Nowy Komputer nie wlacza sie !POMOCY!

Dzisiaj złożyłem komputer. Wszystkie części podłączyłem i sprawdziłem zgodnie z instrukcja. Mój problem polega na tym iż komputer nie reaguje na włączenie… Gdy podłączam go do sieci zapala się lampka na płycie głównej i świeci się dioda oznaczająca prace dysku się świeci a oraz wszystkie wentylatory dostają jeden impuls… ledwo się ruszą i wszystko pada… komputer już na nic nie reaguje oprócz wyłączenia z prądu, po pierwszym włączeniu dostaje impuls i pada potem sam się włącza Tutaj macie filmik:http://www.youtube.com/watch?v=bqdy8y4FztY

Bardzo proszę o pomoc nie wiem co jest :((

Mati23414 , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Sprawdź czy są podłączone dobrze wszystkie fazy zasilania ? Jaki masz zasilacz i jaka wtyczka na zasilanie w płycie głównej (dodatkowa 4-pinowa czy 8-pinowa) ?

To napisz z jakich dokładnie części złożyłeś ten komputer.

Jedyne co widzę to zasilacz Tracer Highlander (słaby).

Więc albo płyta jest rąbnięta albo zasilacz. Ja bym jeszcze sprawdził podłączenie do płyty panela przedniego(diody, reset, power).

Płyta Głowna: Gigabyte GA-P55-UD3L

Procesor: Intel i3 540 2x3GHz 4MB L3

Ram: Kingston HyperX 2GB DDR3 1600MHz Blu CL9

Dysk: DYSK 3,5 SEAGATE 500GB ST3500418AS SATA2 16MB

Zasilacz: Tracer Highlander 500 Silent

Grafika: GIGABYTE GeForce 210 1GB! DDR3

Obydowa: FEVER TITANS

Jak o czymś zapomniałem to napiszcie

Dodane 12.02.2011 (So) 11:50

no zasilacz jest 500w 20+4 pin nowy diody i wszystko inne jest dobrze sprawdzałem kilka razy

Poskładaj wszystko jeszcze raz, ale bez obudowy. Płytę połóż na jakimś kartonie albo gąbce. Do tego procesor, pamięć, karta graficzna i zasilacz. Tyle wystarczy.

Przy okazji gratuluję zakupu zasilacza. Za niecałe 70zł (z wliczoną przesyłką) miałbyś porządne 350W, a nie szrota który może paść w każdej chwili.

wloe jednak 500w niż 350w

ale ten tracer nie da rady podać tyle ile ma napisane bo padnie i te jego 500W to może jest max 400-420w, ale na pewno nie 500w.

no to co proponujesz??

Przecież ten Fortron jest o wiele lepszy niż Tracer, którego masz w zestawie! :smiley:

W tym wypadku 350W >500W.

Spójrz tutaj:

* +12V1: 10A = 12x10=120W

* +12V2: 15A = 12x15=180W

Stąd prosty wniosek, że całkowita obciążalność tych dwóch linii to 300W - to naprawdę bardzo dużo.

Odnośnie sprzętu - jeśli masz taką możliwość, to postaraj się go wymienić.

Gdzie kupowałeś sprzęt?

/poszukałem w necie informacji na temat tego Tracera - posiada on jedną “mocną” linię 12V, oferując w teorii maksymalne obciążenie 330W…

Szczerze jednak - nic nie zastąpi większej ilości linii zasilających, ani też jakości wykonania Fortrona.

Taki może być? http://allegro.pl/nowy-zasilacz-atx-fortron-350w-fsp350-60-i1443594863.html

Próbowałeś poskładać od nowa, tak jak radziłem (poza obudową, z minimum potrzebnych podzespołów)? Bo to, że masz słaby zasilacz to fakt, ale mimo wszystko, komputer powinien startować (o ile oczywiście zasilacz nie przyszedł uszkodzony).

Jeżeli masz możliwość spróbuj na innym zasilaczu. Po objawach które piszesz wnioskuję że on może być przyczyną.

Ewentualnie sprawdź czy podłączone są wszystkie wtyczki.

Tak próbowałem bez obudowy oraz z dwoma innymi zasilaczami i jest to samo

Mati23414 , proszę poprawić temat: używamy polskich znaków w pisowni, a jak napiszesz “POMOCY!!” to nikt i tak Ci szybciej nie odpowie. :?

Kiedyś miałem podobny problem, przełożyłem ramy i było wszystko OK. Może coś z ramami pokombinuj poprzekładać?

Można tez pokombinować i spróbować uruchomić bez dysku i napędów cd.

Post zawieszony płyta została odesłana na gwarancję…