Nowy laptop bardzo wolno pracuje

Witam. Kupiłem ostatnio laptopa Lenovo Y700. Po zainstalowaniu systemu oraz sterowników komputer ten bardzo wolno pracuje. Przeglądarka włącza się z opóźnieniem. Co jakiś czas się zawiesza jakiś program. Prosiłbym o jakieś porady.

Sprawdź użycie procesora i pamięci RAM w menadzerze zadań na początek podczas bieżących zadań. 

Użycie CPU jest na poziomie 5% czasami wzrasta do 15%

Sprawdź profil zasilania, czy jest ustawiony na zrównoważony. Możesz puścić benchmark w HD tune. Przypadkiem nie masz dwóch programów antywirusowych? 

Zasilanie ustawione na zrównoważony. Antywirusa nie mam żadnego. Zrobiłem tego Benchmarka i które dane z  tego są potrzebne? A czy może być to wszystko spowodowane tym że miałem straszne problemy z instalacją systemu na tym laptopie gdyż żeby zainstalować windowsa 7 musiałem najpierw zainstalować windowsa 10 na drugiej partycji a dopiero później 7. Teraz podczas uruchamiania wyskakuje wybór :

 

Benchmark jest na pierwszej zakładce w hd tune, pokaż screen po wykonaniu testu. 

A win 10 jak pracował?

Win 10 zainstalowałem tylko dlatego żeby zainstalować win7 gdyż inaczej mi się nie udawało tego zrobić więc do końca nie powiem jak pracował. A tutaj przesyłam zdjecie HD Tune

Bez tytułu.jpg

Sprawdz jak będzie działał na czystym rozruchu klik