Nowy komputer włącza sie i... Koniec

Witam. Mam problem. Kupiłem sobie pare części, mianowicie

-płytę główną Gigabyte ma785gt-ud3h

-2 gb ddr3 1333 mhz

-proc Athlon 2 240 2.8 ghz

-Zasilacz Tagan 380

-karta grafiki zintegrowana z płyta-Radeon 4200 hd

Niestety pojawił sie problem. Przy włączeniu komputera wiatraki ruszają, Dioda rower sie świeci, lecz nic sie wiecej nie dzieje. Bios nie pipczy, ekran ciemny, dysk nie rusza. Obudowę próbowałem na różne sposoby podłączać, jakkolwiek inaczej nie podłącze to komputer wogole sie nie włącza, lub włącza Ale nawet Dioda nie świeci. Głośnik systemowy także próbowałem podłączyć w każdej kombinacji. Czy ktos wie co moze byc nie tak?

Wszystkie kable podpięte dobrze? Sprawdź szczególnie te od zasilacza (24 pin i 8 pin/4 pin). Zasilacz jest sprawny?. Mogłeś też źle włożyć procesor, masz oznaczy jeden z rogów procesora, a w instrukcji narysowane jak trzeba włożyć. Same wiatraki to właśnie częsty objaw źle włożonego procesora lub źle dociśniętych przewodów, chociaż może to być coś zupełnie innego. Jak podpiąć kable od obudowy masz w instrukcji płyty głównej.

Ja tak miałem, jak zmieniłem środek (płytę, procesor, ram; klasa P4) i próbowałem to odpalić na starym zasilaczu (jeszcze bez wtyku 4-pin na płytę). Na nowym zasilaczu poszło już bez problemu. Skitles01 może mieć też rację z procesorem.

Ok. Problem rozwiązany;) az wstydz sie przyznac, Ale problemem okazalo sie to ze…nie podlaczylem kabla 4-pin od Zasilacza do płyty;) na starej płycie nie Mialem takiego złącza, wiec o nim Zapomnialem :wink: dzieki za pomoc-bez was bym na to nie wpadł :wink: