Nowy Laptop przycina przypadkowo w grach


(Wujot) #1

Witam. Kupiłem nowego acera 5742 konfiguracja Pentium p6100 grafa Nvidia gt420M 2X 2 Gb ramu kingston ddr3 na win xp. Problem polega na przycinaniu się komputera co jakiś czas a najczęściej w grach. Na przykład grając w KOTOR 2 w określonych momentach gra "zamarza" na sekunde lub pół po czym wszystko wraca do normy na chwile ( 30 sek ?). Zamarza gdy np: otwieram drzwi, pojawia się scenka albo jakaś eksplozja, otwieranie skrzynek itp albo nawet w przypadkowym momentach. Podobnie wkurzające objawy w Mafia 1. Gdy go ścina lapka, lampka dysku swieci się i słychac pracę dysku (cos mieli). Na starym kompie (celeron 990 mhz GeForce 4 ti) nie ma takich przypadkowych Ścin. Proszę o pomoc. Winda (32bit) widzi 2,5 Gb ramu przy czym grafa ma 1 gb swojej pamięci


(Witkacy75) #2

Witam.

Doinstaluj sobie to: http://www.dobreprogramy.pl/DirectX,Pro ... 12667.html


(Wujot) #3

Ściągnąłem, zainstalowałem i... nic to nie dało. Problem nasila się gdy GPu dochodzi do 60 stopni.


(Witkacy75) #4

Wyłącz inerfejs Aero, boczne paski itp., itd. Windows będzie nudny, ale szybki.


(Wujot) #5

Nie wiedziałem, że w XP jest aero. Komp świezo po formacie i nie jest zamulony. Wydaje mi się, że problem leży po stronie sprzętu (w sklepie gdzie kupowałem, ram został dołożony na moje życzenie i mogli coś zepsuć. Co o tym myślicie?).


(Witkacy75) #6

Jeżeli myślisz, że to pamięć, przetestuj tym: http://www.dobreprogramy.pl/Memtest,Pro ... 12492.html


(Wujot) #7

zarzuciłem Memtesta na 10 godzin i nie wykrył żadnych błędów. Zaraz po tescie włączyłem gierke i o dziwo ani razu się nie zaciął. Później jednak problem powrócił. Nie wiem co mam robić help.