Nowy komputer... Licze na pomoc

Witam mam zamiar złożyć sobie nowy komputer:)

Wybrałem takie podzespoly jak:

Procesor:Phenom II X2 555 3,2GHz

Plyta głowna: ASROCK 880G EXTREME3

Pamięć RAM: Kingston HyperX DDR3 2x2GB 1333MHz

Zasliacz: Zasilacz OCZ ModXStream PRO 500W (wystarczy?>??? )

Karta Graficzna:GAINWARD GTX460 768MB DDR5/192bit 675/3600 MHZ

Dysk;??? nie wiem jaki wybrac interesuje mnie taki 320GB

czy taki zestaw bedzie ok na chwile obecna ??? ma byc to komputer głównie do gier:0 a w zasadzie buduje go pod Crysis 2:) proszę o pomoc i opinie co zmienic:)

Linki do dysków http://www.proline.pl/?p=SAM+1TB+32+HD103SJhttp://www.proline.pl/?p=WD+WD10EARS

Nie opłaca się kupować dysków mniejszych pojemnościowo, bo cena 1GB będzie o wiele wyższa.

Dysk Samsung F3/F4 500GB, I do tego Athlon X4 lub Phenom X4 ale wybierzesz co zechcesz.

Ja bym zmienił kartę graficzną i ram z innej firmy. Według mnie kingston nie jest za dobry. No i nie wiem czy nie lepiej intel zamiast amd. Np. E5200.

Co do karty graficznej, to poszukaj takiej z minimum 1 GB pamięci. Wiele dzisiejszych gier wymaga naprawdę ogromnych ilości pamięci i grając w wysokich rozdzielczościach brak pamięci graficznej może być wąskim gardłem. Dobrym przykładem jest tutaj GTA IV, która do pogrania na najwyższych ustawieniach w rozdzielczości 1920x1200 (czyli 24 cale 16:10) wymaga ponad 1,2 GB. Dobrze Ci radzę, wybierz kartę z minium 1GB pamięci, zwłaszcza, jeśli będziesz planował grać na jakimś dużym telewizorze FullHD lub monitore 24cale.

Zasilacz ok. Dysk 500gb samsunga F3 najszybszy na rynku, seagate odradzam bo mają zjechaną opinie ostatnio, bo ich seria jaka wyszła jest nie udana i pełno się psuło itp.

I tylko nie bierz 2rdzeniowego procesora w czasy gdzie gry spokojnie korzystają z 3rdzeniowego lub 4rdzeni, który jest/będzie lepszy w tym wypadku niż ten 2rdzeniowy- nie gadam bajek, bo widziałem testy w którym wymieniony przez Ciebie phenom 2rdzenie podkręcony do 4ghz miał mniej fpsów w far cry2 niż athlon x3 445 3.1ghz. Athlon x4 będzie o wiele lepszym rozwiązaniem.

I bym zamienił jedną kość ram i dodał tą cenę do grafiki lepszej. A i nie potrzeba brać takich droższych wersji ram. Zwykłe kingstony czy goodramy 1333mhz i zaoszczędzone pieniądze dodać np do 1tb dysku samsunga, lub dołożyć do lepszej grafiki. A tak ogólnie powiedz jaki masz monitor i ile chcesz wydać na kompa. A o monitor się pytam bo grafika zależy od rozdzielczości monitora im większa(fullhd) tym lepiej mieć lepszą grafę- nie mówię/nie mam na myśli że to akurat jest zła grafa- sam mam taką i ją podkręciłem.

Ja bym na twoim miejscu nie brał tego textu pod uwagę bo się mija z celem/sensem itp. bo to podstawka 775 czyli stara, a w cenie jest athlon x3/4 który będzie lepszy, bo nowe gry spokojnie wykorzystują wiele rdzeni i spokojnie można zmieścić tu Athlon x4 640 który będzie dużo lepszym wyborem.

A co do ilości ram, to tylko GTA4 jest grą która ogranicza ilość pamięci na grafice od możliwości wyboru ustawień graficznych, a 1GB tylko w fullhd się przydaje + dodanie antyaliasing który obciąża mocno grafikę.

Więc jeśli masz mały monitor, lub brak TV fullhd itp to grafika z 512mb lub ten gtx460 768mb spokojnie da radę.

a wiec tak:0 mam monitor 19 i jak dla mnie to spokojnie wystracza:) dusku 1 tera nie potrzebuje bo po co mi taki i tak go nie wykorzystam:) a tego penthona x2 mozna odblokowac na tej plycie na 4 rdzeniowca czyli suma sumarum oszczedzam na procku:) na allegro znalazlem typa ktory sprzedaje takie proce po testach na odblokowanie czyli by sie oplacalo:) a ta plyta ktora chce kupic ma mozliwosc odblokowania rdzeni.

co do grafiki to myslałem jeszcze nad GTS450 ale to podobno gigant energetyczny:)

ram… hmmm… 4GB wystarczy na win7 prawda??? no poszukam jeszcze ramu tanszego:)

a na kompa tak mysle wydac 1300-1400 bo nie bede kupowac noej zasilki tylko jakas uzywana i moze karta uzywana sie trafi.

mam starego kompa ktorego chce sprzedac za 700 czyli bym tylko chcial dodac 700 PLN i kupic cos takiego:0 hmmm… ciekawe czy sie zmieszcze w cenie 1400:)

Dodane 07.11.2010 (N) 19:18

DA… Intelll… wybacz ja nie mam zamiaru przeplacać za firme… to ze jest tak rklamowany nie znaczy ze trzeba tyle za niego placic… mam obecie AMD althona x2 5600 2.7@3.1 i jakos nie nażekam:)

Spoko, nie mam na myśli że musisz mieć fullhd, ja sam mam 20cali 1680x1050, tylko że im większa rozdzielczość tym lepsza grafa powinna być by podołać wyświetlaniu grafiki.

Co do dysku to 599gb samsung F3 będzie jak ulał:) A co do procka, to nie kązdy się odblokowuje, tak jak ja kupiłem athlon x3 445 i nie włącza się windows po odblokowaniu, czyli nie działa procesor:/ ale jak chcesz taki używany kupić to ok, jak wolisz. 4GB to na windows 64bitowy, bo 32bitowy wykrywa max 3gb ! Ale na razie i tak starczy Ci 2GB np goodram 1333mhz, i te 140zł dołożyć np do procesora albo lepszej grafiki, bo lepszym wyborem będzie radeon 5770 1GB który bez podkręcania bije wersje podkręcone gts450. Bo zwykłe gts450 są bardzo wolnymi kartami( mogę moje słowa pokryć testami/recenzją z benchmark/pclab), ale jak nie masz nic innego do wyboru to weźmiesz na co Ciebie stać w tym momencie.

sam mam Athlon x3 445/Geforce gainward gtx460 768mb/2GB kingston i windows7 i chodzi bez problemów, pamięci może czasem brakować przy jakiejś super grze która dużo wymaga, ale to jest kilka takich. Gta4 prawie na maxa chodzi bardzo ładnie ok 40fps+, dirt2 w dx11 bez zacinki z x16 AA. gram w 1680x1050.

tak wiem o tym ze tak moze byc:) ale jesli typ testuje te proce pod kontem odblokowania to czemu nie skoro u niego dziala to u mnie tez powinno:)

ale jak cos to biore althona x4 o takcie 3.0:)

a wlasnie ta plyta ma sata 3.0 czy dysko sata2 bedzie działać bo na dyskach to sie kompletnie nie znam :slight_smile:

Dysk będzie działał.

kolejna sprawa Panowie:) mial ktos kontakt z ta plyta glowna ??? jest ona stabilna i dobra ???

Dodane 21.11.2010 (N) 13:30

Tagan TG480-U01 480W mam pytanie czy ten zailacz pociagnie wymieniony powyżej zestaw??// Tagan to najwyższa półka i tak sie zastanawiam czy zamiast tego ocza nie zwiaść odrobine słabszego tagana…