Nowy komputer

(Kszymon0) #1

Witam,

Chciałbym się poradzić czy zestaw jest dobry pod gry?

Procesor: Intel CORE 2 DUO 2,53GHz BOX E7200 3M LGA-775 1066FSB

Płyta Główna: Asus P5K SE/EPU IP35 DDR2 CH8 SATAII GBLAN ATX

Karta Graficzna: Asus HD4850 512MB AVIVO HDMI EAH4850/HTDI/512/A

RAM: Kingston DDR2 4GB DUAL (PC800) KVR800D2N5K2/4G

Nagrywarka: LG DVDRW/RAM 22xMULT LS SecurDi,bl. GH22LP20RBB

Dysk Twardy: Samsung 500GB 7200RPM SATAII HD502IJ NCQ, 16MB

Obudowa: Chieftec CH-05B-B-OP Aegis black bez zasilacz

Zasilacz: Chieftec GPS-550AB-A Chieftec 550W box

(Kambor4) #2

E5200

MSI P45 Neo2-FR

Ok

DDR2 2x2GB PC6400 800MHz Patriot LLK

Piooner 216

Samsung SpinPoint 640GB

CM Elite 330 - 334

Ocz SxS 500W rev.2

======================

K.

(Blady2012) #3

Moim zdaniem jest bardzo dobry do gier,polecam ci na niego system operacyjny Windows XP Home lub Professional Edition SP3,gdyż Vista to ociężały system.

(Rdrfear) #4

Niby jest dobry, ale djarta podal ci lepszy zestaw.

(Kaka') #5

szymbi ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

(Paweł3779) #6

Weź ten zestaw z poprawkami wprowadzonymi przez djarta. Żeby 4gb ramu było widoczne kup 64bit'owy system... :wink:

(Z35ikr) #7

scorpion1948 , pomyśl kolego zanim napiszesz, ok?

Przy takiej ilości pamięci to tylko 64bity, a po drugie i na ten "ociężały" system wystarczy.

(Swizz13) #8

A /cenzura/ prawda ;/ Wszyscy takie bzdury wypowiadają i wprowadzają ludzi w błąd :evil: Mam MS Vista Home Premium 32-bit i wykrywa mi 4GB ramu ;/

(Darth ReX) #9

Bo są przypadki wykrywania 4GB na 32 bitach, może być w zasadzie dowolna ilość RAM wykryta, ale najczęściej wykrywa równo 3,25GB.

(efazeti) #10

wszystkie wersje 32-bitowe Visty obsługują po 4GB maksymalnie

źródło

(Michal Kolatek) #11

Tyko teoretycznie, jak z XP 32 bit do 4GB ramu wzwyż kupuje się 64 bitową Vistę, XP 64 bit nie warto brać ze względu ma mniejszą liczbę sterów i nie ma polskiej wersji językowej.

(Emilmlo) #12

Tylko wykrywają 4GB ale nie są w stanie wykorzystać 4GB ramu.

(Swizz13) #13

Kolejny inteligent... Jeśli tak twierdzisz to udowodnij to. Ja kupowałem kompa w firmie która zajmuje się zaopartywaniem w sprzęt duże firmy i instytucje(no i po znajomości ;D osoby prywatne :stuck_out_tongue_winking_eye:) To oni mi powiedzieli że vista 32-bity obsłuży te 4GB ramu, gdyby nie to, idąc za radą użytkowników forum np. takich jak Scorpio kupiłbym wersję 64-bitową...

(Emilmlo) #14

Niestety ale osoby które twierdzą że system 32 bitowy jest w stanie zaadresować więcej niż 3.5 GB ramu się ośmieszają, jeśli się włączy PAE w Boot.ini wtedy może zaadresować 4GB ale ze staremi mogą zacząć się problemy.

Na tym forum jest trochę tematów jak Vista i XP 32bit nie wykrywa 4GB, dopiero po wgraniu SP1 dla Visty wykrywa 4GB ale nadal nie może tyle zaadresować, sam udowodnij nam że jest w stanie wykorzystać tyle ramu, jakiegoś linka daj.

(Michal Kolatek) #15

Co z tego że zaopatrują w sprzęt, sporo sprzedawców za się na sprzęcie jak pingwin na lataniu, słuchaj dalej sprzedawców daleko zajdziesz.

(Adalbert) #16

Scorpio ma rację, swizz , nie ośmieszaj się (i nie obrażaj mądrych użytkowników).