Nowy laptop strasznie muli


(luki1992) #1

Witam, 2 dni temu kupiłem sobie nowiutkiego laptopa Samsung RC720 z Windows 7 Home Premium i mam duży problem, otóż strasznie mi muli. Uruchamia się ponad 80 procesów już po starcie systemu! i ciągle miga mi ikonka dysku twardego, tak jakby cały czas myślał. Mam do tego lagi w grach internetowych jakby ciągle coś sciągał. Większość tych procesów to jakiś niepotrzebny syf to samo tyczy się programów które sa na nim poinstalowane zajmują jakieś 20 gb... Da się coś z tym zrobić czy najlepiej od razu sformatować dysk?

Z góry dziękuję za pomoc


(bax20) #2

Zainstaluj czystego windowsa 7 :slight_smile:


(luki1992) #3

A jak mam tą płytkę tylko recovery to z tego tez mozna go zainstalować całego? Sorry za głupie pytanie ale jestem wychowany na Win XP :stuck_out_tongue:


(matio) #4

Pierwszy błąd jaki popełniłeś - zakup Samsunga w ogóle. Kupiłbyś VAIO i nie miał byś takiego problemu, bo Sony nie dodaje do swoich laptopów tony crapware.

Spróbuj wyczyścić autostart, odinstalować masę triali i programów, gier demo.


(Fanboj O) #5

Nie ma takiej reguły:

http://www.dobreprogramy.pl/Sony-VAIO-S ... 24444.html

http://www.dobreprogramy.pl/Sony-VAIO-Y ... 23480.html


(Witkacy75) #6

Ten program służy do "odmulania" dopiero co kupionego laptopa z programów-śmieci: http://pliki.onet.pl/plik2289_PC.Decrapifier.2.2.6.html

@ matio

To nie jest argument. Niepotrzebny soft zawsze można odinstalować, a sprzęt Samsung robi dobry. Nie mieszaj koledze w głowie.


(.sampler.) #7

Zrób jak napisał i Ci polecił witkacz dodatkowo pousuwaj wszystkie zbędne aplikację które uruchamiają się w autostarcie.