Nowy komputer-teraz czy poczekać?

Wiec uzbierałem 2000zł i zastanawiam sie nad kupnem nowego komputera…

Co myślicie o tej konfiguracji, a może zaczekać miesiąc-półtora na spadek cen?

Procesor:Core 2 Duo E4300 1,8ghz

MOBO:Asus P5N-E

Pamięci:2x1GB 667MHZ GOODRAM

Co do grafiki to nie mam pojęcia…lepiej wziąć 7600 galaxy zalmana 1,2ns i po obniżce zmienić na lepszą z DX10 czy może 8600gt ?

Zasilacz amacrox 400-450W, zależy ile mocy będzie na to potrzebne…

No i jakaś obudówka ATX…

Zamierzam kręcić procka, wiec jaki cooler do powiedzmy 80zł?

Z tymi procesorami to jest tak, że późniejsze serie gorzej się kręcą.

To może kupić selekta?Albo ewentualnie inny w podobnym przedziale cenowym…

Procek dobry ale unikaj serii L2

Karte 7600GS/7900GS

Jak rozpoznać serie L2?I czym one się różnią od tych ‘normalnych’?:stuck_out_tongue: Te z allegro za około 450zł są ok?

W danych technicznych powinno być napisane jaka to seria.

L2 nie są najlepsze do OC

http://allegro.pl/item188780644_megahit … gwar_.html

Czy to prawda co piszę na tej aukcji? selekcja i tylko 460zł :o Jeśli on rzeczywiście wykręci sie na 3,0 i wyżej to biorę od razu :stuck_out_tongue:

nie wierzę że sprawdzili każdą sztukę.

Widać jak się znają na rzeczy…

Jak chcesz to kupuj, tylko jak się nie dadzą wykręcić na te 3Ghz to proponuje pozwać ich i wytoczyć sprawe 8)

Heh ja pisałem do innego sprzedawcy, co prawda nie piszę na aukcji że to selekty ale pisze że się kręcą 3.4

Pytałem czy jest pewien że tyle wyciągają te co sprzedaje, i powiedziałem że jeśli bym kupił od niego i nie wyciągnął tyle to bym żądał zwrotu kasy

odpowiedź następująca:

“ja u siebie wyciagam proca z jakiegokolwiek pudła i bez problemu sie kreci od 2.6 wzwyz (moze akurat mialem szczescie :slight_smile: ) ale jezeli Pan w ten sposob podchodzi do sprawy to sobie podarujmy ta transakcje bo moze byc roznie (chcialbym zaznaczyc ze ja nie moge nikogo naklaniac do podkrecania zadnego procesora gdyz to wiaze sie z utratą gwarancji - troche logiki…) pozdrawiam”

:stuck_out_tongue:

Ja radziłbym poczekac ponieważ Intel może nas zaskoczyc…

Poczekaj na coś z 45nm… 8)

nad czym tu dywagować? sie bierze E6320 i nie ma problemów.

zdecydowanie tak.

pozdro.

Wigrus- Wybacz, ale mam ograniczone fundusze a wole zbalansować PCta zamiast co jakiś czas wymieniać coś.

Wracając do aukcji - Zadałem sprzedawcy pytanie na temat kręcenia tego procka i odpowiedział że jeśli nie wykręci sie na 3,2 i wyżej wymienią mi na nowy albo zwrot kasy :]

to o czym gadasz? ;/

nie masz tyle kasy to e4300, chyba proste