Nowy komputer kompletowanie komputera

Hej , chciałem zapytać czy poniższy sprzęt będzie ze sobą dobrze współgrał i nie będzie żadnych problemów z chodzeniem .

Athlon x2 250 ( Stary processor nie zmieniam go )

Vertex3D Radeon HD6850 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP

Fortron FSP460-60GHN 460W

ASROCK N68C-S UCC ( jedni piszą , że to porządna karta , inni , że źle działą z radeonami , więc chciałbym zapytać )

Samsung HDI154UI ( Obecny dysk )

Chciałbym zapytać czy wybrana przez karta graficzna ( za namową uczestników tego forum ) będzie dobrzę współdziała z płytą główną oraz czy płyta główna nie będzie powodowała problemów z poniższym sprzętem . Pytam bo jak kupie te nowe sprzęty do mojego kompa to po pierwsze nie chce wyrzucać pieniędzy do kosza, po drugie nie mam teraz czasu na użeranie się z takimi problemami , że coś z niewiadomych przyczyn nie chce chodzić z tamtymi rzeczami . Byłbym wdzięczny za rady i pozdrawiam .

Ile masz do wydania ?

cóż wyliczyłem , że pójdzie na to ok 1000 zł . Nie chce wydawać jakiegoś majątku na to ale z drugiej strony chce mieć spokój na jakiś czas z ulepszaniem kompa

Zasilacz jaki masz? Model i wszystkie dane

przecież już napisałem , że chce kupić ten Fortron FSP460-60GHN 460W podobno nie jest zły

co do płyty głównej to ma słabiutki chipset ( NVIDIA® GeForce 7025 / nForce 630a ) , zintegrowaną kartę graficzną ( jeśli masz zamiar kupić Vertex3D Radeon HD6850 - jest zbędna ) FSB magistrali pamięci to tylko 1000 MHz (2.0 GT/s) MHz , i na koniec standard - micro ATX czyli może być bardzo ciasno.

polecam ci więc :

Gainward GeForce GTX 460 768MB DDR5 /192bit/ 2xDVI/HDMI - 559zł ,

Fortron FSP460-60GHN 460W - 169zł ,

AsRock 770 Extreme3 /AMD 770/ albo MSI 870-G45 /AMD 870/ - 269zł

CZyli jaką płyte główną być mi radził kupić w takim razie ?

podałem już…karta graficzna Gainward GeForce GTX 460 obsługuje technologię CUDA która odciąży Ci twój procesor oraz PhysX

sorry nie zauważyłem poprzednio . Ale miałbym takie pytanie do tej dlaczego radzisz mi kupić gorszą karte graficzną od tej która sobie wybrałem .

Są porównywalne - tylko GeForce jest bardziej prądożerna i wydziela więcej ciepła.

ale czy posiadanie lepszych parametrów jak karta Vertex3D Radeon HD6850 1GB DDR5 /256bit/ 2xDVI/HDMI/DP nie będzie mi przez to lepiej chodziło , poza tym słyszałem , że radeony lepiej chodzą z athlonami niż GeForcem .

A słyszałeś o ograniczaniu karty graficznej przez procesor ? dlatego poleciłem Ci kartę z technologią CUDA - dzięki której karta graficzna sama wykonuje pewne obliczenia odciążając w ten sposób procesor .

tak mówili mi , że tak będzie w przypadku tej karty ale prawdopodobnie za jakiś czas moge też wymienić processor i ram też ale teraz nie mam nie hajsu

Zrobisz jak uważasz .

Tak ale nie o to pytałem . Troche poczytałem i popytałem i i ludzie mówili , że Athlony lepiej działają z Radeonami więc pytam . Teraz mam athlona 250 x2 i GeForce 210 więc karta graficzna kiepska jest . Ale teraz pytam o tą płyte główną czy rzeczywiście AsRock 770 Extreme3 /AMD 770/ czy MSI 870-G45 /AMD 870/ te płyty główne są o niebo lepsze od ASROCK N68C-S UCC . Pytam bo nie lubie wydawać pieniędzy dla samego ich wydawania tamta jest tańsza więc wolałbym bym się zdecydować na tamtą ale mówisz , że tamtę mają więcej miejsca na montowanie albo czegoś nie kumam . Mając na myśli słabutki chipset masz na myśli , że byłby problem z odpowiednim chodzeniem dysku , karty graficznego czy processora ?

Poza tym mam pytanie jaka była by różnica w wydajności jeżeli bym się zdecydował na Vertex3D Radeon HD6850 czy GeForce GTX 460 bardziej dokładnie . Jak już wczśniej wspominałem Radeony chodzą lepiej z Athlonami niż z geforcami . Ale potem wspominasz jeszcze , że ten GeForce mógł by mi odciążyć processor więc już teraz nie wiem za bardzo .

Byłbym wdzięczny za odpowiedź i pozdrawiam.

Więc kup tamtą tańszą

P.S - Chipset – grupa specjalistycznych układów scalonych, które są przeznaczone do wspólnej pracy. Mają zazwyczaj zintegrowane oznaczenia i zwykle sprzedawane jako jeden produkt.

W komputerach, termin chipset jest powszechnie używany w odniesieniu do specjalistycznego układu scalonego lub zestawu układów płyty głównej komputera lub karty rozszerzeń.

Wydajność i niezawodność komputera w znaczącej mierze zależy od tego układu. Układ ten organizuje przepływ informacji pomiędzy poszczególnymi podzespołami jednostki centralnej.

W skład chipsetu wchodzą zazwyczaj dwa układy zwane mostkami.

Mostek północny odpowiada za wymianę danych między pamięcią a procesorem oraz steruje magistralą AGP lub PCI-E.

Mostek południowy natomiast odpowiada za współpracę z urządzeniami wejścia/wyjścia, takimi jak np. dysk twardy czy karty rozszerzeń.

Nie będę Ci już nic tłumaczył … http://www.purepc.pl/karty_graficzne/kr … ?page=0,18 - a tutaj troszkę o ( wymienionych ) kartach grafiki

DZięki wielkie

Seweryn, bez urazy, ale chyba nie doczytujesz postów.

Po co ci taka grafika, skoro i tak będzie ją procesor ograniczał. Tak jak wyżej: gtx 460 będzie miał trochę lepszą wydajność z powodu CUDA.

Chyba,że będziesz wymieniał procka na coś mocniejszego, bo radek na tym konfigu by się nudził :slight_smile: (ale do tej karty to najlepiej Athlon x3 445 lub mocniejszy)

SewerynSewer , w Twoim poprzednim temacie poleciłem Ci AsRocka N68C-S UCC z dwóch powodów:

  • nie chciałeś dużo wydać.

  • masz 2GB DDR2, więc co wiąże się z powyższym - w ramach oszczędności mógłbyś na razie je używać, a w przyszłości kupić 2x2GB DDR3.

Moim zdaniem robisz lekkie zamieszanie tymi tematami, ludzie są niezorientowani co pisałeś w poprzednich i właściwie pytania/odpowiedzi się powielają.

Tu temat:

optymalna-karta-graficzna-plyta-glowna-t430693.html