Nowy laptop - problem z wi-fi

Hej!

Kuzynka kupila wlasnie nowego laptopa i mam jej zainstalowac soft i doprowadzic to do ladu ogolnego. Jak to nowy lapek ma viste :confused: a to moje pierwsze stracie z tym"systemem" :slight_smile: i mam kilka problemow. Jest to ASUS (ten z promocji w media markt za 2k)

  1. ma wbudowana karte wi-fi. Ale jest wyłączona i po ikonce wnioskuje ze powinna sie włączyć Fn+F2 ale nie działa :confused: I co robic?

  2. po pojemności dysków w tym lapku wnioskuje ze ma on ukryta partycje z obrazem dysku ale jak sie upewnić? i go odczytać następnym razem?

1.Przełącz włącznik na obudowie.

  1. F12 przy włączaniu lub inny klawisz.

aha dzieki!

a moge ten przełącznik przełączyć na włączonym lapku?

TAK możesz Jak słusznie koledzy zauważyli i podpowiedzieli Laptopy ASUS i nie tylko one mają zewnętrzne wyłączenie karty Wi fi w postaci suwaczka u mnie np znajduje się on po lewej stronie koło USB, a Ty zobacz na ilustracje z opisem przycisków jakprzesuniesz i włączysz kartę wi fi powinna Ci się zaświecić dioda (światełko) sygnalizujące załączenie wifi

Ok wielkie dzieki! za chwile obczaje :slight_smile: no wifi juz się laczy ale tej partycji nie moge znaleźć :confused: probowalem f12

EDIT

no pogooglowalem i mam

daje f9 i mi sie wyświetla takie jakies czarne okno :slight_smile: dałem esc (anuluj). a mi sie jakas konsola od asusa wyswietlila. Czy to oznacza ze jest ten obraz? Bo tam cos pisalo z tym recovery…

Z tego co widzę Monel wyzszy Asus X 51 posiada włącznik karty wi fi nad klawiaturą w panelu przycisków szybkiego uruchamiania i oznaczony jest antenką dalej w instrukcji można przeczytać:

Naciśnij kilkakrotnie [FN F2], aż do wyświetlenia

Włączona bezprzewodowa sieć LAN lub

Włączona sieć LAN i Bluetooth.