Nowy komputer po złożeniu nie uruchamia się

Witam, złożyłem komputer z dopiero co kupionych części:
Athlon II 250 x2
Ram OCZ Gold 1333mhz 2x2gb
Grafika GT 240 512mb ddr5
Zasilacz Chieftec 500w
Płyta główna z Acera Aspire m5300
Dysk 80GB ata (prawdopodobnie nie sprawny)
Po zainstalowaniu windowsa 7 na dysku wyświetla się ten syf:


Dodam że dysk czyta:
I reszte:’
Nie moge też ustawić godziny w bios bo po kilku sekundach wraca do domyslnych wartosci. Po starcie komputera pokazuje sie tez to:
Jak chciałem sprawdzić dysk w cmd przy odzyskiwaniu systemu z płyty komendą chkdsk. Wyświetla się błąd 50. Nie wiem co o tym myśleć chyba się nie nadaje do komputerów…

Na mój nos to możesz mieć uszkodzoną płytę. Podepnij dysk do innego komputera i sprawdź tam jego sprawność.

Możliwe i w sumie fajnie by było bo płyta na gwarancji. Dodam że ten dysk miał kilka bad sektorów kiedyś ale system na nim działał.

Zaś ja bym sprawdził jak ustawiona jest w BIOSie sekwencja bootowania.

Jest na HDD. Problem jest w tym że jak chce z DVD to musze F12 bo bios się restartuje samoczynnie.

Ale bardzo prawdopodobne że dysk jest uwalony na amen bo to jedyna rzecz której nie kupiłem z allegro tylko leżał w szafce bo był wyciągnięty ze starego PC. Ale to nie zmienia faktu że bios robi co chce

sprawdź baterię od podtrzymywania ustawień CMOS na płycie głównej.
Może jest wyczerpana.

Jak ją sprawdzic?

Komunikat ,cmos checksum error ‘’. Powodów może być kilka.

  1. Słaba bateria na płycie głównej .
  2. Zmiana konfiguracji sprzętu i płyta ma jakieś problemy z zastosowaniem zmian. Spróbuj wyczyścić bios (zworką na płycie, lub wyjmując baterię na chwilę), wgraj ustawienia optymalne .
  3. Problem z dyskiem twardym, lub kablem od dysku twardego – trzeba spróbować zmienić kabel, odłączyć dysk na chwilę i uruchomić kilka razy np. z płyty i restartować.
  4. Uszkodzona kość biosu.
    Co można zrobić w podobnych problemach z BIOSem ?
  • wymienić baterię na płycie głównej
    – odłącz wszystkie napędy, dodatkowe karty i kable łączące z urządzeniami i uruchom kilka razy komputer. Obserwuj czy błąd występuje nadal.
    – wyczyść pamięć BIOS (zworką) i wgraj ustawienia domyślne, potem optymalne.
    – zaktualizuj bios do najnowszej wersji.
    Miałem kiedyś podobną sytuację - wystarczyło wymienić baterię na płycie głównej.
1 polubienie

Wyjecie dysku nic nie daje. Przejde się o 12 do serwisu sprawdzic ten dysk i kupić baterię jak dalej będzie coś się psuć to napisze.

Gdyby to był problem baterii to Bios nie resetowałby się po reboocie.

On mi nawet nie daje zmienić daty bo natychmiastowo przelacza sie na domyslna wartosc

Możesz zrobić dobrej jakości zdjęcie płyty, tak aby było widać opisy przy jumperach? Bo być może masz

Dobra

Tak czy inaczej zacząłbym od baterii czy trzyma napięcie, jak nie masz multimetru to wystarczy język :stuck_out_tongue_closed_eyes:

To o to chodziło?

Przełóż ten niebieski jumper tak żeby wyglądało jak na poniższym zdjęciu (przy wyłączonym kompie). Czyli widać pin od strony baterii:

I co dalej?

Włącz i zobacz co się dzieje.

Nic się nie dzieje komputer się nie uruchamia. Nawet nie ma tego beeep. Wiatraki się kręcą guzik się świeci a na obrazie nic