobiście nie widziałem różnic po między XP x64 Vista x64 7 x64 w grach.

Masz rację ale jeżeli np. jakaś gra- np. GTA korzysta z DX11 to będzie ona też działać na DX 9 z tym że nie ujrzymy wszystkich efektów w grze…Czym wyższy DX tym lepsze efekty możemy oglądać. Inna sprawa że gra w tym wypadku np. GTA może nie wspierać danego systemu operacyjnego…np. Visty z DX10. Wtedy na Viście domyślnym z DX 10 sobie nie pogramy chociaż gra obsługa DX10…ale nie obsługuje tego systemu

Akurat GTA 4 jest pisana pod DX9c. Więc czy to XP czy Vista czy 7 GTA4 korzysta z bibliotek DX9c (Nie korzysta z 10 czy 11).

To że jakaś gra korzysta z DX 10 czy 11 to nie znaczy, że nie zadziała na systemie z starszym bądź nowszym DX

Kupiłem komputer sam go konfigurując jak go odebrałem miał zainstalowany Windows XP SP3 z najnowszymi sterownikami do karty graficzne itd.

Czyli mam zmienić ten system czy nie. Taki spadek FPS występuje najczęściej tylko kiedy spojrze w jakieś miejsce itp.

Zmień system, nowe komputery lepiej działają pod kontrolą systemu Windows 7

Zainstalowałem Win 7 64-bit Pomogło! dzięki