Nowy laptop toshiba - niebieski ekran (błąd 0x0000007B)

(David Xx) #1

Witam. Mam problem z nowym laptopem firmy toshiba zakupionym wczoraj. Nie mogę zainstalować windowsa ponieważ wyskakuje mi taki komunikat:

Pojawił się problem i system windows zostanie zamknięty, aby zapobiec uszkodzeniu komputera.

Jeśli po raz pierwszy widzisz ekran błędu stop

ponownie uruchom komputer. Jeśli ten ekran pojawi się ponownie, wykonując następujące kroki:

Sprawdź, czy na komputerze nie ma wirusów. Usuń wszelkie nowo zainstalowane dyski twarde i kontrolery dysków twardych. Sprawdź dysk twardy, aby upewnić się, czy jest on poprawnie zainstalowany i skonfigurowany Uruchom program CHKDSK /F, aby sprawdził, czy dysk twardy nie jest uszkodzony, a następnie uruchom komputer.

Informacje techniczne:

*** STOP: 0x0000007B (0xF78D2524, 0xC0000034, 0x00000000, 0x0000000)

instalacja nie dociera do momentu "prawidłowej instalacji". Wyskakuje mi to przed momentem wybraniem partycji na którą chcę zainstalować.

(Technik Elektro) #2

uszkodzenie dysku kontolera sata lub pamięci, od razu zasuwaj do serwisu/sklepu gdzie kupiłeś, nic nie kombinuj.

(David Xx) #3

już wiem jaka była przyczyna. okazało się że wistę bez problemu można było zainstalować - ja chciałem XP. wystarczyło tylko pewną rzecz przestawić w biosie

(Technik Elektro) #4

to trzeba było to napisać, że chodzi o instalację xp i wyłączenie ahci ;]

(David Xx) #5

ale strasznie wolno chodzi ten laptop na XP - przede wszystkim bardzo długo się włącza:/ Znalazłem takie coś na necie:

Witam mam identycznego laptopa i poradziłem sobie z tym problemem wiec wiem co piszę.

aby zainstalować xp trzeba w biosie przełączyć dysk na ata w przeciwnym wypadku wogle nie wykrywa dysków twardych, po zainstalowaniu systemu dysk pracuje tak powoli że niemożliwa jest praktycznie praca na tym komputerze. wiec nalerzy zainstalować sterowniki sata ahci ze strony producenta. i tu zaczynają się problemy ponieważ nie da się zrobić tego za pomocą aplikacji jaką proponuje nam producent ponieważ aktualnie dysk pracuje na ata i wyświetli nam się ze nasz sprzet nie spełnia minimalnych wymagań, nie da się też podać tego sterownika na dyskietce ponieważ w laptopie nie mamy takiego napędu, a usb nie działa zeby spróbować np z pendriva, na forum radzono mi połączyć wyodrębnione pliki sterowników z aplikacji producenta z windowsem i instalować ponownie, zdobyłem takie sterowniki i zainstalowałem je tak:

menager urządzeń/kontrolery IDE

wybrałem aktualizuj sterownik

zainstaluj z określonej lokalizacji

nie wyszukuj wybiore sterownik do zainstalowania

następnie- z dysku - i tu wskazałem mój plik- wybrałem sterownik-

oczywiście system nie uruchomi sie ponownie normalnie trzeba wejść do biosu i w ustawieniach dysku wrócić do ahci.

może ten sposób to troche na gwałt ale o wiele szybciej niż nowa instalacja.

po tych zabiegach komputer chodzi jak rakieta.

Czarna magia:/ Ja już zainstalowałem wszystkie sterowniki. Ale ponoć jak się przestawi na ahci to XP się nie włączy. Czy jedynym rozwiązaniem jest instalacja Visty?