Nowy komputer. Nie włącza się

(Gigus22) #1

Witam.

Niedawno zamówiłem sobie komputer. Obudowa, wszystkie zespoły i podzespoły przyszły osobno. Zabrałem się więc do składania. Po złożeniu komputera nie chcę się on włączyć. Diody na płycie głównej świecą się ale komputer nie reaguje na "power". Zasilacz już sprawdziłem i wszystko z nim w porządku. Kable odpowiadające za USB na obudowie jak i rzeczy typu reset i power również dobrze podłączone do płyty głównej (dobrze czyt: według instrukcji płyty głównej).

Czego może być to wina? :frowning:

(system) #2

Albo niepoprawny montaż, albo wadliwy jakiś element :frowning: ciężko coś doradzić na odległość, bo przyczyn może być bardzo dużo. Sprawdź przede wszystkim poprawność podłączenia kabelków do płyty oraz przycisku power i reset skoro komputer nie reaguje na włączenie. Ja kiedyś miałem podobny problem. Zmiana kabelków pomogła. Źle je wetknąłem do płyty.

(Zaq30) #3

najprawdopodobniej namieszałeś coś z kabelkami jeżeli wszystko masz nowe to raczej mało prawdopodobne żeby coś nie działało to się często zdarza jak pierwszy raz skladasz kompa

(Grosjean) #4

Spróbuj "zewrzeć na krótko" np. śrubokrętem zworki od przycisku power. Jeżeli komp się włączy to pewnie wadliwy jest przycisk (zakładam że wszystko rzeczywiście dobrze podłączyłeś). Jeżeli nie zadziała, to stawiałbym na płytę.

(Pawko86) #5

gigus22 , nikt tutaj wróżka nie jest podaj model płyty głównej i jaki masz zasilacz

(Psembol) #6

I posprawdzaj czy wszystkie kabelki są dobrze podłączone , i czy ramy są dobrze dopiete !