Nowy komputer pomoc w konfiguracji do 2000zł

(nfk) #1

Witam zamierzam kupić nowy komputer, bo stary już 8 letni nie nadaje się do niczego. Wybrałem sam taką wstępną konfigurację nowego komputera od razu zaznaczam, że nie gram w gry, więc karta graficzna zintegrowana w zupełności mi wystarczy. Płyta główna Asusa i koniecznie musi mieć Express Gate, dysk twardy jak widzicie 1.5 TB taki mi w zupełności wystarczy.

Asus M4A78-EM AMD780G s.AM2+ 330 zł

AMD Athlon 64 x2 7850 Black Edition s.AM2 BOX 260 zł

Seagate ST31500341AS 1500GB sATA II 32MB 525 zł

Kingston HyperX 4GB DDR2-1066 Dual Chanel Kit CL5 Non-ECC 215 zł

LG DVD Recorder GH-22LS30 LightScribe Sata Black 109 zł

OBUDOWA CHIEFTEC CD-01B-B-355 (355W) CZARNA 276 zł

Jeśli nie będzie tej obudowy w sklepie, w którym będę zamawiał komputer to wezmę inną obudowę Micro mini ATX i ten zasilacz:

Chieftec GPS-450AA-101A 450W bulk 213 zł

Moje pytania:

1.Czy płyta główna i procesor, który wybrałem jest dobrym wyborem?

2.Pamięć Ram Kingstona HyperX niewiele droższe od normalnych a na pewno są szybsze, więc czy mogą być?

3.Czy Windows XP Professional SP 2 wykryje i będzie obsługiwał dwa rdzenie procesora i tak pojemny dysk twardy? Bo to aż 1,5TB?

4.Gdybym chciał zainstalować Viste Home Premium to czy ona będzie chodzić płynnie na tej konfiguracji?

5.Nagrywarka DVD jest Sata a płyta główna ma Sata II będzie działać?

Z góry dziękuje za pomoc.

(Wiktor 1996 96) #2

3.Wykryje 2 rdzenie bez problemu ale z dyskiem to nie wiem

4.Vista Home Premium będzie chodzić bardzo dobrze na tej konfiguracji

Ale nie wykorzystasz 4gb ram na XP wiec zainstaluj Viste 64bit.A co nie wybrałeś grafy.

(nfk) #3
  1. Właśnie chodzi mi o dysk twardy czy wykryje całą jego pojemność?

Jak napisałem wyżej karty graficznej nie potrzebuje bo jest ona wbudowana w płytę główną i mi wystarczy :slight_smile:

(Technik Elektro) #4

pewnie, że wykryje całą pojemność :wink:, ale ogólnie lepiej łyknąć 2x640gb samsung f1/wd i raid 0.

(nfk) #5
  1. To dobrze :slight_smile:

Czekam teraz na opinie co do wybranego szprzętu głównie chodzi mi tu o procesor i płytę główną :slight_smile:

(Emilmlo) #6

Lepszym wyborem jest Pentagram 450 Value lub Corsair CX400, cichsze, mocniejsze i o wyższej sprawności

Płyta może być, a z prockiem bym poczekał do wtorku, bo wtedy wychodzi Phenom II x2 i chyba Athlony II x2.

Mogą być, do o/c też, bo procek ma odblokowany mnożnik.

Wykryje i obsłuży.

Tak będzie.