Nowy komputer - Pomoc przy złożeniu

Ten zestaw jest bardzo dobry, nic już nie zmieniaj (chyba że czegoś nie będzie w sklepie).

W Lublinie może być ciężko, szukaj może coś znajdziesz.

Co do kosztów, to zwróć uwagę na fakt, że przez internet często taniej o 100-200zł możesz dorwać sprzęt niż u siebie na osiedlu. A nie każdemu zdarza się coś popsuć, a jak nawet to czasami gwarancja w sklepie jest na koszt sklepu, a jak nawet nie to i tak nie zapłacisz więcej niż te 100zł, więc lepiej przez neta.

Polecam sklep http://www.return.com.pl

ten zestaw jest według mnie najsensowniej złozony… ta płytka MSI jest lepsza od Asusa i w dodatku chyba tańsza (Asus P5Q Pro ma PCI x8 + x16 a MSI Neo2 FR ma dwa PCI każda po x16 więc do Cf racczej bardziej sie nadaje… ( do Cf najlepiej sie nadają płyty X38 albo X48) druga sprawa to to że ja bym sie nie bawił w CF… jeśli Cf to teraz, w tej chwili, nie później… później jak wyjdą nowe grafiki to bardziej będzie opłacalne sprzedanie obecnej i zakup nowej. Dokupowanie wtedy drugiej takiej samej (już starej) grafiki zwiększa tylko zużycie prądu, a wydajność będzie prawdopodobnie mniejsza niż jedna nowa grafika… np. czy ktoś teraz dokupuje drugą 3850 albo 3870 dlatego że staniały ? :expressionless: raczej nie.

ja bym został przy jednym GPU

napisałem wcześniej że CF już odpada więc płyta z 1x PCIEx16

Płyta musi być Asusa bo jak ktoś się uprze to nic tego nie zmieni ;D Ale to nie moja wina, znacie jakąś dobrą płytę Asusa pod tego proca ???

A i jeszcze jedno czy ten proc E5200 jest 64bitowy czy tylko to jest jakaś emulacja?

tak jest x64

Nie ma sensu w tym wypadku przepłacać za chip P-45 na płycie , lepiej wziąć płutę z chipem P-43 firmy Gigabyte lub MSI. 100 zł zostaje w kieszeni a wydajność ta sama a funkcjonalność prawie ta sama.

Dlatego chcę wziąć Asusa p5ql pro z chipem p43 bo to musi być asus. Znacie coś lepszego?

Asus P5K/EPU

Asus P5K Pro

obydwa na chipsecie P35

podobna msi p43

“A i jeszcze jedno czy ten proc E5200 jest 64bitowy czy tylko to jest jakaś emulacja?” Wg mojej wiedzy viewtopic.php?f=19&t=291781 te wszystkie nowe procesory Intela i AMD (w tym e5200) nie są całkowicie 64bitowe, mają rozszerzenia 64 bitowe, a operacje dalej dzieją się w blokach po 32bity.