Nowy komputer pomoc w konfiguracji do 2000zł

Witam zamierzam kupić nowy komputer, bo stary już 8 letni nie nadaje się do niczego. Wybrałem sam taką wstępną konfigurację nowego komputera od razu zaznaczam, że nie gram w gry, więc karta graficzna zintegrowana w zupełności mi wystarczy. Płyta główna Asusa i koniecznie musi mieć Express Gate, dysk twardy jak widzicie 1.5 TB taki mi w zupełności wystarczy.

Asus M4A78-EM AMD780G s.AM2+ 330 zł

AMD Athlon 64 x2 7850 Black Edition s.AM2 BOX 260 zł

Seagate ST31500341AS 1500GB sATA II 32MB 525 zł

Kingston HyperX 4GB DDR2-1066 Dual Chanel Kit CL5 Non-ECC 215 zł

LG DVD Recorder GH-22LS30 LightScribe Sata Black 109 zł

OBUDOWA CHIEFTEC CD-01B-B-355 (355W) CZARNA 276 zł

Jeśli nie będzie tej obudowy w sklepie, w którym będę zamawiał komputer to wezmę inną obudowę Micro mini ATX i ten zasilacz:

Chieftec GPS-450AA-101A 450W bulk 213 zł

Moje pytania:

1.Czy płyta główna i procesor, który wybrałem jest dobrym wyborem?

2.Pamięć Ram Kingstona HyperX niewiele droższe od normalnych a na pewno są szybsze, więc czy mogą być?

3.Czy Windows XP Professional SP 2 wykryje i będzie obsługiwał dwa rdzenie procesora i tak pojemny dysk twardy? Bo to aż 1,5TB?

4.Gdybym chciał zainstalować Viste Home Premium to czy ona będzie chodzić płynnie na tej konfiguracji?

5.Nagrywarka DVD jest Sata a płyta główna ma Sata II będzie działać?

Z góry dziękuje za pomoc.

3.Wykryje 2 rdzenie bez problemu ale z dyskiem to nie wiem

4.Vista Home Premium będzie chodzić bardzo dobrze na tej konfiguracji

Ale nie wykorzystasz 4gb ram na XP wiec zainstaluj Viste 64bit.A co nie wybrałeś grafy.

  1. Właśnie chodzi mi o dysk twardy czy wykryje całą jego pojemność?

Jak napisałem wyżej karty graficznej nie potrzebuje bo jest ona wbudowana w płytę główną i mi wystarczy :slight_smile:

pewnie, że wykryje całą pojemność ;), ale ogólnie lepiej łyknąć 2x640gb samsung f1/wd i raid 0.

  1. To dobrze :slight_smile:

Czekam teraz na opinie co do wybranego szprzętu głównie chodzi mi tu o procesor i płytę główną :slight_smile:

Lepszym wyborem jest Pentagram 450 Value lub Corsair CX400, cichsze, mocniejsze i o wyższej sprawności

Płyta może być, a z prockiem bym poczekał do wtorku, bo wtedy wychodzi Phenom II x2 i chyba Athlony II x2.

Mogą być, do o/c też, bo procek ma odblokowany mnożnik.

Wykryje i obsłuży.

Tak będzie.