Nowy komputer(skrzynia) za 1400zł

Witam! Mam zamiar kupić sobie nowy komputer w okolicach 1400zł. Chciałbym się poradzić co za tą cenę można kupić. Chodzi mi o samą skrzynię czyli nie chcę monitora, myszki, klawiatury i głośników. Napędu ani obudowy też niechcę bo mam to z mojego starego kompa. Komp byłby używany głównie do gier. Chciałbym żeby mój komp miał 1gb ramu, procesor 3000 i jakąś dobrą karte graficzną. Pzdr. Chodzi mi o same części które można złożyć.

ciężko będzie złożyć takie coś z dobrymi: procesorem i grafiką, z nowymi podstawkami, za 1GB ramu dasz 400-500 w zależności od firmy i parametrów a gdzie tu: procek + płyta = 600 (sempron 3000+ na am2 i jakaś płyta pod to) i zostaje na dysk (200 - 300 zł w zależności od pojemności) + jakaś cieńka obudowa (chociaż cieńkich z cieńkimi zasilaczami nie polecam także cena 150 w dórę) no a gdzie tu dobra karta graficzna - musisz mieć na nią conajmniej 500 jeżeli ma starczyć na jakiś czas… razem wychodzi około 1900 zł no ale jeżeli chcesz mniej to da się obciąć te 500 ale musiałbyś wziąśc 80GB dysku, semprona 2800+, płytę za jakieś 250 zł (będzie jakiś “eksperyment” pewnie bo ma być na am2) pamięć za około 400 ddr2 533; no i za resztę grafikę…

Masz 1400 zl

Procesor AMD athlon 3000+ w granicach 300 zl

Pamieci w granicach 500 zl (markowe np Corsair) lub jakies 400 zl powiedzmy z Kingstona. Zostaje ci 800 zl na plyte glowna i karte graficzna

osobiscie polecilbym ci ATI X850XT ale ona kosztuje okolo 800 zl wiec nie masz na plyte (chyba ze jeszcze zaoszczedzisz gdzies :wink: )

innym rozwiazaniem jest ATI X1600XT kodztuje w granicach 600 zl - nie jest juz tak wydajna ale zostalo by ci troche kasy

Jezeli jestes fanem GForce to za okolo 600 - 700 zl masz GForce 7600 GT

ale w kazdym z tych przypadkow bedziesz mial raczej kiepska plyte glowna no i brak nowego dysku twardego.

no właśnie a dysk:p

trzeba by bylo napisac “za 1400 zl Panie tak to tylko w E*** Panu dopasuja” :slight_smile: … a tak na serio takie sa realia … jezeli chcesz miec komputer do gier + wielki dysk to bedziesz musial niestety jeszcze dolozyc … jakbys mial 2000 zl to spokojnie kupisz naprawde dobry sprzed do grania

Galaxy 7600 z pamiątkami 1,2ns. - taniej a wydajność ta sama… :wink:

“osiemdziesiątka” Samsunga.

Z AM2 zrezygnujmy bo płyty są za drogie ;/

A64 3000+ Venice + Asus A8N

Zasilacz: Fortron z allegro.

Pamięci Goodram.

ciekawe czego? bo napewno nie złotówek …

oj naucz się czytać dokładnie.

skąd ty takie ceny masz, z komputronika? :o

goodram 1GB ddr2 667MHz kosztuje niecałe 300 zł.

tej karty nie opłaca się kupować za tą cenę :!:

oj panie panie :stuck_out_tongue: płyty są za drogie? :stuck_out_tongue: dobry żart chłopak,

http://www.skapiec.pl/site/cat/13/comp/95194 zapomniałeś o tej mobo? :stuck_out_tongue: no ciut droższa, ale nie wiele :slight_smile: także ją polecam, do tego athlon 3000+(AM2), grafa taka jak McDracullo napisał,ram goodram 1GB ddr2 667 MHz i za resztę dysk :slight_smile:

no to sprzedaj mi twoje 1 gb ramu za 300 zl biore odrazu…

szukałem szukałem aż znalazłem(dobrze mówią, że jak chcesz to znajdziesz :stuck_out_tongue: )

http://www.arche.home.pl/sklep/product_ … 341fab1587

no i co niedowiarku?

ok, dzięki za wszystkie rady.