Nowy komputer

Witam,

Chciałbym się poradzić czy zestaw jest dobry pod gry?

Procesor: Intel CORE 2 DUO 2,53GHz BOX E7200 3M LGA-775 1066FSB

Płyta Główna: Asus P5K SE/EPU IP35 DDR2 CH8 SATAII GBLAN ATX

Karta Graficzna: Asus HD4850 512MB AVIVO HDMI EAH4850/HTDI/512/A

RAM: Kingston DDR2 4GB DUAL (PC800) KVR800D2N5K2/4G

Nagrywarka: LG DVDRW/RAM 22xMULT LS SecurDi,bl. GH22LP20RBB

Dysk Twardy: Samsung 500GB 7200RPM SATAII HD502IJ NCQ, 16MB

Obudowa: Chieftec CH-05B-B-OP Aegis black bez zasilacz

Zasilacz: Chieftec GPS-550AB-A Chieftec 550W box

E5200

MSI P45 Neo2-FR

Ok

DDR2 2x2GB PC6400 800MHz Patriot LLK

Piooner 216

Samsung SpinPoint 640GB

CM Elite 330 - 334

Ocz SxS 500W rev.2

======================

K.

Moim zdaniem jest bardzo dobry do gier,polecam ci na niego system operacyjny Windows XP Home lub Professional Edition SP3,gdyż Vista to ociężały system.

Niby jest dobry, ale djarta podal ci lepszy zestaw.

szymbi ,

Rejestrując się na niniejszym forum zobowiązałeś się przestrzegać jego regulaminu. Niestety, w tym momencie łamiesz go nie tytułując poprawnie tematu. Proszę więc zapoznać się w pierwszej kolejności z całym regulaminem forum, a następnie używając przycisku zmien.gif

W przypadku zignorowania prośby temat poleci do śmietnika oraz mogą zostać wyciągnięte konsekwencje w postaci ostrzeżenia.

Weź ten zestaw z poprawkami wprowadzonymi przez djarta. Żeby 4gb ramu było widoczne kup 64bit’owy system… :wink:

scorpion1948 , pomyśl kolego zanim napiszesz, ok?

Przy takiej ilości pamięci to tylko 64bity, a po drugie i na ten “ociężały” system wystarczy.

A /cenzura/ prawda ;/ Wszyscy takie bzdury wypowiadają i wprowadzają ludzi w błąd :evil: Mam MS Vista Home Premium 32-bit i wykrywa mi 4GB ramu ;/

Bo są przypadki wykrywania 4GB na 32 bitach, może być w zasadzie dowolna ilość RAM wykryta, ale najczęściej wykrywa równo 3,25GB.

wszystkie wersje 32-bitowe Visty obsługują po 4GB maksymalnie

źródło

Tyko teoretycznie, jak z XP 32 bit do 4GB ramu wzwyż kupuje się 64 bitową Vistę, XP 64 bit nie warto brać ze względu ma mniejszą liczbę sterów i nie ma polskiej wersji językowej.

Tylko wykrywają 4GB ale nie są w stanie wykorzystać 4GB ramu.

Kolejny inteligent… Jeśli tak twierdzisz to udowodnij to. Ja kupowałem kompa w firmie która zajmuje się zaopartywaniem w sprzęt duże firmy i instytucje(no i po znajomości ;D osoby prywatne ;P) To oni mi powiedzieli że vista 32-bity obsłuży te 4GB ramu, gdyby nie to, idąc za radą użytkowników forum np. takich jak Scorpio kupiłbym wersję 64-bitową…

Niestety ale osoby które twierdzą że system 32 bitowy jest w stanie zaadresować więcej niż 3.5 GB ramu się ośmieszają, jeśli się włączy PAE w Boot.ini wtedy może zaadresować 4GB ale ze staremi mogą zacząć się problemy.

Na tym forum jest trochę tematów jak Vista i XP 32bit nie wykrywa 4GB, dopiero po wgraniu SP1 dla Visty wykrywa 4GB ale nadal nie może tyle zaadresować, sam udowodnij nam że jest w stanie wykorzystać tyle ramu, jakiegoś linka daj.

Co z tego że zaopatrują w sprzęt, sporo sprzedawców za się na sprzęcie jak pingwin na lataniu, słuchaj dalej sprzedawców daleko zajdziesz.

Scorpio ma rację, swizz , nie ośmieszaj się (i nie obrażaj mądrych użytkowników).