Nowy komputer w starych śmieciach

Kupuje nowy komputer ale nie kupuje gocałego na raz. Nie wiem jaka płyta na być do i5 2500k i 2x gtx580. Dodatkowozalezy mi na tym żeby można było tam dac na jakiś czas geforca fx5200 i intel pentium IV 1,7 ghz. Jak nie da da rady to trudno ale zależało by mi nba tym

co??? nic nie bedzie pasowac procz dysku i cd-dvd romu

A jakaś przejściówka może istnieje?

Nie istnieje.

Ta kup płytę z agp i pci-e dodatkowo ddr ddr 2 i ddr3 i jakimś uniwersalnym socketem potem spasuj wszystko młotkiem na pewno będzie działać. A tak na poważnie jeśli to ma być że teraz kupisz płytę potem dokupisz resztę części to zupełnie się to nie opłaca. Uzbieraj cały fundusz w między czasie części potanieją lub pojawi się coś bardziej wydajnego w tej samej cenie.

Nie da się tak, twój procesor ma całkiem inny socket niż i5 :wink:

O ile masz dobry zasilacz, na początek można kupić samą podstawę, czyli RAM + MOBO + CPU na chipsecie Z68 i wtedy będziesz mógł przez jakiś czas jechać na integrze. Chyba, że masz dziadowski zasilacz (a patrząc na twoja obecną konfigurację to pewnie tak jest) to jeszcze będzie potrzebny zasilacz na poziomie XFX Core 550W :wink:

A po co ci “2x gtx580”? Jedna nie wystarczy? Jaki masz monitor lub jaki chcesz zakupić?

Jak to po co? Do połączenia w SLI by mieć lapszą wydajność w grach. Co ma do tego monitor? Sądząc po temacie albo jest to prowokacja, albo po prostu ma mało kasy a chce kupić wypasiony sprzęt w kawałkach.

żadna prowokacja tylko tak jak kolega mówi chce kupić w kawałkach :smiley:

No to polecałbym taki plan modernizacji :

  1. Zasilacz (bo strzelam, że masz jakieś stare 300-400W)

  2. Płyta z RAMem i prockiem (AMD jeśli masz mało kasy, Intel jeśli masz więcej)

  3. Dysk (gdy ceny spadną, chyba że masz jakiś fajny)

  4. Obudowa, napędy i cała reszta ■■■■■ół :slight_smile: