Nowy Komputer nie wlacza sie !POMOCY!

(Wioleta33) #1

Dzisiaj złożyłem komputer. Wszystkie części podłączyłem i sprawdziłem zgodnie z instrukcja. Mój problem polega na tym iż komputer nie reaguje na włączenie... Gdy podłączam go do sieci zapala się lampka na płycie głównej i świeci się dioda oznaczająca prace dysku się świeci a oraz wszystkie wentylatory dostają jeden impuls... ledwo się ruszą i wszystko pada... komputer już na nic nie reaguje oprócz wyłączenia z prądu, po pierwszym włączeniu dostaje impuls i pada potem sam się włącza Tutaj macie filmik:http://www.youtube.com/watch?v=bqdy8y4FztY

Bardzo proszę o pomoc nie wiem co jest :((

Mati23414 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

(Thommy18) #3

Sprawdź czy są podłączone dobrze wszystkie fazy zasilania ? Jaki masz zasilacz i jaka wtyczka na zasilanie w płycie głównej (dodatkowa 4-pinowa czy 8-pinowa) ?

(Jacek Bydgoszcz) #4

To napisz z jakich dokładnie części złożyłeś ten komputer.

(Irydium) #5

Jedyne co widzę to zasilacz Tracer Highlander (słaby).

Więc albo płyta jest rąbnięta albo zasilacz. Ja bym jeszcze sprawdził podłączenie do płyty panela przedniego(diody, reset, power).

(Wioleta33) #6

Płyta Głowna: Gigabyte GA-P55-UD3L

Procesor: Intel i3 540 2x3GHz 4MB L3

Ram: Kingston HyperX 2GB DDR3 1600MHz Blu CL9

Dysk: DYSK 3,5 SEAGATE 500GB ST3500418AS SATA2 16MB

Zasilacz: Tracer Highlander 500 Silent

Grafika: GIGABYTE GeForce 210 1GB! DDR3

Obydowa: FEVER TITANS

Jak o czymś zapomniałem to napiszcie

-- Dodane 12.02.2011 (So) 11:50 --

no zasilacz jest 500w 20+4 pin nowy diody i wszystko inne jest dobrze sprawdzałem kilka razy

(freedom) #7

Poskładaj wszystko jeszcze raz, ale bez obudowy. Płytę połóż na jakimś kartonie albo gąbce. Do tego procesor, pamięć, karta graficzna i zasilacz. Tyle wystarczy.

Przy okazji gratuluję zakupu zasilacza. Za niecałe 70zł (z wliczoną przesyłką) miałbyś porządne 350W, a nie szrota który może paść w każdej chwili.

(Wioleta33) #8

wloe jednak 500w niż 350w

(Irydium) #9

ale ten tracer nie da rady podać tyle ile ma napisane bo padnie i te jego 500W to może jest max 400-420w, ale na pewno nie 500w.

(Wioleta33) #10

no to co proponujesz??

(majcovsky) #11

Przecież ten Fortron jest o wiele lepszy niż Tracer, którego masz w zestawie! :smiley:

W tym wypadku 350W >500W.

Spójrz tutaj:

* +12V1: 10A = 12x10=120W

* +12V2: 15A = 12x15=180W

Stąd prosty wniosek, że całkowita obciążalność tych dwóch linii to 300W - to naprawdę bardzo dużo.

Odnośnie sprzętu - jeśli masz taką możliwość, to postaraj się go wymienić.

Gdzie kupowałeś sprzęt?

/poszukałem w necie informacji na temat tego Tracera - posiada on jedną "mocną" linię 12V, oferując w teorii maksymalne obciążenie 330W...

Szczerze jednak - nic nie zastąpi większej ilości linii zasilających, ani też jakości wykonania Fortrona.

(Wioleta33) #12

Taki może być? http://allegro.pl/nowy-zasilacz-atx-fortron-350w-fsp350-60-i1443594863.html

(freedom) #13

Próbowałeś poskładać od nowa, tak jak radziłem (poza obudową, z minimum potrzebnych podzespołów)? Bo to, że masz słaby zasilacz to fakt, ale mimo wszystko, komputer powinien startować (o ile oczywiście zasilacz nie przyszedł uszkodzony).

(enjoypoznan) #14

Jeżeli masz możliwość spróbuj na innym zasilaczu. Po objawach które piszesz wnioskuję że on może być przyczyną.

Ewentualnie sprawdź czy podłączone są wszystkie wtyczki.

(Wioleta33) #15

Tak próbowałem bez obudowy oraz z dwoma innymi zasilaczami i jest to samo

(boczi) #16

Mati23414 , proszę poprawić temat: używamy polskich znaków w pisowni, a jak napiszesz "POMOCY!!" to nikt i tak Ci szybciej nie odpowie. :?

(Rejzi93) #17

Kiedyś miałem podobny problem, przełożyłem ramy i było wszystko OK. Może coś z ramami pokombinuj poprzekładać?

(enjoypoznan) #18

Można tez pokombinować i spróbować uruchomić bez dysku i napędów cd.

(Wioleta33) #19

Post zawieszony płyta została odesłana na gwarancję...