Nowy Komputer nie chcę się włączyć

Witam, Mam problem mianowicie kupiłem składaka lecz niestety po klikniecie POWER wiatraki startują na dosłownie 1 sec i potem nic trup…

Parametry

płyta główna MSI-H81M-E33

Procesor Intel core i3-4150

zasilacz Corsair VS450

Karta Graficzna Nvidia Geforce GT740

 

Pomocy!

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym dolnym rogu Swojego posta-> następnie skorzystaj z opcji Użyj pełnego edytora. Dziękuję za uwagę.

Tip: Unikaj słów: “problem”, “help”, “pomocy” itp. Tego typu słowa nie spowodują szybszej reakcji a mogą odnieść odwrotny skutek od oczekiwanego, tytuł tematu ma być skróconym opisem Twojego posta- powodzenia.

pamięci RAM włożyłeś do odpowiednich slotów? Wpiąłeś wtyczkę eps i wtyczkę 24 pinową? Te części są nowe czy używane? Kto składał komputer?

Ram mam 1 karte 4 gb ddr3 i wpięta jest pod 1 slot, cześci są nowe ze sklepu internetowego morele.net zestaw uzyskałem na forum,

Nie wiem o co chodzi z tymi pinami moge zrobić zdjecie srodka

Dodatkowe zasilanie wpięte w płytę? oprócz ATX 20+4 (tej najgłówniejszej do płyty głównej), jest również podobne gniazdo  w okolicy procka?

Podaj config, albo przynajmniej rzuć linka do dyskusji o konfiguracji.

Koło procesora jest wejscie podobne do tego 24 taka kostka z 4 pinami, to tam podłaczylem kapel od zasilacza “cpu”, bo mam jeszcze takie same tylko ze pod nazwą "Pci-e

Takie same to one nie są.

Ciekawe jaką masz wersję BIOSu, bo wymagana jest do obsługi tego procesora wersja 6.4

Dodam, że gdy ODŁACZYLEM KABEL 4 pinowy to komputer się odpalił tylko że nie ma obrazu

Sprawdź raz jeszcze czy wszystko jest dobrze podłączone i dociśnięte (może procek lipnie leży w gnieździe).

Btw, masz inny zasilacz pod ręką żeby sprawdzić ?

Sprawdziłem na swoim starym Fortonie 350w i dalej to samo, gdy odpinam kabel 4 pinowy kolo procesora komputer się normalnie odpala tyle ze bez obrazu

Skąd wiesz jaką masz wersję biosu? Wyciągnij jeszcze tego geforca i podłącz monitor pod integrę. 

No to sprawdź czy procek jest dobrze założony wraz z chłodzeniem (być może płyta/procek uwalone).

procek jest dobrze wpięty, spróbuje wyjąć obudowę i odpalić ją na jakims podłożu

Daj fotki mimo wszystko może coś zobaczymy. Kość ram przełóż mimo wszystko w drugi bank.

przełożylem dalej nic to nie dało, moze to wlasnie wina tego biosu?

A resetowałeś bios (cmos ram czy jak się to na tej płycie tam nazywa) - spr. nie zawadzi.

resetować bios?, da sie cos takiego wgl zrobic?

Da się ale jak nie bardzo wiesz jak się w BIOS poruszac, to lepiej uważaj bo jeden błąd i płyta główna może być do wyrzucenia. To tak wóla przestrogi.

Jakie trzeba mieć zdolności żeby sp… tak prostą rzecz jak zwarcie dwóch pinów na odłączonym zasilaniu ?

Nie mam na płycie żadnego guzika do resetu ani pinów, chodzi o tą baterie?, mam ją na 5 sekund odłączyć