Nowy komputer - konfiguracja

Witam. Przymierzam się do kupna nowego sprzętu bo mój już powoli przestaje wyrabiać i mam problem z wyborem sprzętu bo trochę jestem ostatnio nie na czasie. Komputer na pewno będzie do grania i oczywiście chciałbym aby mi na trochę jeszcze wystarczył. A więc:

Procesor:

Zastanawiam się czy opłaca się już w 4 jaja czy jeszcze się wstrzymać. Zastanawiałem się nad :

Intel Core2 Quad Q6600 2,40 GHz (S775) BOX lub

Intel Core2 Duo E8200 2,66GHz (S775) BOX

Z płyt głównych myślałem o:

Abit IP35 Pro

Gigabyte GA-P35-DS4

DFI LanParty DK P35-T2RS

Microstar P35 Platinum

Na pewno chciałbym aby działał na niej Quad bo jeśli teraz się nie zdecyduje to może w przyszłości a wolałbym po raz pierwszy wymienić sam procesor :-).

Potrzebuję jeszcze pamięć RAM ale nie orientuję się jaki był by najlepszy zakup więc każda propozycja będzie dobra.

Jeśli ktoś ma jakieś propozycje co najlepiej było by wybrać ewentualnie wymienić tak aby nie wydać majątku to byłbym wdzięczny. Czyli krótko mówiąc wydajny i niedrogi sprzęcik.

Z góry dziękuję za pomoc.

ram ocz lyb patriot

Ile masz kasy, bez tego trudno cokolwiek składać. Co do Intel Core2 Quad na razie nie wykorzystasz tego w grach.

Więc tak …

Co do procka polecam ten art z innej strony:

Core 2 Quad Q9300 - Penryn dla Kowalskiego

http://pclab.pl/art31445.html

Może warto poczekać w twym przypadku ??

Ja bym nie brał 4 rdzeniowego procesora bo jest to póki co jest to nie do wykorzystania … a kaski troszkę kosztuje …

Co więcej Intelki nieziemsko się kręcą (odpowiednie modele), i zostawiają ci na dzień dzisiejszy i tak zapas mocy …

Więc po co przepłacać ??

Na temat płyt sie nie będę wypowiadał bo mam różne skrajne oponie :slight_smile:

Grafikę bym brał DOBREJ, WRĘCZ WZOROWEJ FIRMY - EVGA … Albo 8800 GT 512, lub 8800 GTS 512, lub 9600 GT 512 … można ewentualnie poczekać na nowsze karty z GF które powoli będą się wyłaniały z MROKU …

Ram … tu bym wziął 4 Gb Cl4 800 Mhz np firmy Patriot … Na CL5 podkręciłem je na 1066 MHZ i chodzą stabilnie … Oczywiście 2 x 2 Gb … Daruj sobie 4 x 1 Gb ja tak zrobiłem i troszkę żałuję bo ciężej podkręca się 4 kości niż 2 …

Jeśli weźmiesz 4 Gb ramu to koniecznie bierz system 64 bitowy … czy Xp czy Vista to twój wybór … Oczywiście poczekaj aż na sprzedawanych krążkach będą już najnowsze SP …

Ważna jest też obudowa i zasilacz … Obudowa musi zapewniać dobrą cyrkulację powietrza a zasilacz być w stanie utrzymać to wszystko i pozostawić mały zapasik mocy na przyszłość …

Zapomniałem :frowning:

Dysk … 500 Gb jest w przystępnej cenie i zapewnia odpowiednią ilość miejsca … Ten co mam w podpisie spisuje się wyśmienicie … a sprawdzałęm kilak firm i wiele czytałem bo poprzedni WD nieźle mnie załamał prędkością i głośnością …

Możesz też kupić 2 x 250 Gb i dać to w RAID0 … Zawsze to przyspieszenie w ładowaniu plików …

Co do kasy to myślałem o przedziale powiedzmy do 1500 zł. Ale oczywiście im mniej tym lepiej :slight_smile:

to zapomnij o quad i 8800gt i wydajnym graniu

Grafiki nie wymieniam co do zasilacza mam porządny i nie muszę wymieniać. Potrzebuję rady odnośnie płyty głównej procka i ramu. Zastanawiałem się na patryiotem lub OCZ ale nie mogę się zdecydować które dokładnie.

OKI zapomnij o tym co pisałem wyżej … 1500 zł na Quada ?? :slight_smile: … N/C

"45-nanometrowe procesory Intela (Penryn) zadebiutowały już kilka miesięcy temu. Pierwszy układ, który trafił do sprzedaży, to Core 2 Extreme QX9650 o zegarze 3 GHz. Niedługo po nim prezentowaliśmy szybszą odmianę, Core 2 Extreme QX9770 (3,2 GHz). Problem w tym, że oba procesory wyceniono na ponad cztery tysiące złotych, co czyni je niedostępnymi dla zwykłych użytkowników komputerów. W lutym testowaliśmy “cywilne” wersje procesorów 45 nm (Wolfdale), jednak były to układy dwurdzeniowe (rodzina Core 2 Duo E8xxx). Dziś prezentujemy test procesora czterordzeniowego dla Kowalskiego - Core 2 Quad Q9300. Ten 45-nanometrowy układ z rodziny Penryn kosztować ma około 850 złotych."

Więc ram Patriota CL4 800 Mhz Extreme Performance - Czy jakoś tak :slight_smile:

Czemu Quad (nie mówię o wersji extrem) na komputroniku kosztuje poniżej 800 zł do tego płytka 400 - 500 powinno wystarczyć i pamięć. Jak przekroczy troche 1500 to nie zbiednieje.

Płyty Asusa są b.dobre (P5K Pro, P5K-E WiFi-AP lub P5E albo P5N-T De Luxe - pod Quad).

Bez wątpienia lepiej wziąć już Quada 9300…

Co do RAMu są takie Geile Black Dragon (2x1 lub 2x2GB).

Miłych zakupów :slight_smile:

Po co kupować najsłabsze wersje Quada jak można najlepsze Duala ?? …

No właśnie dlatego się pytam :-), co warto teraz kupić :slight_smile:

Jeżeli masz 1500zł na procka,płytę i RAM no to np.

E8400, Foxconn P35A-S (musisz zaktualizować bios przed podłączeniem procka) no i pamięci np. GoodRam Pro900.