Nowy komputer-Sugestie

Witajcie!

Jako że od pewnego czasu zrobiłem się zapalonym graczem planuję kupno nowego komputera. Mile widziane sugestie co do mojego zestawu:

http://www.imagic.pl/public/pview/43786 … tu%3Fu.JPG

Interesowało by mnie też jakieś niedrogie chłodzonko do tego procka(AM2).

Pozdrawiam!

Pentium Dual Core E2160

Płyta EVGA na 650 Ultra

Ram A-Data/Corsair

Zasialcz FSP BlueStorm, lub Amacrox Frei Erde są oparte na tym samym GLN.

Grafa Palit lub EVGA.

Chłodznie Arctic Freezer ~60 zł

Tobi A dlaczego akurat taka konfiguracja? Będzie bardziej wydajna?

Proca w tej samej cenie masz wydajniejszego i dwu rdzeniowego z dobrym potencjałem do o/c.

Podawałem podzespoły w podobnych cenach jak masz więcej to coś innego można złożyć, np płytę z większą ilością V na ram.

Może jeszcze dysk do zmiany, ES czasami są słabsze od AS, lub Samsung, Hitachi seria 500 320gb.

To może inaczej. Mam około 3 tyś na samego kompa co byś za te kwotę proponował? Ma służyc w dużej mierze do grania.

Blue Storm 2/ Enermax 500W ~250 zł

Proc Pentium DC lub E4300/6420, P D-C są podobne do 4300, -> test na egielda.

Płyta Abit AB9, lub QuadGT.

Pentium Dual Core E2160, czemu Penitum a nie C2D, to są nowe procki ale Pentium masz do nich link z testami?

Procek: AMD Athlon 64 x2 4200+

Pamięc: Geil DDR II 800 Dual Ultra (2 x 1GB)

Zasiłka: BeQuiet Straight Power 500W

Dysk proponuje 320 Gb niewielka różnica w cenia a pojemność znacznie większa. Reszta bym pozostawił bez zmian.

Pentium to dobra marketingowo nazwa, znana od lat.

Test:

http://www.egielda.com.pl/?str=art&id=2906

Aha, to te Pentiumy są 2 rdzeniowe i dorównują c2d e4300.

Ale swego czasu nie były takie dobre… Dużo energii pobierały a wydajność takie nie zbyt.

Pentium dobra marka?,lol,popatrz na pentiumy4 itd.ale c2d to narescie im sie udało,chociaż amd też ma pewnie asa w rękawie którego póki co trzyma nie pokazał

kwisnia zgadzam sie z tobą

Marketingowo, wiem co prezentują P4 i reszta na NetBurst, nowe Pentiumy są na architekturze Core.

To niech pokazuje, jak będzie tak zwlekać to padnie, nowe Celerony 4xx na Core są porównywalne z Athlonami 64.

pentiumy4 , to zawsze były słabe procki wogole intel do niczego prócz c2d. pentiumy to grzejniki które pobierają dużo energii a wydajność do niczego. Kumpel ma pentiuma a ja semprona i mi gry lepiej niż u niego chodzą. W systemie też operacje są szybciej wykonywane.

Chyba że te nowe są lepsze 8)